ارزهای دیجیتال

Meitu بیش از 43 میلیون دلار در سرمایه گذاری های کریپتو در بحبوحه بازار خرس از دست داد

در طول دوره رشد کریپتو در سال گذشته، بیت کوین برای اولین بار به مرز 50000 دلار رسید و از بسیاری از انتظارات فراتر رفت. در نتیجه، چندین سرمایه گذار در آن زمان بیت کوین را خریداری کردند. غول فناوری هنگ کنگ Meitu یکی از شرکت هایی بود که بیت کوین را به عنوان ذخیره خزانه به دست آورد.

از آنجایی که بازار رو به نزول است، غول فناوری متحمل ضرر و زیان می شود. این نوعی زیان است که در آن ارزش دارایی کمتر از ارزش دفتری سرمایه گذاری است.

بیت کوین بیش از 50 درصد از ارزش خود را در سه ماهه دوم سال 2022 از دست داده است که بدترین عملکرد سه ماهه بیت کوین از سه ماهه سوم سال 2011 است. کاهش ارزش بیت کوین به طور مخربی بر بسیاری از سرمایه گذاران آن تأثیر می گذارد.

Meitu تقریبا نیمی از ارزش هولدینگ کریپتو خود را در ظهور بازار نزولی در سال جاری از دست داده است. با این حال، این شرکت فناوری در آوریل 2021 پس از خرید حدود 100 میلیون دلار دارایی ارزهای دیجیتال خبرساز شد.

شکست هلدینگ کریپتو Meitu

یک رسانه محلی بیانیه Meitu را در مورد هولدینگ BTC فاش کرد. بر اساس این گزارش، این شرکت بیش از 300 میلیون یوان به ارزش تقریبی 43400 میلیون دلار را با سرمایه گذاری در حوزه کریپتو از دست داد.

بیت کوین روند نزولی دارد | منبع: نمودار BTCUSDT از TradingView.com

به یاد بیاورید که Meitu در طی یک بایگانی صرافی ماه جولای میزان دارایی های ارزهای دیجیتال خود را حدود 940 BTC و 31000 ETH اعلام کرد. مبلغ خرید مربوطه برای توکن ها 49.5 میلیون دلار و 50.5 میلیون دلار است. این باعث شد که سرمایه گذاری خالص این شرکت در کریپتو به 100 میلیون دلار برسد.

با این حال، این شرکت تقریبا نیمی از ارزش سرمایه گذاری خود را تا سه ماهه دوم سال 2022 به دلیل کاهش اخیر در بازار کریپتو از دست داد. علاوه بر این، پرونده مالی نشان داد که زیان کاهش ارزش بیش از دو برابر سه ماهه گذشته است، همانطور که قبلا توسط Meitu انتظار می رفت.

همچنین، این شرکت گفت که از دست دادن ارزش دارایی‌های کریپتو تأثیرات شدیدتری بر عملکرد آن خواهد داشت. در نتیجه، می تواند منجر به زیان خالص برای شرکت در گزارش سه ماهه دوم سال شود.

میکرواستراتژی، تسلا، و دیگران متحمل ضرر و زیان شدند

علاوه بر Meitu، سایر شرکت‌های برجسته زیان‌های قابل‌توجهی را از طریق سرمایه‌گذاری‌های کریپتو تجربه کرده‌اند. به عنوان مثال، MicroStrategy، شرکت عمومی پیشرو که در بیت کوین سرمایه گذاری می کند، نیز زیان کاهش ارزش را گزارش کرده است. این شرکت تا سه ماهه دوم سال 2022 بیش از 900 میلیون دلار زیان در دارایی های بیت کوین را گزارش کرد.

در اوج دوره صعودی سال گذشته، Microstrategy به رهبری مایکل سالور از بیت کوین به عنوان ذخیره خزانه داری استفاده کرد. این حرکت باعث شد که بیت کوین نسبت به دلار آمریکا محبوبیت پیدا کند. این ایده زمانی بسیار جذاب شد که بیت کوین هر ماه به یک ارتفاع زمانی کاملاً جدید صعود می کرد.

شرکت هایی مانند اسپیس ایکس، تلسا و ده ها شرکت دیگر به این روند پیوستند. با این حال، حباب ها با آمدن بازار نزولی با کاهش قیمت BTC از بین رفتند. در نتیجه، بیت کوین از بالا سقوط کرد و اکنون با یک سوم بالاترین ارزش قبلی مبادله می شود.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا