ارزهای دیجیتال

NEAR در تلاش برای عبور از سطح 2 دلار با مقاومت روبرو می شود

آلت کوین هایی مانند NEAR در چند روز گذشته افت ارزش مشابهی را به عنوان ارزهای دیجیتال اصلی تجربه کرده اند.

شاخص قیمت ارزهای دیجیتال Coingecko گزارش می دهد که قیمت NEAR در حال حاضر نزولی است که منعکس کننده احساسات عمومی بازار است. در زمان نگارش این مقاله، این توکن با قیمت 1.8515 دلار معامله می شد که زیر منطقه کلیدی روانی 2 دلار بود.

از دست دادن اعتماد سرمایه گذاران عمده به ارزهای دیجیتال پس از شکست FTX، به احساسات تاریک کنونی در بازار ارزهای دیجیتال کمک کرده است.

به همین دلیل، بازارهای دیگری که معامله‌گران دارای موقعیت FTX هستند نیز متحمل ضررهای فاجعه‌باری شدند.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که NEAR چشم‌اندازی خنثی دارد و نشان می‌دهد که منافع آتی توکن صعودی است. با این حال، شکست نزولی توکن به زیر 2 دلار ممکن است نشان دهنده ضعف بیشتر بازار باشد.

خلق و خوی منفی برای نزدیک

اگرچه عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آتی نیست، اما بر ادراک معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از ارزش دارایی تأثیر می‌گذارد. NEAR دقیقاً این را تجربه می کند، زیرا ساختار بازار در حال حاضر بسیار منفی است.

خوانش RSI سکه نیز دلگرم کننده نیست. پس از لحظه ای تردید، موضع بی طرف خود را تغییر داد. از 31 اکتبر، شاخص جریان پول Chaikin نیز به طور مداوم روند نزولی را نشان می دهد و به زیر باند خنثی سقوط می کند.

با اتفاقات اخیر در فضای رمزنگاری بسیار بدتر شده است.

تا لحظه نگارش این مقاله، این اندیکاتور 0.23- است که نشان می دهد خرس ها اکنون مسئول بازار هستند. باندهای بولینگر نشان دهنده افزایش عظیمی در نوسانات است که می تواند علیرغم نزولی فعلی منجر به یک آینده نزدیک صعودی شود.

این چشم‌انداز کوتاه‌مدت بسیار مثبت با EMA سه‌گانه ۲۰ روزه حمایت می‌شود که اخیراً از مقاومت به حمایت تغییر کرده است.

مزیت کوتاه مدت احتمالی

با این وجود، EMA سه گانه 50 روزه همچنان به عنوان مانع قیمت عمل می کند. این اختلاف در جدول زمانی را می توان به عنوان یک مزیت کوتاه مدت برای NEAR در نظر گرفت. به نظر می رسد که یک شکست نزولی 2 دلاری باعث افزایش رنج بازار می شود.

تحلیلی که قبلا ذکر شد ممکن است درست باشد. در بازار آتی نزدیک، سرمایه گذاران و معامله گران کوتاه مدت می توانند از OI مثبت (با بهره باز) استفاده کنند.

با این حال، معامله گران بلندمدت با یک انتخاب دشوار روبرو خواهند شد: اکنون بفروشند و ضررهای خود را درک کنند، یا نگه داشته و امیدوار به رشد صعودی احتمالی باشند.

سناریوی اول محتمل تر از سناریوی دوم است. با از دست دادن حمایت روانی 2 دلاری ارز، اعتماد سرمایه گذاران و معامله گران کاهش می یابد. این از قبل در داده های RSI NEAR مشهود است.

اگر شرایط به طور روزانه بدتر شود، NEAR ممکن است به 1.5575 دلار سقوط کند. سطحی که تقریباً یک سال است شاهد آن نبوده ایم.

NEAR total market cap at $1.5 billion on the daily chart | Featured image from Telegaon, Chart: TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا