ارزهای دیجیتال

theBlock Research پشته ها را به عنوان یک بازیکن کلیدی در شبکه BTC پین می کند

بیت کوین به طور گسترده ای به عنوان ارز دیجیتال پیشرو در جهان شناخته می شود. با این حال، سازندگان می توانند از این فناوری برای توسعه برنامه های کاربردی، پروتکل ها، محصولات و خدمات قدرتمند استفاده کنند. چندین اکوسیستم در بالای بیت کوین در طول سال ها ظهور کردند و Stacks همچنان به رشد فوق العاده ای اشاره می کند.

تکامل مداوم پشته ها

بسیاری از مردم ممکن است Stacks را با نام قبلی آن Blockstacks به یاد بیاورند. این یک لایه قرارداد هوشمند برای بیت کوین است که از طریق مکانیزم اجماع متقابل زنجیره ای به بلاک چین بیت کوین متصل شده است. هش حالت Stacks در هر بلوک شبکه بیت کوین تعبیه شده است. مهمتر از آن، Stacks به مقیاس بیت کوین – یا عدم آن – محدود نمی شود، زیرا به رویکرد متفاوتی برای پردازش تراکنش ها متکی است.

تحت پوشش Stacks، شبکه بر دو نوع بلوک متکی است:

  • بلوک های لنگر: برای اتصال Stacks به بیت کوین استفاده می شود
  • میکروبلاک ها: تغذیه برنامه هایی که به توان عملیاتی بالا و تاخیر کم نیاز دارند.

یکی از شرکای نوظهور از طریق Stacks، Hiro است، سازمانی که بر ساخت برنامه های بیت کوین متمرکز است. آن‌ها نیز در مقیاس‌بندی بیشتر پشته‌ها از طریق Hyperchains و افزایش توان عملیاتی حتی بیشتر، شایستگی را می‌دانند. هیرو پیشنهاد می‌کند که از ابرچین‌های فدرال قابل اعتماد برای تبدیل به یک راه‌حل زنجیره‌ای غیرقابل اعتماد استفاده شود.

پذیرش پشته ها به سرعت افزایش می یابد

رویکرد Stacks بلافاصله از زمان راه‌اندازی قراردادهای هوشمند خود در سال 2021 مورد توجه قرار گرفت. این امر منجر به افزایش ارزش کل قفل شده پس از معرفی مبادله‌های بومی BTC و پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض شد. مجموع ارزش فعلی قفل شده در پشته ها نزدیک به 100 میلیون دلار است که بیشتر آن در StackSwap DEX و لانپ پد توکن قرار دارد.

یکی دیگر از عوامل رشد، همانطور که در تحقیقات اخیر TheBlock بیان شد، تعداد پروژه هایی است که Stacks را برای باز کردن پتانسیل بیشتر بیت کوین گرا ایجاد می کنند. لایه قرارداد هوشمند توسط Alex، Gamma، Arkadiko، HeyLayer، Zest، Xverse، Planbetter، Block Survey، Provico، Byzantion، GoSats و Moon استفاده می شود. این امر تأیید می کند که علاقه کلی به این فناوری همچنان در حال افزایش است و توسعه دهندگان بیشتری می خواهند قراردادهای هوشمند با قابلیت بیت کوین را آزمایش کنند.

علاوه بر این، جایگاه Stacks توسط Trust Machines تثبیت شده است که اخیراً 150 میلیون دلار ذخیره کرده است. تیم Trust Machines می‌خواهد به «ConsenSys بیت‌کوین» تبدیل شود، که ممکن است برای تماشاگران جاه‌طلبانه به نظر برسد. با این حال، هدف آن بررسی تمام فرصت هایی است که برای اکوسیستم بیت کوین ایجاد می شود و تمرکز اولیه به اکوسیستم Stacks تغییر خواهد کرد.

از نظر آماری، شبکه به جذب سالم قراردادهای هوشمند، NFT ها و سایر تراکنش ها اشاره می کند. رشد همزمان استقرار قراردادهای هوشمند و رویدادهای NFT قابل انتظار است، اگرچه موارد استفاده دیگری برای این قراردادها در آینده وجود خواهد داشت.

فشار ادامه دارد

اگرچه Stacks از زمان راه اندازی خود رشد فوق العاده ای داشته است، اما کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. یک نقطه کانونی، معرفی مشوق های توسعه دهندگان است. توسعه برای بیت کوین و روی آن تنها زمانی پیشرفت می کند که افراد بیشتری علاقه مند به کشف فرصت های موجود باشند. بنابراین، همراه با GSR، OKCoin و گروه ارز دیجیتال، بنیاد Stacks یک مشوق 165 میلیون دلاری را با نام بیت کوین اودیسه اعلام کرد. این صندوق برای ارائه پشتیبانی مالی برای برنامه‌ها و سازندگانی که پذیرش بیت‌کوین را هدایت می‌کنند، طراحی شده است.

یکی دیگر از کاتالیزورهای حیاتی که باید در نظر گرفت این است که چگونه توسعه دهندگان هنگام ساختن روی Stacks به آرامش خاطر دست می یابند. یکی از مزایای اصلی آن حفظ رویکرد طراحی است که نیازی به تغییر در پروتکل بیت کوین ندارد. این همچنین به برنامه‌هایی که «گیر می‌کنند» نیز تعمیم می‌یابد، زیرا می‌توانند آن مشکلات را به سرعت و بدون مشکل حل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا