ارزهای دیجیتال

Stellar “Soroban” را اعلام کرد، XLM با 10٪ سود واکنش نشان داد

بنیاد توسعه Stellar (XLM) راه اندازی پیش نمایشی برای پلتفرم قرارداد هوشمند آینده خود به نام “Soroban” را جشن گرفت. این سازمان به عنوان بخشی از “Project Jump Cannon”، ابتکار توسعه پلتفرم، از توسعه دهندگان دعوت کرده است تا قراردادهای خود را ایجاد کنند.

اعلامیه Soroban توسط کاربران Stellar (XLM) بسیار مورد انتظار بوده است. این پلتفرم ممکن است موارد استفاده جدید و موج جدیدی از پذیرش را در اختیار شبکه قرار دهد و ممکن است قابلیت رقابت با بلاک چین های بزرگ مانند اتریوم را برای آن فراهم کند.

طبق یک پست رسمی، قراردادهای هوشمند Stellar از چشم انداز پروژه پیروی می کند که به کاربران یک پلت فرم قابل دسترسی، کاربر پسند و مقیاس پذیر ارائه می کند. تیم سازنده این پروژه ادعا می کند که Soroban پتانسیل تبدیل شدن به “استاندارد قراردادهای هوشمند” در صنعت کریپتو را دارد.

بنیاد توسعه استلار (SDF) ادعا می کند که فضای کریپتو فاقد یک پلت فرم قرارداد هوشمند با ویژگی های ذکر شده در بالا است. اکثر آنها “تفنگ های زیادی را برای توسعه دهندگان ارائه می دهند”. SDF در مورد پیش نمایش پلت فرم های قرارداد هوشمند خود موارد زیر را بیان کرد:

ما این کار را انجام می‌دهیم زیرا معتقدیم که با Soroban چیز خاصی می‌سازیم، و به ریشه‌های منبع بازمان صادق است، معتقدیم که اشتراک‌گذاری فرآیند توسعه مهم است. ما می خواهیم توسعه دهندگان اکوسیستم Stellar و توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند از سایر اکوسیستم ها فرصتی برای ایجاد تأثیر معنادار با هم داشته باشند.

Soroban به طور مستقل از Stellar عمل خواهد کرد اما با این شبکه جفت خواهد شد تا کاربران و توسعه دهندگان را با دسترسی و “دسترسی عادلانه” به بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه دهد. این سازمان تصریح کرد که پلتفرم قرارداد هوشمند آن با زبان برنامه نویسی Rust ساخته خواهد شد.

برخلاف سایر زبان های برنامه نویسی محبوب در این بخش، SDF معتقد است Rust امنیت و محاسبات “کارآمد” بیشتری را ارائه می دهد. Soroban همچنین WebAssembly (WASM) را در طراحی خود پیاده سازی خواهد کرد تا با مشخصات بایت کدهای مقیاس پذیر، قوی و حداقلی مطابقت داشته باشد.

روند قیمت XLM در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: XLMUSDT Tradingview

XLM با پتانسیل افزایش سود

در زمان نگارش این مقاله، قیمت XLM از احساسات عمومی در بازار کریپتو پیروی می‌کند و به نظر می‌رسد که شاهد افزایش بیشتر باشد. این ارز دیجیتال در هفته گذشته با 0.11 دلار با 11 درصد سود معامله می شود.

در کوتاه مدت، XLM افزایش فشار خرید را از 2 آگوست ثبت کرده استnd که نشان می دهد سرمایه گذاران تحت تأثیر ادعاهای SDF در مورد آینده پلت فرم قرارداد هوشمند خود قرار گرفته اند. اگر سازمان قادر به راه‌اندازی Soroban در شبکه اصلی باشد، این می‌تواند برای بلندمدت یک عامل صعودی حیاتی باقی بماند.

داده‌های ارائه‌شده توسط شاخص‌های مواد (MI) افزایشی را در سفارش‌های درخواست (فروش) ثبت می‌کند، زیرا روند قیمت XLM به سمت صعودی می‌رود. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، حدود 1 میلیون دلار سفارشات درخواستی بالاتر از سطح قیمت فعلی XLM با افزایش فشار خرید از سوی سرمایه گذاران خرد وجود دارد.

به نظر می رسد نقدینگی پیشنهادی استلار در حال کاهش است که می تواند نشان دهنده یک آزمایش مجدد بالقوه سطوح حمایت قبلی باشد. اگر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ همچنان بازار کریپتو را به سمت بالا سوق دهند، این می تواند باطل شود. در این صورت، قیمت XLM می تواند مقاومت را بشکند و به 0.18 دلار برسد.

Stellar XLM XLMUSDT MI 1
قیمت XLM (خط آبی روی نمودار) در بازه های زمانی کوتاه به مقاومت (سطوح زرد و قرمز بالاتر از قیمت) می رسد. منبع: شاخص های مواد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا