ارزهای دیجیتال

Nomad Bridge از 200 میلیون دلار بهره برداری رنج می برد

اکسپلویت های پل همچنان یکی از نگرانی های اصلی در سراسر DeFi و کریپتو به طور کلی است، زیرا پل ها بارها و بارها ثابت کرده اند که یک نقطه اصلی آسیب پذیری هستند. یک بار دیگر نمونه اصلی دیگری را با آخرین اکسپلویت 9 رقمی، این بار روی پل Nomad Bridge چند زنجیره ای وارد کنید.

در ساعات اولیه پس از اکسپلویت، ما به یک اکسپلویت در محدوده 160 تا 190 میلیون دلار نگاه می کنیم – بیایید نگاهی به این موضوع و موارد دیگر از آنچه تاکنون می دانیم بیندازیم.

فروپاشی عشایر

به گفته دفی لاما، پل در ماه ژوئیه با یک TVL به ارزش حدود 190 میلیون دلار بسته شد و با شروع آگوست، بسیاری از کاربران در توییتر رمزنگاری شروع به تماشای بهره برداری از پل کردند و اساساً به 0 تخلیه شد. بخش عمده آن در USDC بود. ، WETH و WBTC. با این حال، تقریباً نیم دوجین توکن مختلف تخلیه شد که از ده هزار تا نزدیک به 100 میلیون دلار متغیر بود.

اولین بار توسط کاربر توییتر @spreekaway مورد توجه قرار گرفت:

سرمایه‌گذاران اولیه در Nomad شامل شرکت‌هایی مانند Polygon، Coinbase Ventures، OpenSea و دیگران هستند و این پل تنها 4 ماه پیش یک دور جمع‌آوری سرمایه 22 میلیون دلاری را آغاز کرد.

Ether (ETH) can be wrapped to be used to transfer across networks, through bridges, at a lower cost than ETH. | Source: ETH-USD on TradingView.com

مطالب مرتبط | TA: نزدیک به پروتکل با وجود جهش امدادی برای شکستن تلاش می کند

پل دیگری گرد و غبار را گاز می گیرد

با این حال تیم Nomad به دنبال بهبودی است، مسیر طولانی برای سفر خواهد بود. پل ها همچنان نقطه کانونی آسیب پذیری در رمزارزها هستند، زیرا سوء استفاده های 9 رقمی همچنان به ویران کردن ادامه می دهند. در اوایل سال جاری، Wormhole متحمل ضرر بیش از 300 میلیون دلاری شد که یکی از بزرگترین ضررهای تاریخ DeFi بود. فعالیت زنجیره‌ای متقابل باید یک نقطه تاکید اصلی برای امنیت کریپتو باشد، زیرا بسیاری آن را به عنوان «آینده کریپتو» معرفی کرده‌اند – اما همچنین زمینه‌هایی از آسیب‌پذیری را نیز ارائه می‌دهد.

با این حال، برخلاف بسیاری از آسیب‌پذیری‌هایی که در کریپتو مشاهده می‌شود، این مورد ظاهراً فقط یک بهره‌برداری قراردادی است که توسط آدرس‌های مختلف (برخی از آنها گفته‌اند که قصد دارند وجوه را برگردانند) استفاده می‌شود. در این مورد، یک کاربر کدی را که در ممیزی پل ذکر شده است، دستکاری کرده و از یک تابع آسیب‌پذیر برای معتبر بودن هر پیام روی پل استفاده می‌کند. سایر کاربران این اتفاق را مشاهده کردند و به دنبال این بودند که ببینند آیا خودشان می توانند این کار را انجام دهند.

شاید پس از فرونشستن گرد و غبار، پول کافی برای ادامه پیشروی پل بازگردانده شود. در زمان انتشار، TVL پل فقط 5000 دلار است – مقدار ناچیزی از پیش بهره برداری قفل شده نزدیک به 200 میلیون دلار، اما هنوز هم یک جهش کوچک از ارزش زیر 1000 دلاری که بلافاصله پس از اکسپلویت مشاهده شد.

مطالب مرتبط | با افزایش سودآوری، سرمایه‌گذاران اتریوم به دنبال کسب سود هستند

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا