ارزهای دیجیتال

Tornado Cash تازه شروع بود: چه چیزی در انتظار صنعت کریپتو است؟ – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

اگرچه این هفته برای چندین رویداد مهم ارزهای دیجیتال مثمر ثمر بود، اما قهرمانی بی چون و چرا وجود داشت که همه چیزهایی را که اخیراً رخ داده بود را تحت الشعاع قرار داد. روز دوشنبه، وزارت خزانه داری، میکسر رمزنگاری Tornado Cash را به همراه سایر آدرس های کیف پول رمزنگاری مرتبط با این سرویس تحریم کرد. معنای این پروتکل و آدرس‌های مرتبط با آن این است که از این پس در لیست سیاه قرار می‌گیرند و برای کاربران آمریکایی غیرقانونی می‌شوند.

اهمیت این رویداد را نباید دست کم گرفت، زیرا این اولین باری است که دولت ایالات متحده به طور موثر نرم افزاری را ممنوع می کند که مسلماً با تنظیمات پیش فرض خنثی است.

چیزی که به عنوان یک موضوع امنیت ملی آغاز شد، به سرعت توجه بسیاری را از سوی جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کرد و بسیاری از متخصصان صنعت اقدامات دولت را محکوم کردند. متعاقباً، صنعت کریپتو، به‌ویژه DeFi، با یک بحران وجودی مواجه شد: یا شکایتی نداشته باشند و به ایدئولوژی وفادار بمانند، بسیاری از طرفداران کریپتو به آن پایبند هستند یا روح خود را به شیطان می‌فروشند و زانو خم می‌کنند. سرمقاله امروز در مورد آنچه صنعت باید در ماه های آینده انتظار داشته باشد بحث خواهد کرد.

تورنادو چیست و چرا ممنوع شد

Tornado اساساً یک ابزار حفظ حریم خصوصی است که کاربران را قادر می‌سازد تا جایی که سرمایه‌هایشان بوده و کجا می‌روند را مبهم کنند. به عبارت دیگر، شفافیت فناوری بلاک چین را به جعبه سیاه تبدیل می کند و فعالیت رمزنگاری کاربران را پنهان می کند. خزانه داری از نرم افزار Tornado بسیار ناراحت شد زیرا گروه Lazarus، یک گروه هکر از کره شمالی، از این سرویس برای شستن Crypto سرقت شده استفاده می کرد. به گفته شرکت اسلاوینگ کریپتو Elliptic، در مجموع، وزارت خزانه داری گفت که این سرویس «از زمان ایجاد آن در سال 2019 برای شستشوی بیش از 7 میلیارد دلار ارز مجازی استفاده شده است».

دو روی سکه: طغیان از جامعه

بسیاری از اعضای جامعه استدلال می‌کنند که تحریم‌های اعمال‌شده علیه هیچ سازمان تروریستی خاصی اعمال نمی‌شود، بلکه بهانه‌ای برای دولت است تا ابزاری را ممنوع کند که به کاربران اجازه می‌دهد از حریم خصوصی خود در حین انجام معاملات آنلاین محافظت کنند. جالب اینجاست که حتی ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اعتراف کرد که از این نرم افزار (قبل از قرار گرفتن در لیست سیاه) برای کمک مالی به اوکراین استفاده کرده است.

با این حال، بزرگترین تهدید برای جامعه کریپتو از اثرات موجی تحریم ها ناشی می شود که دیفای ضربه بزرگی را خورد. متأسفانه، همه حاضر نیستند که برخلاف روایت ثابت قدم بردارند، زیرا برخی از پروژه‌های بزرگ ارزهای دیجیتال با خواسته‌های خزانه‌داری مطابقت دارند. به عنوان مثال، صرافی DeFi dYdX آدرس های مرتبط با پول نقد Tornado را تقریباً بلافاصله ممنوع کرد. چیزی که این وضعیت را بدتر می‌کند این است که dYdX اذعان کرد که اکثر این حساب‌ها هرگز مستقیماً با سرویس‌ها درگیر نبوده‌اند، اما با این وجود همچنان مسدود هستند.

پروژه های گسترده تر دیفای مانند Revolutux چطور؟

1660743653 312 Tornado Cash تازه شروع بود چه چیزی در انتظار صنعت

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید بدانیم که Revoloutux (RVLT) چه خدماتی را به کاربران خود ارائه می دهد. در اصل، این یک پلت فرم بلاک چین است که تحت یک چتر DeFi، NFT و DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) متحد می شود. DAO ساخته شده در اطراف جامعه به پروژه کمک می کند تا یک زیرساخت اقتصادی جدید شامل ابزارهای مختلفی ایجاد کند که کاربران می توانند در چندین فعالیت رمزنگاری شرکت کنند.

طبق گفته CryptoMode، یکی از ویژگی‌هایی که این پروژه را متمایز می‌کند، مبادله Revolutux است که به کاربران اجازه می‌دهد کمترین نرخ تراکنش را در صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف از طریق پلتفرم Revolutux جستجو کنند. چنین رویه ای به طور موثر مزایای تسویه تراکنش غیرمتمرکز و بر روی زنجیره را ترکیب می کند تا تجربه کاربر را روان و بدون دردسر اضافی کند.

بنابراین، چه چیزی در انتظار کریپتو است؟

علیرغم تمایل دولت به ممنوعیت رمزنگاری، هیچ کس نمی تواند این تراکنش ها را مسدود کند مگر اینکه پلتفرمی که از آن استفاده می کنید این کار را انجام دهد. و حتی در این صورت، مگر اینکه دارایی های خود را در کیف پول یک پلتفرم ذخیره کنید، دولت کاری نمی تواند انجام دهد تا از انتقال دارایی های شما جلوگیری کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، پلتفرم‌هایی مانند Revolutux که می‌خواهند حق کاربران را برای تمرکززدایی و حفظ حریم خصوصی ارتقا دهند، باید انتخاب کنند که آیا زانو خم می‌شوند یا سرکش. ماه آینده مشخص خواهد کرد که صنعت DeFi کدام مسیر را دنبال خواهد کرد.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه Revolutux هستید به این وب سایت مراجعه کنید.

Revolutux (RVLT)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا