ارزهای دیجیتال

Orbs به حرکت خود ادامه می دهد، به شبکه باز (TON) گسترش می یابد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

Orbs به حرکت خود ادامه می دهد، به شبکه باز (TON) گسترش می یابد - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

نکات برجسته کلیدی:

  • شبکه Orbs اعلام کرده است که TON اولین بلاک چین لایه 1 غیر EVM خواهد بود که بر روی آن ساخته خواهد شد
  • Orbs در حال حاضر از Ethereum، Polygon، BNB Chain، Avalanche و Fantom پشتیبانی می کند

Orbs Network در سال 2017 با این هدف تاسیس شد که توسعه دهندگان را قادر سازد پروتکل ها و راه حل های بهتری را بدون به خطر انداختن تمرکززدایی یا توانایی آنها برای دستیابی به مخاطبان گسترده ایجاد کنند. به عنوان لایه سوم و جزء یک پشته زنجیره بلوکی، Orbs به عنوان یک لایه زیرساخت غیرمتمرکز جداگانه پیکربندی شده است که بین راه حل های L1/L2 فعلی و لایه کاربردی عمل می کند.

شبکه Orbs بلاک چین Layer1 زیربنایی را گسترش می دهد و به عنوان لایه 3 روی بلوک زیربنایی که روی آن ساخته می شود عمل می کند. پایه اصلی Orbs همیشه EVM (ماشین مجازی اتریوم) بوده است. شبکه Orbs علاوه بر شبکه اصلی اتریوم با شبکه های Polygon، BNB Chain، Avalanche و Fantom کار می کند و تمام ویژگی های خود را در این پلتفرم ها به توسعه دهندگان قرارداد هوشمند ارائه می دهد.

در چند سال گذشته، بخش بلاک چین به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است و به نتایج عالی از نظر تمرکززدایی، کشش و سرمایه‌گذاری دست یافته است. Uniswap و Pancakeswap دو پروتکل هستند که میلیاردها دلار در TVL به دست آورده اند. اگرچه این موفقیت‌ها ما را خوشحال می‌کند، اما فکر می‌کنیم که انتقال‌های بزرگ هنوز نیامده است.

جهت پذیرش دسته جمعی

Orbs همیشه رویای دسترسی به فناوری بلاک چین برای میلیاردها کاربر نهایی را فعال نگه داشته است و همیشه تعهد خود به EVM، تولید آن در اتریوم و سایر شبکه‌ها را در اولویت قرار داده است و همچنین منتظر L1 بود که بتواند این رویا را با صبر و حوصله انجام دهد.

با ادغام روزانه فناوری بلاک چین در زندگی ما، دو رقیب جدید با پایگاه های کاربری بزرگ ظهور کرده اند. فیس بوک پروژه لیبرا را معرفی کرد که قول پذیرش انبوه استیبل کوین ها را داده بود. تلگرام شبکه باز تلگرام و توکن GRAM آن را معرفی کرد که قرار بود پایگاه کاربران قابل توجه خود را در اکوسیستم ارزهای دیجیتال درگیر کند. با این حال، هر دو ابتکار باید متوقف می شدند زیرا در نهایت قادر به ایجاد یک راه نظارتی مناسب به جلو نبودند.

جامعه منبع باز بعداً پایگاه کد رها شده TON را پذیرفت، آن را فورک کرد و آن را به عنوان شبکه باز (TON) احیا کرد، که اکنون یک توکن جدید کاملا غیر متمرکز به نام TON Coin دارد. در اوایل سال 2021، شبکه اصلی TON به طور رسمی راه اندازی شد و از آن زمان محبوبیت آن افزایش یافته است. امروزه این شبکه بیش از یک میلیون کیف پول فعال دارد و مدیر عامل تلگرام حتی به طور علنی از آن تمجید کرده است.

بررسی دقیق نشان می دهد که TON اولین لایه 1 است که زیرساختی برای انتقال اکوسیستم بلاک چین به سمت پذیرش انبوه دارد. بیت کوین، اولین بلاک چین، به عنوان اولین ارز دیجیتال L1 بر تخت سلطنت نشست و اتریوم در این رقابت عملکرد ضعیفی داشت. با این حال، وقتی به TON نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که با اتریوم رقابت نمی‌کند و در عوض بر روی دستیابی به یک مورد استفاده جدید و بدون سازش لایه 1 تمرکز می‌کند. مشخص است که او در آستانه رسیدن به این هدف قرار دارد و پیش بینی می شود که سرانجام به تخت سلطنت برسد.

TON است اولین لایه 1 غیر EVM که Orbs روی آن ساخته خواهد شد

Orbs اکنون اعلام کرده است که TON اولین لایه 1 غیر EVM خواهد بود که بر روی آن ساخته خواهد شد. اکوسیستم TON هنوز در مراحل ابتدایی خود است و هنوز به اندازه محیط EVM توسعه نیافته است، اما نویدهای بسیار زیادی دارد. Orbs خوشحال خواهند شد که به بلوغ آن و دستیابی به پتانسیل آن کمک کنند.

به عنوان یک لایه زیرساخت L3، Orbs در حال تثبیت خود به عنوان یک بازیگر مهم در اکوسیستم TON و ایجاد موارد استفاده جدید L3 برای پروتکل های مبتنی بر TON است. نوآوری های Orbs جایگاه زیادی در اکوسیستم TON در حال توسعه دارند و فرصت های زیادی برای استفاده از فرصت های هیجان انگیز و پذیرفتن اولیه وجود دارد. TON کشش پیدا می کند و Orbs می توانند برخی از زیرساخت های ضروری را در آنجا بسازند و خود را به سمت ماه پرتاب کنند.

بهتر است ORBS را دنبال کنید تا درک روشنی در مورد موارد استفاده، کالاها و خدمات مختلفی که شبکه Orbs در TON منتشر خواهد کرد، داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا