ارزهای دیجیتال

Proof-Of-Work تنها شکل عملی اجماع است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

این یک سرمقاله نظری توسط پیر گیلدنهویس، یکی از بنیانگذاران یک استارتاپ فناوری محیط اجتماعی مستقر در هنگ کنگ است.

اثبات کار مکانیسم توافقی است که پروتکل بیت کوین از آن استفاده می کند. در یک سطح اساسی، این بدان معنی است که باید برای اثبات معتبر بودن تراکنش‌هایی که در شبکه رخ داده است، کار کرد.

توابع اثبات کار با «رایانه‌های» تخصصی معروف به مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC)، که داده‌های تراکنش، اطلاعات شنونده بلوک قبلی و یک nonce (عدد تصادفی) را برای حدس زدن نتیجه توابع هش وارد می‌کنند. توابع هش معادلات ریاضی یک جهته هستند، بنابراین نمی توان خروجی حاصل از ورودی قابل مشاهده برای عموم را غیر از حدس زدن سریع مانند این ASIC ها کشف کرد. ماینرها افرادی هستند که این ماشین‌ها را کار می‌کنند و می‌خواهند تعداد هش‌ها (یا حدس‌ها) در ثانیه را که دستگاه‌هایشان می‌توانند تولید کنند افزایش دهند و می‌خواهند ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین منبع انرژی را پیدا کنند تا این استخراج تبدیل شود. برای آنها سودآور است که هزینه ماشین های خود را پرداخت کنند و برای تامین هزینه های دیگر خود درآمدی کسب کنند. با وجود این، در نتیجه تنظیم سختی بیت کوین، این یک صنعت فوق العاده رقابتی است: بسته به تعداد هش در ثانیه که در شبکه استخراج می شود، پیچیدگی و دشواری تابع هش بر این اساس افزایش یا کاهش می یابد، به طوری که به طور متوسط ​​طول می کشد. 10 دقیقه برای هر بلوک جدید که در سراسر شبکه جهانی پیدا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا