ارزهای دیجیتال

XRP در حالی که بازار کریپتو به شدت سقوط می کند، سود را حفظ می کند

XRP، نماد بومی اکوسیستم ریپل، علیرغم رکود بازار همچنان به رشد خود ادامه می دهد. این توکن در طول هفته شاهد افزایش 14.2 درصدی از 0.345 دلار به 0.394 دلار بود. در حالی که از آن بالا نزول کرده است، هنوز تا 2.08 درصد باقی مانده است. با این حال، به طور خطرناکی نزدیک به قیمت کف خود برای این هفته معامله می شود و ممکن است به زودی تمام سودهای خود را از دست بدهد.

نمودار روزانه آن در حال حاضر در منطقه قرمز روند دارد. در زمان نگارش، XRP بیش از 5 درصد کاهش یافته است، اما در مسیر بازگشت به نظر می رسد. کل بازار کریپتو در این هفته با یک زمان چالش برانگیز روبرو شده است. تقریباً هر توکن در فهرست ده بازار برتر، در منطقه قرمز معامله می‌شد. فقط XRP موفق شد دستاوردهای خود را نسبت به هفته گذشته حفظ کند. با این حال، حجم معاملات آن در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است، یعنی معامله گران فعال بوده اند.

XRP به دنبال گسترش فراتر از ایالات متحده است

به نظر می رسد که ریپل [XRP] بیش از ادامه نزاع حقوقی خود با SEC ایالات متحده به پیشرفت علاقه داشت. استوارت آلدروتی، مشاور عمومی ریپل، فاش کرد که بیشتر درآمد شرکت دیگر از ایالات متحده به دست نمی آید. آلدروتی این بیانیه را در یک بیانیه بیان کرد مصاحبه با CNBC در 18 نوامبر.

به گفته آلدروتی، اکثر سود شرکت پرداخت بلاک چین از عملیات خارج از ایالات متحده به دست آمده است. او همچنین اذعان کرد که ریپل فعالانه به دنبال مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی ایرلندی (VASP) است. آلدروتی بدون توجه به وضعیت پرونده SEC اظهار داشت:

به طور موثر، ریپل در خارج از ایالات متحده فعالیت می کند و به دنبال مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) از بانک مرکزی ایرلند است تا بتواند خدمات خود را در سراسر اتحادیه اروپا از طریق یک نهاد مستقر در آنجا “گذرنامه” کند.

با این حال، XRP پس از افشای اطلاعات نتوانست برتری مثبت خود را حفظ کند. در زمان انتشار، آمار CoinMarketCap نشان داد که 0.76٪ از ارزش 24 ساعته قبلی خود را از دست داده است. بررسی عملکرد این شبکه نیز کاهش شدیدی را نشان داد. داده ها از وب سایت تحلیلی Santiment نشان داد که رشد شبکه XRP به 4264 کاهش یافته است. این با اوج 9827 در 13 نوامبر فاصله زیادی دارد. در این مرحله، نشان داد که XRP در جذب آدرس‌های جدید به شبکه مشکل دارد.

قیمت XRP در حال حاضر حدود 0.35 دلار در نوسان است. | منبع: نمودار قیمت XRPUSD از TradingView.com

تحلیل قیمت XRP

قیمت XRP اکنون 0.353 دلار است و حجم معاملات 24 ساعته آن 2 میلیارد دلار است. XRP در 24 ساعت گذشته بیش از 6 درصد کاهش یافته است. با ارزش بازار زنده کمتر از 18 میلیارد دلار، CoinMarketCap اکنون XRP در رتبه هفتم قرار دارد.

طی چند روز گذشته، فشار زیادی روی قیمت XRP وارد شده است. سکه با مخالفت شدیدی در حدود 0.3951 دلار مواجه شد که در آن یک الگوی سه تایی ایجاد کرد که این فشار را افزایش داد. علاوه بر این، از میانگین متحرک 25 روزه و 50 روزه منحرف شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) تقریباً به محدوده فروش بیش از حد رسیده است.

بنابراین، این امکان وجود دارد که قیمت ریپل همچنان در حال کاهش باشد زیرا فروشندگان به دنبال سطح حمایت حیاتی در حدود 0.3100 دلار هستند. دورنمای منفی با حرکت بیش از سطح مقاومت 0.3700 دلار رد خواهد شد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا