ارزهای دیجیتال

TRX به دنبال معامله جاستین سان با FTX بیش از 600٪ افزایش یافت

توکن بومی Tron، TRX، از زمان اعلام یک معامله بالقوه که به کاربران امکان برداشت وجه را می دهد، رشد قابل توجهی در صرافی FTX داشته است. این معامله یکی از تنها مواردی است که از زمانی که FTX با مشکلاتی روبه‌رو شد اجرایی شده است و به نظر می‌رسد کاربران در حال استفاده از آن هستند. با این حال، همه چیز گلگون نیست زیرا کاربران متوجه جنبه منفی این می شوند.

قیمت TRX در FTX منفجر می شود

توکن TRX در هفته گذشته در صرافی FTX بیش از 500٪ در صرافی FTX افزایش یافته است. جاستین سان، بنیانگذار ترون، ظاهراً توافقی را با صرافی مشکل دار انجام داده بود تا به کاربران اجازه دهد رمزارزهای خود را که در حال حاضر روی پلتفرم گیر کرده بودند، با توکن های TRX مبادله کنند و سپس آن را پس بگیرند.

بدیهی است که این امکان را برای کاربران فراهم می کند که دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و غیره را به TRX مبادله کنند و سپس اقدام به برداشت آن کنند و این امکان را برای آنها فراهم می کند تا وجوهی که قبلاً گیر کرده بودند را از FTX خارج کنند. این به طور طبیعی به یک گزینه محبوب برای کاربران FTX تبدیل شده است و باعث می شود قیمت دارایی دیجیتال در بورس افزایش یابد.

تنها در 24 ساعت پس از اعلام، قیمت TRX به طور قابل توجهی افزایش یافته بود. در حالی که قیمت توکن در تمام صرافی‌های دیگر نسبتاً پایین بود، اما در صرافی FTX تا سقف 0.43 دلار معامله شد. در مقایسه با قیمت 0.05 دلاری که در تمام صرافی‌های دیگر وجود دارد، در FTX با 600 درصد حق بیمه معامله می‌شود.

TRX price spikes on FTX | Source: TRXUSD on TradingView.com

از زمانی که توکن به این اوج جدید روی پلتفرم رسیده است، نوساناتی در قیمت وجود داشته است. با این حال، قیمت همچنان در بالا باقی می ماند 0.43 دلار در زمان نوشتن، با حجم معاملات در حال حاضر بیش از 630 میلیون دلار در یک بازه زمانی 24 ساعته.

معامله خوبی نیست

در ابتدا، تبدیل دارایی های دیجیتال به TRX در صرافی FTX به منظور برداشت ایده خوبی به نظر می رسید، اما این تنها تا زمانی ادامه داشت که قیمت ها در صرافی با بازار گسترده تر کریپتو مرتبط باشد. با افزایش قیمت TRX در صرافی FTX، ارزشی که کاربران هنگام مبادله توکن های خود دریافت می کردند به سرعت کاهش یافت.

از آنجایی که TRX 500٪ بالاتر از قیمت بازار در FTX است، به این معنی است که کاربران صرافی در هنگام مبادله فقط حدود 20 سنت بر دلار دریافت می کنند. این به این دلیل است که پس از خروج TRX از FTX، آنها همچنان باید توکن ها را با قیمت های فعلی بازار مبادله کنند.

برای در نظر گرفتن این موضوع، فرض کنید شخصی 10000 دلار بیت کوین دارد و آن را به TRX با 0.43 دلار (قیمت های فعلی) مبادله کرده است، حدود 38570 TRX دریافت می کند. هنگامی که آنها برداشت می‌کنند و برای فروش به صرافی‌های دیگر می‌روند، با در نظر گرفتن قیمت فعلی Coinmarketcap 0.05 دلار، پس از فروش تنها 1162 دلار خواهند داشت. این تقریباً معادل 12 سنت بر دلار است.

در همین حال، ترون بانک را مجبور می‌کند این دارایی‌های دیجیتال را ارزان بخرد، زیرا آنها تنها کسانی هستند که مجاز به انتقال TRX به FTX هستند. با نرخ فعلی، آنها میلیون ها دلار سود خواهند دید که احتمالاً به FTX کاهش مناسبی از عواید خواهد داد.

چیزی که این نشان می دهد این است که این کاربران نهایی هستند که همیشه در چنین مواقعی دچار مشکل می شوند. حتی معاملاتی که به نظر می‌رسد «مفید» هستند، راه دیگری برای بهره‌برداری از کاربرانی هستند که از قبل در موقعیت آسیب‌پذیری از سقوط صرافی قرار دارند.

Featured image from Medium, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا