ارزهای دیجیتال

Ethereum Classic Hashrate تقریباً 50٪ در 3 ماه تخلیه می شود، در مورد ETC چطور؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

اتریوم کلاسیک زمانی که اتریوم سرانجام به مکانیزم اثبات سهام حرکت کرد، بالون هش‌ریت خود را دید. استخراج‌کنندگانی که از شبکه اخراج می‌شدند و دیگر نمی‌توانستند از ماشین‌هایشان استفاده کنند، برای استفاده از ماشین‌های خاص خود به سایرین مانند Ethereum Classic و Ravencoin تغییر مکان داده بودند. در آن زمان، هش ریت ETC بیش از 200 درصد افزایش یافته بود، اما اکنون این شبکه یک بار دیگر شاهد کاهش هش ریت خود است.

کاهش هشرت کلاسیک اتریوم تقریبا 50 درصد

در 16 سپتامبر، هش ریت ماینینگ شبکه Ethereum Classic پس از صعود مداوم برای بیش از یک هفته، به بالاترین حد خود یعنی 199.4 تراهش در ثانیه (TH/s) رسید. با این رشد، استفاده بیشتری در شبکه ایجاد شد و باعث رشد سرسام آور قیمت آن شد.

با این حال، از آنجایی که شبکه اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام (POS) خود رسیده است، هش‌ریت کلاسیک اتریوم به سمت پایین اصلاح می‌شود. هشرت اکنون تقریباً 50 درصد در 3 ماه گذشته کاهش یافته است تا در 22 دسامبر به 109.3 TH/s برسد.

ETC hashrate down almost 50% in 3 months | Source: Coinwarz

این کاهش را می توان به بازار نزولی و کاهش علاقه سرمایه گذاران نیز نسبت داد. از زمانی که قیمت بیت کوین به زیر 20000 دلار رسید، همه ارزهای دیجیتال موجود در این فضا کاهش مشابهی را تجربه کردند. Ravencoin، یکی دیگر از شبکه‌های اثبات کار که پس از حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام مورد توجه گسترده‌ای قرار گرفت، در 3 ماه گذشته شاهد کاهش هش‌ریت خود نیز بوده است.

هش ریون کوین اکنون در 9.49 TH/s در مقایسه با پیک 17.59 TH/s در 22 سپتامبر 2022 قرار دارد. در همین حال، دیگر مدارک پیشرو در شبکه‌های کاری از جمله لایت‌کوین و دوج‌کوین شاهد افزایش هش ریت ماینینگ بوده‌اند، در حالی که بیت‌کوین عمدتاً حدود ۲۵۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) باقی می‌ماند.

قیمت ETC چطور؟

ETC، ارز دیجیتال بومی شبکه Ethereum Classic، در سه ماه از زمانی که اتریوم به سمت اثبات سهام حرکت کرد، اساساً در یک ترن هوایی قرار داشت. در ابتدا، زمانی که شبکه توجه بیشتری را به خود جلب کرد، قیمت ETC به شدت افزایش یافته بود. در نهایت قبل از شروع یک روند نزولی دیگر به بالای 42 دلار رسید.

با قیمت های فعلی، دارایی دیجیتال بیش از 68 درصد از ارزش خود را از سپتامبر 2022 از دست داده است و همچنان بسیار نزولی است. همچنین توجه زیادی به Dogecoin معطوف شد، یک ارز دیجیتال اثبات کار که پس از تسلط ایلان ماسک بر توییتر، شاهد افزایش قیمت بود.

نمودار قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) از TradingView.com

ETC price down 68% in 3 months | Source: ETCUSD on  TradingView.com

بدیهی است که این افزایش قیمت DOGE ماینرها را تشویق کرد تا به Dogecoin بروند و در نهایت از اتریوم کلاسیک سهم بگیرند. با کاهش بهره، هش ریت استخراج و قیمت نیز به طور طبیعی از همان روند پیروی کرد.

ETC اکنون زیر میانگین متحرک 100 روزه خود قرار دارد و این بدان معناست که سرمایه گذاران انتظار قیمت های پایین تری را دارند. در زمان نوشتن این مقاله با 11 درصد کاهش در 7 روز گذشته، با 16.41 دلار معامله می شود.

تصویر برجسته از Crypto News Flash، نمودار از TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا