ارزهای دیجیتال

Quant (QNT) از 200 دلار سر به فلک می کشد – در اینجا دلیل آن است

در حالی که بازار گسترده‌تر کریپتو همچنان در قلمرو خرس باقی می‌ماند، یک ارز رمزنگاری‌شده بدون هیچ مانعی به صعود تند خود ادامه می‌دهد و اکنون رتبه ۲۷ را در برترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار اشغال می‌کند.

کوانت (QNT) دقیقا یک ماه پیش با نصف قیمت خود معامله می شد. به گزارش TradingView، امروز، QNT برای اولین بار از نوامبر سال گذشته از مرز 200 دلار عبور کرد و در حال حاضر در حال نوشتن پنجمین شمع سبز هفتگی خود است. در زمان نگارش این مقاله، کوانت با قیمت 216 دلار معامله می شود.

ظاهراً QNT در حال حاضر توسط یک هیپ بسیار بزرگ انجام می شود که در شاخص قدرت نسبی (RSI) منعکس می شود که نزدیک به مقدار 75 است. RSI بالای 70 نشان دهنده یک بازار بیش از حد گرم است، زیرا قیمت نیز افزایش یافته است. خیلی سریع بالاست بنابراین، با توجه به تئوری معاملات، یک سرد کردن به شکل آزمایش مجدد آخرین بالاترین قیمت در 133 دلار برای QNT ممکن است.

قیمت QNT در حال حاضر بالای 216 دلار است. | منبع: نمودار قیمت QNTUSD از TradingView.com

دلایل افزایش سرسام آور قیمت کوانت

به نظر می رسد یکی از محرک های این هیاهو، اخبار هفته های گذشته باشد. به طور خاص، روند جهانی و فراخوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) عناوین بسیار مثبت کوانت را به خود اختصاص داده است.

همانطور که اخیراً یکی از اعضای انجمن Quant فاش کرده است، گیلبرت وردیان، مدیرعامل کوانت، ارتباط بسیار خوبی دارد. بنابراین، وردیان در بانک مرکزی اروپا در کنار بانک مرکزی ایتالیا، بانک مرکزی لیتوانی و بورس لندن کرسی را به دست گرفت.

یکی دیگر از محرک های موفقیت شبکه کوانت که در سال 2015 تأسیس شد، می تواند تقاضا برای قابلیت همکاری باشد – برای فعال کردن تعامل بین بلاک چین های مختلف عمومی و خصوصی به طور همزمان. به این دلیل، MIT همچنین با شبکه Quant کار می کند برای ایجاد قابلیت همکاری بلاک چین در مقیاس اینترنت.

گمانه زنی ها مبنی بر اینکه شبکه کوانت با ویژگی قابلیت همکاری خود، نقشی مرکزی در توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ایفا می کند، ممکن است در افزایش قیمت در هفته های اخیر نقش داشته باشد و باعث ایجاد FOMO در میان برخی از معامله گران شود.

علاوه بر این، شبکه کوانت اخیراً به دلیل کار خود با بانک انگلستان در مورد پوند دیجیتال خبرساز شده است و همین آخر هفته گذشته، مدیران در کنفرانس Sibos SWIFT که بر پرداخت های دیجیتال متمرکز بود، شرکت کردند.

کوانت علاوه بر وردیان، شخصیت بسیار مشهور دیگری را نیز به خدمت گرفته است. گای دیتریش، مدیر عامل سابق راکفلر کپیتال، قبلاً به عنوان عضو هیئت مدیره در سال 2019 به شبکه کوانت پیوسته است.

دیتریش تا ژانویه 2021 مدیر عامل راکفلر کپیتال منیجر در نیویورک بود. او بیش از 35 سال تجربه سرمایه گذاری دارد. او قبل از پیوستن به راکفلر، بزرگترین اداره خصوصی مدیریت ثروت مورگان استنلی اسمیت بارنی را در سیلیکون ولی رهبری کرد.

به گفته Santiment، روی دیگر سکه، رالی QNT با تجمع بیش از اندازه سکه توسط آدرس‌های نهنگ‌هایی که QNT 100 و QNT 1000 دارند همراه است. نهنگ ها در چهار ماه گذشته QNT را از 1.47 میلیون به نزدیک به 1.7 میلیون رسانده اند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا