ارزهای دیجیتال

Ethereum L2 TVL از رشد 284 درصدی در ماه گذشته قبل از ادغام Goerli برخوردار است

بر اساس داده‌های DefiLlama، ارزش کل قفل‌شده (TVL) در Optimism، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای بلاک چین اتریوم، در ماه گذشته ۲۸۴ درصد افزایش یافته است. کاربرانی که دارایی های Aave را از طریق زنجیره لایه 2 Optimism وام می گیرند و وام می گیرند، اکثریت قریب به اتفاق TVL را تشکیل می دهند.

اتریوم خوش بینی TVL افزایش یافت

در پیش‌بینی به‌روزرسانی The Merge، که شاهد تغییر بلاک چین از شبکه اثبات کار به شبکه مبتنی بر اثبات سهام خواهد بود، سرمایه‌گذاران دارایی‌های دیجیتال مرتبط با اکوسیستم اتریوم را پیشنهاد داده‌اند.

ادغام توسط توسعه دهندگان اتریوم در شبکه آزمایشی Goerli در روز پنج شنبه، 11 آگوست آزمایش خواهد شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ادغام شبکه اصلی در 19 سپتامبر تایید می شود. اگر مشکلاتی با ادغام Goerli وجود داشته باشد احتمالا ادغام mainnet به تعویق خواهد افتاد. .

بر اساس تماس اخیر توسعه دهندگان اتریوم، تاریخ راه اندازی پیش بینی شده Merge برای 19 سپتامبر تعیین شده است. با Rollups یا محاسبات خارج از زنجیره، Optimism، یک بلاک چین لایه ۲ اتریوم، قصد دارد اکوسیستم را گسترش دهد و تراکنش ها را تسریع کند. در Optimism تراکنش ها وارد می شوند و در اتریوم تکمیل می شوند.

ETH/USD trades at $1,853. Source: TradingView

این پروژه دارای 35 پروتکل است، از جمله سازنده بازار خودکار Velodrome، Uniswap مبادله غیرمتمرکز، و مبادله مشتقات Synthetix. ظرفیت فعلی 30 تراکنش در ثانیه بلاک چین اتریوم برای مدیریت حجم عظیم سفارشات تجاری کاربران در صرافی ها (از جمله لغو) کافی نیست. با این وجود، به گفته برخی از تحلیلگران، شبکه ممکن است با ارتقای The Merge به 100000 تراکنش در ثانیه برسد، با راه حل های لایه 2 که این ظرفیت را حتی بیشتر بهبود می بخشد.

بلوک‌های خوش‌بینی در لایه ۲ ساخته و اجرا می‌شوند در حالی که تراکنش‌های کاربر دسته‌بندی می‌شوند و به لایه اتریوم ۱ ارسال می‌شوند. در لایه 2، تراکنش‌ها بلافاصله بدون ممپول پذیرفته یا رد می‌شوند و تجربه کاربری سریعی را ممکن می‌سازد. مطابق با توسعه TVL، توکن‌های همنام پروژه نیز در همان دوره 300 درصد افزایش یافته است.

گورلی تست نت: مختصر

شبکه اتریوم در کمتر از 24 ساعت یک قدم به بزرگترین به‌روزرسانی خود نزدیک‌تر می‌شود. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، سال‌هاست که در حال آماده‌سازی برای تغییر از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است که به طور قابل‌توجهی انرژی کمتری دارد و به عقیده برخی افراد، غیرمتمرکزتر است.

توسعه دهندگان ارشد اتریوم ماه گذشته اعلام کردند که به اصطلاح “ادغام” به “اتریوم 2.0” در 19 سپتامبر رخ خواهد داد. با این حال، هنوز چالشی برای توسعه دهندگان وجود دارد که قبل از اجرای “Merge” در شبکه اصلی اتریوم، بر آن غلبه کنند.

توسعه دهندگان می خواهند ادغام را در آخرین شبکه آزمایشی پس از تکمیل تغییر از PoW به PoS در دو شبکه آزمایشی اصلی اتریوم (Ropsten و Sepolia) در ژوئن و جولای اجرا کنند.

از پایین ترین سطح خود در اواسط جولای زیر 1000 دلار، اتریوم بیش از 80 درصد افزایش یافته است و در آخرین بررسی، در اواسط دهه 1800 معامله می شد. در حالی که بیشتر این اتفاقات همزمان با جهش بزرگتر بازار ارزهای دیجیتال در بحبوحه افزایش روحیه کلان بوده است (بیت کوین بیش از 25 درصد نسبت به پایین‌ترین حد خود در اواسط ژوئیه افزایش یافته است)، تحلیلگران نشان داده‌اند که پیش‌بینی پیش از ادغام عامل اصلی افزایش ETH بوده است. .


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا