ارزهای دیجیتال

XRP در 7 روز گذشته به عنوان Ripple Vs کند شده است. کیس SEC روشن می شود

همانطور که جزئیات جدیدی از شکایت ریپل علیه SEC ظاهر شد، قیمت XRP در هفته گذشته کاهش یافت. از زمان نوشتن این مقاله، قیمت XRP در 0.32903 دلار در نوسان است که 7.80 درصد از آخرین بالاترین قیمت خود در 7 سپتامبر 0.35874 دلار کاهش یافته است.

این کاهش قیمت با توجه به بزرگی رقابت در دادگاه بین ریپل و SEC تعجب آور نیست.

چندین صرافی از سال 2021 این ارز را از فهرست خارج کرده اند که ارزش آن را بیشتر کاهش داده است.

در 24 ساعت گذشته 1.2 میلیارد دلار XRP معامله شده است. معاملات روز شنبه از 0.3439 دلار برای جفت XRP/USD آغاز شد و به بالاترین سطح 0.3576 دلار و پایین ترین سطح 0.3438 دلار رسید.

آینده XRP با جنگ دادگاه در حال انجام مشخص می شود

از زمان آغاز به کار، XRP ریپل لبز سکه اصلی XRP Ledger بوده است و ارزش بازار آن تقریباً هر روز آن را در بین 10 ارز دیجیتال برتر تمام رمزارزها نگه داشته است.

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در تلاش است تا قدرت خود را بر بازار ارزهای دیجیتال اعمال کند، ریپل اعلام کرده است که SEC منصفانه نیست.

Image: Coinpedia

SEC در دسامبر 2020 از ریپل برای بیش از 1.38 میلیارد دلار شکایت کرد و ادعا کرد که انتشار XRP یک پیشنهاد اوراق بهادار ثبت نشده است.

SEC همچنین کریس لارسن، رئیس اجرایی ریپل، و برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت را به کمک و حمایت از تخلفات شرکت متهم کرد.

در همین حال، اتاق تجارت دیجیتال، یک انجمن صنعت ارزهای دیجیتال، درخواست کرده است که به پرونده بین آزمایشگاه های ریپل و SEC به عنوان amicus curiae (لاتین به معنای “دوست دادگاه”) بپیوندد.

اتاق تجارت دیجیتال برای نجات؟

CDC یک گروه غیرانتفاعی است که برای استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم در بخش مالی کمپین می کند. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد.

در مارس 2020، اتاق در پرونده تلگرام علیه SEC شرکت کرد. تلگرام همچنین توسط SEC به خاطر همان چیزی که ریپل اکنون به خاطر آن مورد شکایت قرار گرفته است مورد شکایت قرار گرفت و علیرغم دخالت CDC، آنها پیروز شدند.

تلگرام در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکست خورد و مجبور شد بیش از 1.2 میلیارد دلار به سرمایه گذاران به اضافه 18.9 میلیون دلار جریمه بپردازد.

به گفته وکیل مشهور جرمی هوگان، جامعه XRP می تواند همان استدلالی را که Chamber در طول ماجرای تلگرام به کار برد، پیش بینی کند.

چه اگر و اما

منابع اخیر همچنین نشان می دهد که طرفین ممکن است در اواخر این ماه یا سال به توافق برسند. این به عنوان قوی ترین نتیجه ممکن برای دارندگان XRP در نظر گرفته می شود.

با این حال، اگر Ripple شکایت را ببازد، ممکن است برای دارندگان XRP دردسر ایجاد کند.

با استفاده از قانون اوراق بهادار ایالات متحده به عنوان سابقه، این دعوای حقوقی حوزه کریپتو را در چند سال آینده مشخص خواهد کرد.

پیروزی ریپل ممکن است استفاده از ارزهای دیجیتال را مشروعیت بیشتری بخشد.

با این وجود، اگر SEC برنده شود، ریپل ممکن است مجبور شود همان کاری را که تلگرام در سال 2021 انجام دهد، انجام دهد.

BPjiodJ1

XRP total market cap at $17.09 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image The Daily Hodl, Chart: TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا