ارزهای دیجیتال

NFT های مؤلفه چیز بزرگ بعدی هستند و گهواره ها راهگشا هستند

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT هرگز به این اندازه محبوب نبوده‌اند، عمدتاً به دلیل علاقه و در معرض دید قرار گرفتن در چند سال گذشته، به‌ویژه در صحنه هنری و کلکسیونی. همچنین در همان دوره در بخش بازی های بلاک چین موفقیت زیادی کسب کرده است.

در حالی که خود این فناوری حداقل از سال 2016 وجود داشته است، هنر NFT و به ویژه اخیراً، بازی NFT، به عنوان شواهد محکمی ظاهر شده است که نشان می‌دهد کاربرد در فضای کریپتو از خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال به چیزی ملموس‌تر و مرتبط‌تر فراتر می‌رود.

انصافاً، بازار NFT که به یکی از میلیاردها دلار گسترش یافته است، همچنان در بخش هنر دیجیتال است – گیف‌های کلکسیونی و JPEG که مالکیت قطعات هنری منحصربه‌فردی را که از اینترنت و فرهنگ میم‌های رمزنگاری تجلیل می‌کنند، اثبات می‌کنند.

با این حال، در حال حاضر تغییری در آنچه NFT ایجاد می‌کند، رخ داده است، و Blockchain MMORPG Cradles با یک نوآوری جدید که فراتر از نمایش ساده آثار هنری منحصر به فرد است، این تغییر را هدایت می‌کند.

این بدان معنا نیست که تصاویر ثابت (یا در واقع، مختصاتی که به یک مهر جاودانه شده از تصویر اصلی اشاره می کنند) نقش خود را در موفقیت NFT ها نداشته اند. در واقع، بدون تنگی نفس اینکه چگونه Bored Apes Yacht Club جهان را در نوردید، یا چگونه CryptoPunks زمینه را برای رمزنگاری پاپ شکست، NFTها ممکن است در اعماق محدودیت‌های تکنوسپیک و فناوری اینترنت باقی بمانند.

با این حال، پروتکل ERC-721 که به طور گسترده پذیرفته شده است (در میان سایر پروتکل ها)، که استانداردهای رمزی را برای NFT ها همانطور که ما می شناسیم تعیین می کند، هرگز به گونه ای طراحی نشده بود که بیش از ارائه نمایش منحصر به فرد موارد فیزیکی در فضای دیجیتال یا Web3 باشد.

بنابراین، NFTها در شکل فعلی خود با مجموعه محدودیت‌های خاص خود گیر کرده‌اند، که در فرم محدود به مقدار ناچیزی از داده‌هایی است که پروتکل‌های آن‌ها روی هر توکن اجازه می‌دهند.

اگرچه بازی NFT برنامه‌های غیرمتمرکز و Web3 را نیز در برخی نقاط عطف قابل توجه قرار داده است – Dapp‌های بازی هنوز هم محبوب‌ترین برنامه‌های کاربردی در فضای غیرمتمرکز هستند – موفق‌ترین جنبه یک NFT (غیرقابلیت تعویض) آن را از دستیابی به دستاوردهای بالاتر باز می‌دارد.

برای اینکه یک NFT صرفاً به جنبه نادر بودن آن متکی باشد (دوباره، یک موضوع بسیار ذهنی) برای حفظ علاقه و فناوری بیشتر کافی نیست – و در بازی، جایی که اختراع و خلاقیت تنها نشانگر پیشرفت هستند، NFT ها در مورد آنها کافی نیست. محدودیت های فعلی در انتهای مسیر نوآوری هستند. کاهش بازارهای سوداگرانه برای NFT ها اکنون گواه آن است.

اینجاست که پیشنهاد EIP-3664 – که توسط DRepublic، سازندگان MMORPG Cradles بلاک چین توسعه یافته است – وارد تصویر می شود تا استاندارد جدیدی برای NFT ها و نحوه تعریف آنها ارائه دهد.

EIP-3664 چیست؟

مانند هر EIP قبلی، EIP-3664 با پیشرفت هایی برای توکن ها در بلاک چین اتریوم (و اساساً اکثر بلاک چین های جایگزین اصلی سازگار با محیط اتریوم) ارائه می شود.

EIP-3664 به جای NFT های ایستا صرف در بازی هایی که موجودیت های منحصر به فردی را نشان می دهد که ویژگی های آنها قابل تغییر نیست، EIP-3664 اجازه می دهد تا NFT ها مورد استفاده، دستکاری و تعامل با بازیکنان قرار گیرند.

بازیکنان می توانند NFT های “جزئی” را ایجاد کنند، آنها را از مواد اولیه اولیه (که خود NFT های چکش خوار هستند) بسازند و ویژگی های یک NFT را در یک بازی به سادگی با افزودن و حذف اجزای دیگر تغییر دهند. به این ترتیب، NFT ها به گونه ای پویا می شوند که می توانند به پیشرفت مداوم گیم پلی کمک کنند و همچنین قابلیت های اصلی خود را حفظ کنند و به بازیکنان دیگر فروخته یا منتقل شوند.

تغییر بازی با EIP-3664

کار DRepublic بر روی پیشنهاد EIP-3664 به عنوان هسته فناوری بازی آینده آن، Cradles: Origin of Species، در نظر گرفته شده است. در دنیای مجازی خود، گیمرها در نهایت قادر به ایجاد و تعامل با تک تک عناصر، مونتاژ و جداسازی آیتم ها، مواد و حتی شخصیت ها خواهند بود. هر یک از این عناصر نشانه هایی هستند که به روش های نامحدود قابل سفارشی سازی و ترکیب هستند.

در زیر کاپوت، NFTهایی با قابلیت تعویض و غیرقابل تعویض برای نشان دادن همه این ساختمان ها، اقلام، لباس ها، تجهیزات، تجهیزات، و شخصیت ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت و به همه آنها اجازه می دهد تا به طور مداوم تکامل یافته و تغییر کنند.

به جای یک سرور متمرکز که مراحل زمانی را تعیین می کند، این NFT ها یک فراواژه اساسی را انجام می دهند که هنوز در یک بازی به دست نیامده است. دنیای منحصربه‌فرد «آنتروپی افزایش‌دهنده» گهواره‌ها، بازیکنان، آیتم‌ها و محیط‌شان را در حال تغییر دائمی با گذر زمان (بلاک) خواهد دید.

بنیانگذار Cradles TY توضیح می‌دهد که چگونه EIP-3664 این امکان را با اجازه دادن به NFTها برای حمل اطلاعات بسیار بیشتر ایجاد می‌کند، که در نتیجه انواع جدیدی از NFT‌ها ایجاد می‌شوند که می‌توانند آزادانه مونتاژ و ترکیب شوند، و به آنها ویژگی‌های متغیری می‌دهد که تقریباً هر عملکردی را که می‌خواهید در آن فعال می‌کند. یک NFT.”

عصر جدید NFT ها

یک واقعیت مهم در مورد NFT های ایجاد شده به عنوان توکن های EIP-3664 این است که ارزش جمع آوری خود را از دست نمی دهند. در عوض، آنها امکانات این NFT ها را گسترش می دهند، به خصوص در مورد بازی. آن‌ها اساساً این NFT‌ها را که در غیر این صورت کاربرد واقعی آن‌ها فراتر از حدس و گمان وجود ندارد، می‌گیرند و آن‌ها را در دنیایی قرار می‌دهند که می‌توانند ابزار واقعی را به عنوان آیتم‌های درون بازی به راحتی قابل تنظیم و به‌عنوان بلوک‌های سازنده برای یک متاورز دائماً در حال تکامل فراهم کنند.

بازیکنان در بازی‌هایی که از NFT‌های EIP-3664 استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از نشانه‌های دیگر، آیتم‌های درون بازی را به‌عنوان NFT جعل کنند. آن‌ها می‌توانند ویژگی‌هایی را از آیتم‌ها یا مواد دیگر به یک NFT حذف و اضافه کنند، خود یک NFT را جدا کنند تا ویژگی‌های آن را در NFT‌های دیگر توزیع کند، یا این ویژگی‌ها را به بازیکنان دیگر بفروشند. این ایدئولوژی کلکسیونی را حفظ می کند که NFT ها را به همان اندازه محبوب کرده است که اکنون هستند، اما یک لایه جدید اضافه می کند تا اطمینان حاصل شود که NFT ها در طول زمان ارزشمند باقی می مانند.

Dragontar NFTs را وارد کنید

NFT های Dragontar اولین پیاده سازی توکن های EIP-3664 هستند، نه بلاک چین اتریوم. از طریق پورتالی به نام Dragontar Club راه اندازی شد که اکنون به عنوان اولین NFT های ترکیبی جهان از آن یاد می شود.

Dragontar NFT ها نشان دهنده مستقیم رشدی است که جامعه Cradles از آن لذت برده است و تمایل اعضای انجمن به داشتن NFT های خود. مجموعه NFT، که در بازار TofuNFT فهرست شده است، مقدمه ای برای جهان است که NFT ها مجبور نیستند به ویژگی هایی که در زمان ایجاد به آنها اختصاص داده شده اند محدود شوند، بلکه می توان آن ها را به دلخواه بازیکنان بهبود بخشید.

YT گفت: «برخلاف سایر NFT هایی که فقط پس از خرید قابل معامله هستند، بازیکنان می توانند عملیات NFT های EIP-3664 را انجام دهند. بازار جدید و محل کار برای 3664 NFT. هر کسی با Dragontar می‌تواند بازدید کند، روی محل کار کلیک کند و عملیات NFT خود را انجام دهد.»

با نزدیک شدن سریع اتریوم ادغام، انتظار می رود نوآوری های جدیدی مانند EIP-3664 به دلیل ارائه های منحصر به فرد خود برجسته شوند. یک مثال NFT های مدولار است که توسط DRepublic در بازی Cradles: Origin of Species استفاده می شود که در حال حاضر به نظر می رسد که نسل بعدی بازی های بلاک چین را رهبری و راه اندازی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا