ارزهای دیجیتال

Stellar (XLM) بازیابی قوی را از اسلاید اخیر نشان می دهد

Stellar (XLM) پس از رکود اخیر بازار شاهد یک چرخش خیره کننده بوده است. با این حال، پس از اعلام گزارش CPI و نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره، یک فروش رخ داد.

کانال Donchian نشان می دهد که میانگین قیمت XLM تا لحظه نگارش این مقاله 0.1076 دلار است. پس از یک افت، Awesome Indicator نیز علائم صعودی بسیار قوی را نشان می دهد.

این می تواند نشانه بازگشت مجدد باشد. بازار XLM بهبودی چشمگیر پس از فاجعه 13 سپتامبر را نشان داده است و قیمت ها به بالای خط حمایت 0.1004 دلاری که رکود را از 14 آگوست تا 6 سپتامبر حفظ کرده بود، بازگشته است.

در زمان 4 ساعت، سکه یک روند صعودی را دنبال می کند. با این حال، با نگاهی به تصویر گسترده تر، می بینیم که صعود ممکن است کوتاه مدت باشد.

رالی ستاره ای به سرمایه گذاران اطمینان می دهد

توکن XLM به دقت حرکت های قیمت بیت کوین را دنبال می کند زیرا کل بازار ارزهای دیجیتال از آن الگوبرداری شده است. فشار رو به پایین مثلث نشان می دهد که حرکت سکه در جهت پایین است.

سطوح قیمت حمایت و مقاومت با استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی محاسبه شد. گاوها در تلاش هستند تا از دو حمایت 0.1023 و 0.1058 دلاری استفاده کنند.

این دو عامل باعث تقویت خوش بینی معامله گران و سرمایه گذاران شده است که به افزایش قیمت کمک کرده است.

محدوده 0.1153 دلار نشان دهنده سطح مقاومت است. اگر حرکت قیمت بر این مقاومت غلبه کند، ممکن است قیمت تا منطقه 0.1234 دلار افزایش یابد. این می تواند یک سیگنال خرید قوی برای سرمایه گذاران و معامله گران باشد.

شاخص حرکت نیز صعودی بودن را نشان می دهد. علاوه بر سیگنال های خرید، میانگین های متحرک در حال حاضر سیگنال های خرید را ارسال می کنند. با این حال، برای بازگشت بازار، گاوها باید حرکت خود را حفظ کنند تا از سطوح مقاومت 0.1194 دلار و 0.1234 دلار عبور کنند.

افزایش احتمالی نرخ بهره برای تعیین قیمت XLM

حتی برای بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال، این می تواند یک مسئله چالش برانگیز باشد. همانطور که قبلاً اشاره شد، XLM و سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار همبستگی قوی با بیت کوین دارند که در مقابل، شاخص S&P 500 را دنبال می کند.

با توجه به این موضوع، اگر بازارهای مالی بزرگتر همچنان از افزایش قریب الوقوع نرخ بهره نگران باشند، مینی رالی XLM می تواند به خطر بیفتد. قیمت XLM در حال حاضر در تلاش است تا از سطح مانع 0.1153 دلار عبور کند.

از 10 تا 13 سپتامبر، سکه قبلاً سطح مقاومت مشخص شده را آزمایش کرده است. این سکه در زمان نگارش مقاله نزدیک به سطح مقاومت 0.1153 دلار معامله می شود.

وجود شمع های بلند روی نمودارها ممکن است نشانه تلاش دیگری برای خارج شدن از محدوده معاملاتی باشد. اگر قیمت دوباره سقوط کند، نباید از سطح حمایت 0.1023 دلار عبور کند، زیرا انجام این کار می تواند باعث فروش بیشتر شود.

XLM total market cap at $2.8 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Zipmex, Chart: TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا