ارزهای دیجیتال

Glassnode: بیت کوین LTH هایی که در طول سال های 2017-2020 خریده اند هنوز فروخته نمی شوند

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که فروش اخیر از سوی دارندگان بلندمدت بیت‌کوین از جانب کسانی بوده است که با قیمت‌های اخیر خرید کرده‌اند، و نه سهامدارانی که در چرخه 2017-2020 وارد شده‌اند.

دارندگان بلند مدت بیت کوین به طور متوسط ​​33 درصد از دست داده اند.

طبق آخرین گزارش هفتگی Glassnode، دارنده بلندمدت BTC SOPR در هفته های اخیر ارزشی کمتر از یک داشته است.

«نسبت سود خروجی مصرف شده» شاخصی است که به ما می گوید که آیا سرمایه گذاران بیت کوین در حال حاضر با سود یا زیان می فروشند.

هنگامی که ارزش نسبت بزرگتر از یک است، به این معنی است که بازار به عنوان یک کل در حال حاضر با مقداری سود می فروشد. از سوی دیگر، کمتر از یک ارزش این اندیکاتور نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال حاضر به طور متوسط ​​متوجه ضرر شده‌اند.

به طور طبیعی، ارزش متریک دقیقاً برابر با یک نشان می دهد که بازار در حال حاضر در حال شکسته شدن است.

گروه “دارنده بلندمدت” گروهی است که شامل تمام سرمایه گذارانی است که بیت کوین خود را حداقل 155 روز قبل از فروش نگه داشته اند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند SOPR را در دهه گذشته به طور خاص برای این LTH ها نشان می دهد:

Looks like the value of the indicator has been going down recently | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 28, 2022

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، دارندگان بلندمدت بیت کوین در روزهای اخیر با میانگین زیان 33 درصدی فروش داشته اند.

مطالب مرتبط | سیگنال نزولی بیت کوین: نسبت اهرمی هنوز بسیار بالاست

با این حال، همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، میانگین هزینه LTH ها در حدود 22.3 هزار دلار است که تنها حدود 6٪ کمتر از قیمت BTC در زمان انتشار گزارش است (اکنون با نرخ فعلی 10٪ است).

مبنای هزینه نگهدارنده بلندمدت بیت کوین

The BTC price seems to have sunk below the LTH cost basis recently | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 28, 2022

LTH هایی که علیرغم هزینه ای که آنها را تنها 10 درصد در زیر آب قرار می دهد با میانگین 33 درصد ضرر به فروش می رسند، به این معنی است که فروش اخیر عمدتاً از سوی مالکانی بوده است که در اوج های اخیر خرید کرده اند.

مطالب مرتبط | آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX می گوید برای یک رالی عظیم بیت کوین “آماده شوید”

این نشان می دهد که LTH هایی که در طول چرخه 2017-2020 یا قبل از آن انباشته شده اند (و از این رو یا در سود هستند یا ضرر کمی دارند) همچنان بیت کوین خود را قوی نگه داشته اند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 1 درصد افزایش یافته است. در ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 31 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have been going down during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Glassnode.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا