ارزهای دیجیتال

Telstra Report رونمایی می کند که توسعه دهندگان اتریوم در طول بازار خرسی قوی می مانند

اخبار اخیر از افزایش مداوم توسعه دهندگان در برخی ارزهای دیجیتال معروف به ویژه اتریوم خبر می دهد. این اثر قدرت جامعه Web3 را افزایش داده است و به دنبال حفظ این دوره در طولانی مدت است.

در این خبر ذکر شده است که رشد تابعی از مشارکت توسعه دهندگان در اکوسیستم های اصلی است. بر اساس اطلاعات Telstra Ventures، ارزهای دیجیتال اصلی درگیر در اینجا بیت کوین، اتریوم و سولانا هستند. Telstra Ventures یک بازوی سرمایه گذاری شناخته شده مخابرات در استرالیا است.

قابل ذکر است، این گزارش همچنین سطح قدرت هر سه اکوسیستم را مقایسه کرده است. از داده‌های موجود، به نظر می‌رسد اتریوم دارای جامعه توسعه‌دهندگان برجسته‌تر و قوی‌تری نسبت به سایرین است.

همچنین در این اطلاعات آمده بود که هنوز فرصت هایی در این سه ارز دیجیتال وجود دارد. مشاهدات نشان می دهد که هنوز طیف گسترده ای از فرصت های بدون بودجه در شبکه ETH وجود دارد. گذشته از آن، همچنین گزارش شد که سرمایه گذاران تنها توانستند از نیمی از 10 پروژه برتر در این اکوسیستم ها استفاده کنند.

اتریوم با مشارکت کنندگان فعال پیشتاز است

تعیین کننده متریک اولیه یک اکوسیستم که قدرت آن را نشان می دهد، تعداد عوامل ثابتی است که اکوسیستم دارد. عامل دیگر میزان استفاده و شهرت اکوسیستم است. محبوبیت و استفاده آن چیزی است که توجه سایر مشارکت کنندگان را به شبکه ارز دیجیتال جلب می کند.

قیمت اتریوم در نمودار روزانه ثابت است. منبع: ETHUSDT Tradingview

در ادامه، Telstra تحقیقات عمیقی را در مورد توسعه دهندگان فعال در هر سه اکوسیستم در چهار سال گذشته انجام داده است. با استفاده از داده های به دست آمده، جامعه شبکه Eth 24.9٪ افزایش یافته است. این تاریخ از 1 ژانویه 2018 شروع شد.

با توجه به وضعیت فعلی بازار کریپتو، بی‌جا نیست که بگوییم این رشد بسیار شگفت‌انگیز است. از جولای 2022، تنها 9 درصد از مشارکت کنندگان ماهانه در شبکه Eth پس از سقوط شدید قیمت ارزهای دیجیتال در نوامبر کاهش یافتند. اطلاعات نشان می دهد که زمستان ارزهای دیجیتال فعلی بر توسعه دهندگان این اکوسیستم ها تأثیری ندارد.

عوامل بیشتری نیز به افزایش مداوم مشارکت کنندگان این توکن دیجیتال کمک می کند. یک مثال برجسته، ادغام پیش بینی شده Eth است. این رویداد برای انتقال بلاک چین از سیستم اثبات کار فعلی (PoW) به سیستم اثبات سهام (PoS) در نظر گرفته شده است. یکی از اهداف ادغام جلب توجه بیشتر مشارکت کنندگان به شبکه است.

در حال حاضر تعداد کل مشارکت کنندگان فعال در این اکوسیستم بیش از 2500 نفر است. این رقم در پایان هر ماه، مربوط به نیمه اول سال گذشته بوده است.

مروری بر رشد توسعه دهندگان BTC و SOL

علاوه بر این، SOL نرخ رشد سالانه ترکیبی حدود 173٪ را به دست آورد که در همان دوره با ETH رخ داد. در آن زمان، قیمت آن به حداکثر 204 دلار رسید. اما به نوعی، نرخ آن به حدود 21 درصد کاهش یافت و تعداد کل مشارکت کنندگان فعال کمی بیش از 250 نفر بود.

در همین حال، BTC از آخرین اوج خود در نوامبر سال گذشته، نرخ رشد ماهانه 8 درصدی ثابتی داشته است.

Featured image from Pixabay - Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا