ارزهای دیجیتال

Multicoin انتظار خطرات سرایت FTX را برای هفته های آینده دارد

یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال، Multcoin Capital، در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران خود، تز خود را برای هفته‌های آینده فاش کرده است.

شرکای مدیریت کایل سامانی و توشار جین در نامه ای 3400 کلمه ای می نویسند که شکست FTX مانند منتقدانی مانند پیتر شیف و نسیم طالب اخیراً منجر به عذابی برای صنعت کریپتو نیست.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر گفت: «همانطور که Lehman Brothers بانکداری را نابود نکرد و Enron مرگ شرکت های انرژی نبود، FTX پایان صنعت کریپتو نخواهد بود.

در همان زمان، این شرکت به سرمایه گذاران خود هشدار می دهد که سقوط FTX باعث سقوط بیشتر خواهد شد. سامانی و توشار نوشتند:

ما انتظار داریم طی چند هفته آینده شاهد پیامدهای سرایت FTX/Alameda باشیم.

بسیاری از شرکت‌های تجاری نابود و تعطیل خواهند شد، که بر نقدینگی و حجم کل اکوسیستم کریپتو فشار وارد می‌کند. ما قبلاً چندین اعلامیه را در این جبهه دیده‌ایم، اما انتظار داریم موارد بیشتری را ببینیم.

طبق گفته Multicoin، قبل از اینکه در سال آینده “شاخه های سبز” ایجاد شود، ابتدا باید اهرم از سیستم حذف شود.

Multicoin Trusted FTX

اگرچه شرکت سامانی نیز به اشتباهات خود اعتراف کرد. بنابراین، «اعتماد بیش از حد» به FTX داشت. در نتیجه، Multicoin 15.6٪ از کل دارایی های صندوق خود را در FTX از دست داد.

این شرکت خطرپذیر تنها توانست حدود یک چهارم وجوه خود را که در بورس سپرده شده بود، بازیابی کند. اگرچه منتظر است تا روند روند ورشکستگی را ببیند، اما این شرکت انتظار دارد سرمایه گذاری خود در FTX را به صفر برساند.

با انجام این کار، Multicoin سرنوشت سایر سرمایه گذاران FTX مانند Temasek، Sequoia Capital و Softbank را دنبال می کند.

به دلیل از دست دادن اعتماد، Multicoin گفت که فقط در دو صرافی دیگر، Coinbase و Binance معامله می‌شود. با این حال، در حال حاضر، این شرکت تنها به نگهبانی Coinbase و کیف پول‌های سرد خود مدیریتی متکی است.

آینده سولانا (SOL)

Multicoin با حساب خود مقدار زیادی در Solana (SOL) سرمایه گذاری کرده است. این توکن یکی از بزرگترین آسیب‌دیدگان در سقوط FTX بود، زیرا SOL یکی از بزرگترین موقعیت‌های FTX همراه با FTT بود.

در 5 نوامبر، SOL هنوز با قیمت 38.71 دلار در بایننس معامله می‌شد، قبل از سقوط شدید به 13.53 دلار در حال حاضر.

SOL پس از اولین شایعات FTX شاهد کاهش بی سابقه ای بود. منبع: TradingView

بر اساس نامه ای که به سرمایه گذاران داده است، با وجود ضررهای سنگین، Multicoin رسما همچنان به پتانسیل بلندمدت سولانا اعتقاد دارد. این شرکت مخاطره‌آمیز گفت که جایگاه خود را حفظ کرده و همچنان منتظر آینده‌ای روشن برای سولانا است، زیرا این ارز دیجیتال «یکی از فعال‌ترین جوامع توسعه‌دهنده» را دارد.

بر اساس تجربه خود در سال‌های 2018 و 2020، متوجه شدیم که اگر تز اصلی مختل نشود، عاقلانه نیست که یک دارایی را در طول یک بحران کوتاه‌مدت بفروشیم.

با این حال، یک شایعه آبدار (تأیید نشده) وجود دارد مبنی بر اینکه سامانی و جین به طور متفاوتی با وجوه شخصی او رفتار می کردند. ظاهراً، شرکای عمومی انبارهای SOL شخصی خود را در نزدیکی بالا فروختند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا