ارزهای دیجیتال

MATIC علیرغم رشد شبکه اش به مسیر نزولی می رود

وضعیت فعلی MATIC و اکوسیستم رمزنگاری Polygon در بین بدترین ها قرار دارد. در پی نابودی FTX، این سرایت در سراسر صنعت بر پروژه‌های دیگر، از جمله Polygon، تأثیر گذاشته است.

با وجود این، Polygon از نظر درآمد در بین سه شرکت برتر DeFi قرار دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که Polygon و سکه اصلی آن همچنان بیشترین دردسرهای ناشی از فروپاشی FTX را تحمل می‌کنند.

آیا MATIC واقعاً در حال حاضر می تواند رشد کند، زیرا علیرغم تسلط اجتماعی خود به حمایت 0.82 دلار سقوط کرده است؟

برای MATIC، این یک بازار باریک است

در حال حاضر، MATIC با شمع سبز نسبتا باریک با قیمت 0.861 دلار معامله می شود. نشانگر BB نقطه حداکثر فشار را در حدود همان قیمت نشان می دهد.

همراه با شکل‌گیری نزولی مثلث نزولی، این اتفاق برای MATIC در روزهای بعد نابود می‌شود.

نتایج گذشته نشان می‌دهد که توکن در به دست آوردن کشش نیز مشکل داشته است. داده‌های موجود در CoinGecko نشان می‌دهد که MATIC در حال حاضر در تمام تایم فریم‌ها با شکست مواجه می‌شود، که بازه زمانی ماهانه تنها استثناست که افزایشی ۲ درصدی را ثبت می‌کند.

Image: TradingView

با توجه به موتور تحقیقاتی روی زنجیره CoinMarketCap، اکثر دارندگان MATIC اکنون در قرمز هستند و بیش از 66 درصد از سکه ها در آن نقطه نگهداری می شوند. اینها همه نشانه های نزولی هستند که وضعیت ممکن است بدتر شود.

با توجه به اینکه Polygon یک L2 برای اتریوم است، تعجب آور نیست که MATIC و ETH دارای ارتباطات قوی هستند. در حال حاضر ضریب همبستگی بین این دو 0.75 است. این نشان می دهد که حرکت قیمت این دو به شدت با یکدیگر مرتبط است.

سرمایه گذاران و معامله گران باید این سیگنال را زیر نظر داشته باشند، زیرا هر تغییر قیمت قابل توجهی در ETH می تواند به بازگشت پولیگون کمک کند. به طور کلی، سرمایه گذاران و معامله گران باید پیش بینی کنند که MATIC از 0.851 دلار فراتر رود

گاوها باید به دنبال حمایت 0.772 دلار باشند.

شکست نزولی مورد انتظار است

مشابه آنچه قبلاً بیان شد، همبستگی قوی MATIC با ETH می‌تواند چالش مهمی برای پشتیبانی باشد، اما یک تقویت قابل توجه برای یک روند صعودی است.

با وجود تسلط اجتماعی Polygon، از دست دادن اعتماد بازار مطمئناً باعث کاهش قیمت MATIC خواهد شد.

یک موقعیت کوتاه در قیمت فعلی بازار یا کمتر از آن، اقدام نزولی بازار را کاهش می دهد. با توجه به اینکه باند بولینگر کاهش قابل توجه قیمت MATIC را نشان می دهد، می توانیم یک شکست نزولی را در روزهای آینده پیش بینی کنیم.

با نزدیک شدن به آن روز، گاوهای نر MATIC فقط می توانند برای یک معجزه دعا کنند تا بهبودی رخ دهد.

MATIC total market cap at $7.5 billion on the weekend chart | Featured image from Daily Hodl, Chart: TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا