ارزهای دیجیتال

Glassnode نگرانی هایی را در مورد داده های PoR بایننس ایجاد می کند، آیا اشتباهی وجود داشت؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بایننس به‌عنوان یکی از صرافی‌های پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال، سعی کرد شفافیتی را در عملیات خود به‌ویژه در مورد امنیت وجوه مشتریان نشان دهد. این باعث شد که گزارش های اثبات ذخیره (PoR) خود را منتشر کند. با این حال، سقوط برخی از شرکت‌ها مانند شبکه سلسیوس، FTX و سایرین باعث ایجاد ترس و تردید در مورد مبادلات و پلتفرم‌های رمزنگاری شده است.

سرمایه گذاران عمدتاً به سیستم عامل های متمرکز اعتماد خود را از دست دادند. از این رو، اکثر CEX ها برای نشان دادن ایمنی وجوه کاربران، مدرک خود را مبنی بر دارایی های ذخیره منتشر می کنند.

تفاوت در هولدینگ BTC گزارش شده بایننس

برخی از افشاگری ها به گزارش کم دارایی های Binance PoR اشاره دارد. به عنوان مثال، با توجه به ارائه دهنده داده های زنجیره ای گلاسنود، موجودی مبادلات رمزنگاری کل دارایی بیت کوین را تقریباً 584600 بیت کوین نشان می دهد. اما صرافی گزارش داد که حدود 359300 بیت کوین در اثبات ذخایر خود (PoR) دارد.

مخازن بیت کوین زیر 17000 دلار BTCUSDT در Tradingview.com

Glassnode اشاره می کند که این اختلاف 200000 بیت کوین نشان می دهد که دارایی های بیت کوین آن کمتر گزارش شده است. این تفاوت با قیمت فعلی بازار تقریباً 3.4 میلیارد دلار است.

Glassnode نگرانی هایی را در مورد داده های PoR بایننس ایجاد می کند، آیا اشتباهی وجود داشت؟
موجودی بیت کوین در مقابل ذخایر خود گزارش شده

تعادل اتریوم، همانطور که توسط Binance در اثبات ذخیره و ارائه دهنده داده های زنجیره ای گزارش شده است، مشابه بود. هر دو گزارش حدود 4.65 میلیون ETH را در ذخایر بایننس نشان دادند.

همچنین، داده‌های Glassnode نشان داد که موجودی بورس شاهد افزایش نوسانات تا دسامبر بود. این به دلیل FUD پیرامون Binance رخ داد، زیرا صرافی با وضعیت مشابهی با FTX روبرو شد. FUD باعث افزایش برداشت از صرافی رمزنگاری شده بود. Glassnode نگرانی هایی را در مورد داده های PoR بایننس ایجاد می کند، آیا اشتباهی وجود داشت؟

تعادل اتریوم در مقابل ذخایر خود گزارش شده

بایننس خروجی های عظیم را ثبت می کند

این صرافی با تنش فزاینده در مورد گزارش PoR شاهد خروجی های بیشتری بوده است. علاوه بر این، طبق داده‌های زنجیره‌ای، حجم سپرده و برداشت بیت‌کوین بایننس در چند روز گذشته برداشت‌های بیشتری از بیت‌کوین را نشان داد.

این پلتفرم اخیراً خروجی قابل توجهی از 57300 بیت کوین را ثبت کرده است. با این حال، جریان های اتر در بایننس از بیت کوین پایدارتر بوده است.

داده‌های مربوط به حجم سپرده و برداشت اتریوم بیشترین خروجی روزانه 456700 اتریوم را نشان می‌دهد. قابل ذکر است که اکثر سرمایه گذاران پس از فروپاشی بورس FTX رویکرد خودسرپرستی را ترجیح دادند.

همچنین، صرافی حجم قابل توجهی را در خروجی های ترکیبی استیبل کوین ها ثبت کرد. معادل حدود 3.2 میلیارد دلار استیبل کوین از صرافی در 30 روز گذشته خارج شد. این به این دلیل است که سکه ها بخش مرکزی بایننس FUD باقی ماندند. برخی از استیبل کوین های برداشته شده عبارتند از BUSD، USDT، USDC و DAI.

Glassnode نگرانی هایی را در مورد داده های PoR بایننس ایجاد می کند، آیا اشتباهی وجود داشت؟
تغییر موقعیت خالص استیبل کوین های بایننس

با این حال، مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao (CZ)، این کار را انجام داد توییتر برای آرام کردن مشتریان در مورد امنیت مالی و برداشت‌هایشان، CZ به کاربران از ایمنی دارایی‌های رمزنگاری‌شان اطمینان داد، او خاطرنشان کرد که «تست‌های استرس» به ایجاد اعتماد در کاربران و کل جامعه ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا