ارزهای دیجیتال

FUD تشدید می شود: آیا بایننس می تواند زنده بماند یا این پایان است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات، در چند روز گذشته هدف FUD گسترده (ترس، عدم اطمینان و شک برای افراد ناآشنا) بوده است. پس از سقوط FTX، کاربران در این فضا شروع به این سوال کردند که آیا صرافی ها واقعاً به اندازه کافی ذخایر خود را برای احترام به همه مشتریان دارند یا خیر. با توجه به اتفاقی که برای FTX افتاد، آیا ممکن است بایننس از این وضعیت سالم خارج شود؟

برداشت بایننس تشدید می شود

با گسترش FUD در پلتفرم های رسانه های اجتماعی، کاربران بایننس به طور انبوه سپرده های خود را از صرافی برداشت کردند. پلتفرم جمع‌آوری داده‌ها در روز سه‌شنبه گزارش داد که برداشت‌های بایننس از 1.9 میلیارد دلار گذشت و در پایان روز، گزارش‌ها حاکی از آن بود که برداشت‌ها در نهایت در یک روز به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس داده‌های منتشر شده، برداشت‌ها یکی از بالاترین حجم یک روزه برای صرافی ارز دیجیتال بوده است که به‌طور قابل‌توجهی کاربران را در لبه صندلی‌های خود قرار داده بود. با این حال، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس، برای فرونشاندن ترس‌ها آمده بود و توضیح می‌داد که نزدیک به بالاترین برداشت‌های یک روزه‌ای نیست که صرافی پردازش کرده است. ژائو توضیح داد که بایننس در زمان سقوط ارز دیجیتال LUNA و همچنین در طول انفجار FTX، حجم بیشتری را مشاهده کرده است.

بیشتر FUD از گزارش “حسابرسی” مزارس ناشی شده بود که انتقاد برخی از کارشناسان این صنعت را برانگیخت. توییت‌های متعدد مبنی بر اینکه گزارش مزارس واجد شرایط حسابرسی نیست، مورد توجه قرار گرفته و منجر به وضعیت فعلی شده است.

روند قیمت BNB در نمودار روزانه به سمت نزولی می رود. منبع: BNBUSDT Tradingview

آیا Crypto Exchange می تواند زنده بماند؟

تا کنون، بایننس توانسته است بدون هیچ مشکلی از FUD عظیم عبور کند. گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی می‌گویند که علیرغم حجم بالای برداشت، صرافی رمزارز همچنان به احترام همه آنها به موقع ادامه می‌دهد.

همچنین، داده‌های نانسن نشان می‌دهد که سپرده‌ها در صرافی ارز دیجیتال در این مدت بالا بوده است و این جریان خروجی را تا حد قابل توجهی جبران کرده است. این توییت بازتوییت شده توسط “CZ” شامل یک اسکرین شات از داشبورد نانسن است که نشان می‌دهد ورودی‌های بایننس تقریباً به اندازه جریان‌های خروجی بوده و منجر به جریان خالص منفی تنها 378 میلیون دلار برای دوره 24 ساعته شده است. مدیر عامل ژائو از FUD فعلی به عنوان “آزمون استرس” یاد می کند که “به ایجاد اعتبار برای صرافی هایی که این آزمون را با موفقیت پشت سر می گذارند کمک می کند.”

در حال حاضر، هیچ نشانه آشکاری از مبارزه برای تبادل ارز دیجیتال وجود ندارد. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant نیز در توییتر به طور علنی اعلام کرد که هیچ “فعالیت زنجیره ای مشکوکی” از سوی صرافی وجود ندارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا