ارزهای دیجیتال

Jesse Powell’s Kraken Blast FTX و Sam Bankman-Fried بدون نام بردن از آنها

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

این را به جسی پاول بسپارید تا بگوید همه در کریپتو چه فکر می کنند. ذهن پشت کراکن “من واقعاً سعی می کنم خشم خود را کنترل کنم.” توئیت کرد تا سخنانش را آغاز کند. در مقاله زیر به چند نکته بسیار جالب او خواهیم پرداخت. با این حال، اشتباه نکنید، جسی پاول فکر می‌کند که این هنوز تمام نشده است و صنعت کریپتو باید سال‌ها کار کند تا… اشتباه برخی دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را جبران کند. او هشدار داد: «مطمئناً با گسترش این بیماری، شکست‌های کسب‌وکار بیشتری رخ خواهد داد.

پاول حتی در مقطعی بهترین توصیه ممکن را برای سرمایه گذاران آینده ارزهای دیجیتال ارائه کرد. «اعتماد نکن. تأیید کنید.»

با این حال، کاری که او انجام نداد، نام بردن از Sam Bankman-Fried، FTX یا Alameda Research بود. ما فرض می کنیم که همه چیز در مورد آنهاست، اما این فقط یک فرض است.

جسی پاول ظاهراً سم بنکمن-فرید را منفجر کرده است

اول از همه، رئیس کراکن خط «اشتباه کردم» را که سام بنکمن-فرید از طریق توییتر به مردم ارائه می‌کرد، نمی‌خرد. و پاول در حین انجام این کار کلمات را خرد نمی کند.

“این در مورد هدف گیری بالا و از دست دادن نیست. این در مورد بی پروایی، طمع، منفعت شخصی، غرور، رفتار اجتماعی است که باعث می شود یک فرد تمام پیشرفت های سختی را که این صنعت طی یک دهه به دست آورده است، به خاطر منافع شخصی خود به خطر بیندازد.

موضوع این است که سام بنکمن-فرید تنها کسب و کار دو میلیارد دلاری خود را منفجر نکرد. او کل صنعت کریپتو را منفجر کرد. ما به آنها قدرت می دهیم که به جای ما صحبت کنند، اما آنها این امتیاز را به دست نیاورده اند. وقتی آنها خود را منفجر می کنند، خانه ما، شهرت ما، مردم ما هستند که بیشترین آسیب را متحمل می شوند.» و احتمالاً در این مورد حق دارد. همه باید تاوان اشتباهات بانکمن-فرید را بپردازند.

سپس، در یک چرخش عجیب و غریب، جسی پاول بیت کوین را وارد ترکیب کرد:

“یک انفجار صرافی به این بزرگی هدیه ای برای متنفران از بیت کوین در سراسر جهان است. این بهانه ای است که آنها منتظر بودند تا هر حمله ای را که در جیب خود نگه داشته اند توجیه کنند.»

انفجار FTX چه ربطی به بیت کوین دارد؟ در واقع، در بین تمام دنیای ارزهای دیجیتال، بیت کوینرها کمتر تحت تأثیر همه اینها هستند. در فرهنگ بیت کوین، حفظ و نگهداری دارایی های شما از اهمیت بالایی برخوردار است. و افرادی که تلاش می‌کنند و از خود مراقبت می‌کنند، مستقیماً تحت تأثیر صرافی‌ها قرار نمی‌گیرند و پولی را که به سختی به دست آورده‌اند از دست می‌دهند. با این حال، آنها تحت تأثیر حرکات قیمتی هستند که این رویدادهای قو سیاه ایجاد می کنند.

FTT price chart for 11/10/2022 on Binance | Source: FTT/USD on TradingView.com

آیا رسانه ها، VCها و دولت ایالات متحده مقصر هستند؟

این جالب ترین قسمت از ناسزاگویی جسی پاول است. همانطور که بیت کوینی ها مدل کسب و کار مبهم سام بنکمن-فرید را چپ و راست محکوم کردند، این مرد مانند معدود افراد دیگر به یک عزیز رسانه ای تبدیل شد. کمک‌های سیاسی مکرر او، روشی که او گفت آنچه که سازمان می‌خواهد درباره مقررات ارزهای دیجیتال بشنود، و کل افسانه در مورد اینکه او یک گیاه‌خوار مؤثر و نوع‌دوستی است، ترکیب کاملی بود.

وی‌سی‌ها، رسانه‌ها، «متخصصان» شکست خوردند. مردم شهرت خود را به آتش کشیدند و به افراد، پروژه‌ها، کسب‌وکارهایی که به آنها توجه نکرده بودند، اطمینان دادند.»

ما تقریباً مطمئن هستیم که “سخت‌پرور” یک کلمه نیست، اما پیام جسی پاول پابرجاست. رسانه ها به شدت شکست خوردند و خرده فروشی را به بیراهه کشاندند. آنها هرگز آن را اعتراف نخواهند کرد، اما سم بنکمن-فرید چند هفته پیش روی جلد “Fortune” بود. «وارن بافت جدید؟» عنوان مقاله بود

اما در مورد VC ها چطور؟ آیا آنها حداقل تا حدی مسئول تامین مالی FTX نیستند؟ قبل از پاسخ دادن، آنچه جسی پاول در مورد آن می گوید را بخوانید. او اطلاعات داخلی دارد:

“من به درستی می دانم که VC ها چک ها را کورکورانه می نوشتند. چرا؟ چون درآمدها قوی بود. آیا آنها پایدار بودند؟ آیا آنها از طرف مقابل پول می ریختند؟ آیا همه اینها بر اساس یک راه‌اندازی غیرقابل دفاع از خود، مشتریان پیشرو، سوء استفاده از وجوه کاربران بود؟ هرگز نپرسید.»

آخرین اما نه کم‌اهمیت، در مورد دولت ایالات متحده و عدم شفافیت مقررات رمزنگاری آن چطور؟

قانون‌گذاران و قانون‌گذاران ایالات متحده نیز مسئولیت‌پذیری دارند. شما این تجارت را به خارج از کشور سوق دادید زیرا از ارائه یک رژیم قابل اجرا که تحت آن این خدمات به شیوه ای نظارت شده ارائه شود، خودداری کردید.

جسی پاول نمی‌گوید که آن مؤسسات به اندازه‌ای که گفته می‌شود سم بنکمن-فرید گناهکار هستند، اما واقعاً توپ را به این یکی رها کردند. و همانطور که همیشه اتفاق می افتد، مردم آسیب دیدند.

Featured Image by Luke Jernejcic on Unsplash | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا