ارزهای دیجیتال

Toncoin (TON) حرکات مثبت را به عنوان بازیابی رمزارزهای اصلی ثبت می کند

Toncoin، توکن رسمی بلاک چین تلگرام، با تلاش بازار کلی برای بهبودی، دستاوردهای مثبتی را به همراه داشته است. TON شاهد افزایش قیمت 1.52 درصدی در روز بود و در مقابل بیت کوین و اتریوم بیشتر شد. همچنین به بالاترین حد روزانه 1.71 دلار رسید. با این حال، عقب نشینی کرده است و در زمان پرس 1.69 دلار قرار دارد.

توکن بومی بلاک چین نیز هفته مثبتی داشته است. با وجود کاهش به 1.33 دلار در ابتدای هفته، به سرعت بهبود یافت و 5.57 درصد افزایش یافت. حرکت های مثبت تون کوین را می توان به شرکت مادر آن، آخرین ویژگی نام کاربری تلگرام نسبت داد.

تلگرام به کاربران امکان خرید نام های کاربری منحصر به فرد را می دهد

این هفته تلگرام رسما راه اندازی شد ویژگی جدیدی که امکان حراج نام کاربری را فراهم می کند. کاربران تلگرام اکنون می توانند نام کاربری خود را برای حساب ها، گروه های عمومی یا کانال های خود به حراج بگذارند، همانطور که تلگرام اعلام کرده است. این ویژگی کاملاً شبیه به دامنه های ENS در شبکه اتریوم است.

این حراج توسط Fragment، یک بازار آزاد برای تجارت کلکسیونی بین کاربران برگزار شد. طبق گفته تلگرام، از بلاک چین TON برای تضمین مالکیت و منحصر به فرد بودن هر نام کاربری استفاده خواهد کرد. این شرکت همچنین اشاره کرد که کاربران می توانند نام مستعار زیادی برای حساب ها، گروه ها و کانال های خود ایجاد کنند.

تلگرام اضافه کرد:

برای اولین بار در تاریخ رسانه های اجتماعی، افراد مالکیت کامل نام کاربری خود را دارند. کاربران قدیمی تلگرام که از نام‌های کاربری کوتاهی استفاده می‌کنند که در اوایل ثبت نام کرده‌اند، اکنون می‌توانند با فروش نام‌های کاربری خود در مزایده‌های منصفانه، شفاف و کاملاً غیرمتمرکز از رشد این پلتفرم بهره ببرند.

قیمت TON در حال حاضر حدود 1.42 دلار است. | منبع: نمودار قیمت TONUSD از TradingView.com

تونکوین با افزایش حساب های جدید و دارندگان کیف پول افزایش می یابد

TON همچنین در زمینه‌های دیگر، از جمله تعداد حساب‌های جدید و کیف پول‌هایی که توکن را در خود جای داده‌اند، افزایش یافته است. طبق داده های از CoinMarketCap، تعداد کیف پول های دارای TON در 7 روز گذشته بیش از 12 درصد افزایش یافته است. در 10 نوامبر، تعداد آدرس های کیف پول منحصر به فرد 2546 بود. با این حال، در 13th به شدت افزایش یافت و بیش از 200 آدرس منحصر به فرد را از آن زمان تا امروز، 16th اضافه کرد.

تعداد ثبت نام حساب های جدید در بلاک چین نیز از ابتدای نوامبر افزایش یافته است. داده های به دست آمده از کانال رسمی تلگرام TON از 6 تا 12 نوامبر 1 درصد افزایش داشته است. این باعث افزایش تعداد حساب های جدید به 1,421,079، از 1,406,699. با توجه به راه اندازی مزایده نام کاربری تلگرام و بازار Fragment، این افزایش ها تعجب آور نیست. تا زمان نگارش، ارزش بازار TON 1.46 درصد افزایش یافته بود، اگرچه حجم معاملات 24 ساعته آن بیش از 30 درصد کاهش یافت.

جدیدترین ویژگی های تلگرام یک گام بزرگ رو به جلو برای Web3 است. در ماه آگوست، پاول دوروفبنیانگذار تلگرام برای اولین بار مفهوم ثبت نام کاربری بر روی بلاک چین را معرفی کرد. زمانی که دوروف در اوایل سال جاری در مورد این ایده صحبت کرد، گفت که “کمی از وب 3.0” را می توان در هفته های آینده به “تلگرام” اضافه کرد. نظرات او در آن زمان منعکس کننده تحسین او از حراج نام دامنه موفق بنیاد TON بود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا