ارزهای دیجیتال

Mango Madness: Exploiter Could Wock Away با Bug Bounty بی نظیر ~ 50 میلیون دلاری

جنون مارس را فراموش کنید، جنون انبه در این فصل از سال است. پروتکل وام‌دهی مبتنی بر Solana در طول این هفته نمایشی بود که شبیه هیچ‌کدام از موارد دیگر نبود، و این قطعاً با توجه به میزان بدعت‌هایی که کریپتو در مواقع مکرر روی میز می‌آورد، چیزی را می‌گوید. از زمان اولین پوشش ما از سوء استفاده Mango که منجر به تخلیه کامل پروتکل شد، همه چیز پیچیده تر و پیچیده تر شد.

بیایید نگاهی بیندازیم به این که اوضاع این هفته چگونه پیشرفت کرده است و همه چیز برای مانگو مارکت در حال پیشرفت است.

هیولا انبه

اگر صادق باشیم، معمولاً بهره‌بردار Mango در جامعه رمزنگاری کمتر «هکر» و بیشتر «دستکاری‌کننده» دیده می‌شود. صرف نظر از این، همه چیز پس از سوء استفاده روز سه‌شنبه زمانی که مهاجم پیشنهاد حکومتی را ارائه کرد، جالب شد. گفته می شود که این پیشنهاد بسته شده است. با این حال، پیشنهادی که بعداً توسط Mango Markets ایجاد شد (که اکنون از صبح شنبه گذشته است) به عنوان پاداش باگ برای کامل کردن کاربران تعریف می‌شود، اما 70 میلیون دلار از موجودی 114 میلیون دلاری موجود Mango را تسویه حساب می‌کند. این باعث می‌شود که بهره‌بردار تقریباً 50 میلیون دلار جایزه اشکال داشته باشد، عددی فوق‌العاده بزرگ در مقایسه با هر جایزه باگ قبلی در کریپتو و عددی که منجر به انتقادات زیادی شده است (برای شواهدی از این به بخش نظرات پیشنهادی حاکمیتی نگاه نکنید. این).

بهره‌بردار به سرعت توکن‌های MNGO را که آنها را تصاحب کرده بودند (تقریباً 30 میلیون توکن) برای رای دادن به پیشنهاد اولیه خود به کار گرفت، اما به نظر نمی‌رسید که به پیشنهاد بعدی و پایانی رأی دهد – که با این وجود با تعداد 473 میلیون به نفع و 16.6 بسته شد. م علیه بهره‌بردار ظاهراً از طریق این پیشنهاد نیز محافظت به دست آورده است، زیرا طبق زبان پیشنهاد، پروتکل «هیچ گونه تحقیقات جنایی یا مسدود کردن وجوه را پس از بازگرداندن توکن‌ها همانطور که توضیح داده شد، دنبال نخواهد کرد».

Mango Markets (MNGO) is looking for stable ground to see if recovery is possible following Tuesday's exploit. | Source: MNGO-USD on TradingView.com

چه خبر بعدی

سخت است که بگوییم از اینجا به کجا می رویم و آن مهاجم واقعاً چه درجه ای از محافظت را خواهد دید. گزارش شده است که بهره‌بردار حساب‌های هجومی را با یک کیف پول FTX تامین مالی کرده است و درجه حفاظت از آنها قابل حدس و گمان است.

صرف نظر از این، حتی زمانی که موجودی اولیه 10 میلیون دلاری را که بهره‌بردار در Mango معرفی کرده است، کسر می‌کنید، پروتکل به طور کلی مبلغ گزاف‌تری را که معمولاً در این سناریوها دیده می‌شود، صرف می‌کند – در واقع یکی از بزرگ‌ترین سناریوها در تاریخ کریپتوها. خواهیم دید که آیا این پروتکل می تواند ضربان قلب را زنده نگه دارد و منتقدان را در درازمدت خاموش کند.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا