ارزهای دیجیتال

QTUM سکه شماره 3 برای تماشای هفته 1 اوت تا 7 آگوست 2022 است – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

QTUM سکه شماره 3 برای تماشای هفته 1 اوت تا 7 آگوست 2022 است - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

ما در مورد چندین تحول مهم در مورد اقتصاد ایالات متحده و جهان در هفته گذشته گزارش داده ایم. به طور خلاصه، فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای دومین بار متوالی 0.75 درصد را اعلام کرده است. افزایش نرخ بهره در روز چهارشنبه با افزایش نرخ بهره، فدرال رزرو قصد دارد با افزایش قیمت کالاهای مصرفی و تورم فلج کننده مبارزه کند. با نرخ بهره بالاتر پول برای استقراض گران تر می شود و در نتیجه مصرف کمتر می شود – مردم و شرکت ها کمتر هزینه می کنند و بیشتر پس انداز می کنند. در تئوری، این کندی اقتصاد باید منجر به بازگشت به قیمت پایه کالاها شود. علاوه بر این، ما در مورد دفتر تحلیل اقتصادی نوشته‌ایم که کاهش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را برای سه ماهه دوم متوالی گزارش کرده است. با این وجود، علیرغم کندی اقتصاد، هر دو بازار سهام و کریپتو در هفته گذشته افزایش داشتند – بیت کوین در 7 روز گذشته 5 درصد افزایش یافت در حالی که ETH بیش از 7 درصد افزایش یافته است. کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته از 1.08 تریلیون دلار به 1.15 تریلیون دلار افزایش یافت.

3. Qtum (QTUM)

پروتکل Qtum دارای عناصری از هر دو بیت کوین و اتریوم از جمله ماشین مجازی اتریوم است و سعی می کند بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب کند. پروژه ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور به عنوان ستون فقرات برنامه های غیرمتمرکز موبایل (dApps) طراحی شده و برای قابلیت همکاری بلاک چین بهینه شده است. ارز دیجیتال بومی Qtum، QTUM، برای پرداخت هزینه های شبکه و همچنین برای شرکت در سیستم حاکمیت زنجیره ای پروژه استفاده می شود. توزیع QTUM جدید بر اساس مالکیت دارایی است. بلاک چین Qtum از اجماع اثبات سهام (MPoS) استفاده می‌کند، که در آن هر کسی می‌تواند QTUM خود را برای دریافت پاداش به شکل سهمی از QTUM جدید و سهم کارمزد تراکنش‌ها به اشتراک بگذارد.

ارتقاء اصلی شبکه Qtum با موفقیت از طریق هاردفورک 31 جولای اجرا شد

Qtum Mainnet در 31 جولای در بلوک 2,080,512 دچار هارد فورک شد. این ارتقاء Qtum Core v22.0 نام دارد و پشتیبانی از امضاهای Taproot/Schnorr را معرفی می‌کند، یک Evmone ماشین مجازی جدید اتریوم را پیاده‌سازی می‌کند که منجر به پردازش سریع‌تر EVM می‌شود و چندین رفع اشکال را اجرا می‌کند. شما می توانید جزئیات کامل انتشار را در اینجا بخوانید.

از آنجایی که یک هاردفورک بود، همه کاربران باید کیف پول Qtum Core خود را به نسخه 22.1 ارتقا دهند. بنابراین، فقط در صورتی که تعجب می کنید که چرا دیگر نمی توانید به کوین های QTUM خود دسترسی پیدا کنید، مطمئن شوید که دسترسی را در اسرع وقت ارتقا داده و بازیابی کنید. حتی قبل از اجرا، این ارتقا با استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران مواجه شد که ظاهراً QTUM را در هفته قبل از هارد فورک جمع آوری کردند و باعث شد قیمت آن تنها در یک هفته بیش از 25 درصد رشد کند. علاوه بر این، در روز جمعه، 29 جولای، زمانی که QTUM برای مدت کوتاهی به بالای 5.00 دلار رسید، سودها حتی بیشتر بود. در حال حاضر، QTUM با قیمت 4.25 دلار تغییر می کند.

2. چند ضلعی (MATIC)

Polygon که قبلاً با نام Matic Network شناخته می شد، یک راه حل پیشرو در مقیاس بندی لایه 2 اتریوم است. شبکه Polygon Layer 2 از چندین زنجیره جانبی اثبات سهام که به طور همزمان اجرا می شوند تشکیل شده است که به طور منظم داده ها را به اتریوم می برند تا نقاط بازرسی شبکه ایجاد کنند. در حال حاضر دو پل وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد دارایی ها را بین اتریوم و Polygon جابجا کنند، اولین پل پل پلاسما و پل دوم PoS Bridge. پل پلاسما سرعت و توان عملیاتی مافوق صوت را ارائه می دهد و امکان خروج آسان و سریع به شبکه اصلی اتریوم را در همان زمان فراهم می کند. همراه با چندین ویژگی و ترفند دیگر، Polygon بهبود مقیاس پذیری بزرگی را برای بزرگترین بلاک چین قرارداد هوشمند فراهم می کند. با غلبه بر موفقیت آمیزترین کاستی های اتریوم، Polygon برای پروژه های DeFi جذاب شده است و خود را به عنوان یکی از شبکه های کلیدی DeFi معرفی می کند.

MATIC همچنان به تظاهرات خود در زمینه تبلیغات ادغام اتریوم و مشارکت های پرمخاطب Polygon ادامه می دهد.

اگرچه در 3 ماه گذشته چندین بار Polygon را در لیست‌های خود قرار داده‌ایم، اما معتقدیم پروژه‌ای که حتی بازار نزولی را به چالش کشیده است، شایسته است که یک بار دیگر در لیست قرار گیرد. در 30 روز گذشته، MATIC توانسته است قیمت خود را بیش از دو برابر کند، که اکنون دوباره به 1.00 دلار نزدیک شده است. تحلیلگران ادعا می کنند که Polygon از هیاهویی که در مورد ادغام شبکه اصلی اتریوم در آینده وجود دارد سود برده است. به عنوان مثال، اعلامیه اخیر Goerli testnet Merge منجر به افزایش قیمت ETH و همچنین قیمت سکه های متعلق به پروژه هایی با تمرکز شدید بر اتریوم مانند LDO و MATIC شده است. با توجه به این واقعیت که هنوز چند هفته دیگر تا انجام ادغام در شبکه اصلی اتریوم باقی مانده است، این هیپ فقط در شرف تقویت است که می تواند منجر به رشد بیشتر کوین های متصل به اتریوم شود. اما البته، تجمع MATIC صرفاً مبتنی بر هیاهو نیست زیرا احتمالاً بسیار ناپایدار خواهد بود. Polygon همچنین چندین مشارکت مهم با شرکت های بزرگ و مشهور ایجاد کرده است، مانند مشارکت با دیزنی و کوکاکولا، که ما در مقاله 3 سکه برتر برای تماشای خود از دو هفته پیش نوشته ایم.

1. بیت کوین (BTC)

اگرچه ما معتقدیم بیت کوین نیازی به معرفی زیادی ندارد و حتی اگر در لیست ما قرار نگیرد، همه نگاه ها به آن معطوف می شود، در اینجا خلاصه ای کوتاه از تاریخچه و ویژگی های کلیدی اولین ارز دیجیتال واقعا غیرمتمرکز آورده شده است. رمزارز پیشگام جهان توسط چهره مستعار به نام ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 راه اندازی شد و دارای سقف عرضه 21 میلیون سکه است. کاهش پاداش‌های بلاک ماینر، ارز دیجیتال را با گذشت زمان کمیاب‌تر می‌کند و ماهیت کاهش تورم را تضمین می‌کند. بیت کوین همچنین اغلب به عنوان فشارسنج بازار ارزهای دیجیتال شناخته می شود زیرا سایر دارایی ها معمولاً از عملکرد قیمت BTC پیروی می کنند.

بیت کوین پس از انتشار خبر افزایش 0.75 درصدی دیگر نرخ بهره افزایش یافت

همانطور که قبلاً ذکر شد، کمیته بازار آزاد فدرال ایالات متحده (FOMC، بخشی از فدرال رزرو) در روز چهارشنبه، 27 جولای، افزایش 75 واحدی در ثانیه دیگر نرخ بهره را اعلام کرد که هم بازار سهام و هم بازار ارزهای دیجیتال را به یک رالی در مقیاس کوچک سوق داد. بیت کوین در روز اعلام تقریباً 10 درصد افزایش یافت و با وجود انتشار گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم 2022، که نشان داد اقتصاد ایالات متحده از نظر فنی در رکود است، افزایش ارزش آن در سراسر روز پنجشنبه ادامه یافت. جالب اینجاست که ما قبلاً این الگو را به دنبال اعلامیه های قبلی افزایش نرخ بهره دیده بودیم. زمانی که FOMC افزایش نرخ بهره را در ماه گذشته اعلام کرد، بیت کوین 10.5 درصد رشد کرد در حالی که اتریوم حتی بالاتر رفت و قیمت خود را بیش از 15 درصد افزایش داد. با این وجود، ماه گذشته رالی بسیار کوتاه مدت بود زیرا هر دو بیت کوین و اتریوم به سرعت تمام سودهای خود را از دست دادند. مشاهده این که آیا این الگو این بار تکرار خواهد شد، جالب خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا