ارزهای دیجیتال

ETH پس از رسیدن به 1800 دلار قبل از ادغام در هفته گذشته به عقب برگشت

با پیشرفت ادغام، قیمت اتریوم به شدت کاهش یافته است. از آنجایی که بازارهای مالی عمومی با دوره بدبینی شدید روبرو هستند، اتریوم ممکن است طی چند روز آینده به کاهش خود ادامه دهد.

در صبح روز 15 سپتامبر، ادغام اجرایی شد. قیمت ETH در طول روز 11.91 درصد کاهش یافت و تمام سودهایی را که از 14 سپتامبر به دست آورده بود، از بین برد.

چشم انداز ETH پس از ادغام تیره و تار است زیرا نشان می دهد که زمستان رمزارز در ماه های تابستان ادامه خواهد داشت.

در مدت زمان پس از نگارش این مقاله، قیمت سکه در نزدیکی سطح 61.80 Fib، در حدود 1329.91 دلار پشتیبانی شده است. بخشی از بخش پایینی کانال Donchian نیز توسط خرس ها کاوش شده است. این جابجایی نشان دهنده فشار نزولی عمیق تر است.

بازگشت ETH هنوز یک احتمال بزرگ است

بهبود ETH امکان‌پذیر است، اما فقط در آینده‌ای دور، زیرا ادغام نگرانی‌های بیشتری را نسبت به پاسخ به آن ایجاد کرد، و بازارهای مالی گسترده‌تر همچنان در حال مبارزه برای بازگرداندن اعتماد هستند.

چشم انداز مثبت برای آینده اتریوم چیزی است که در این مناسبت به معامله گران و سرمایه گذاران القا می شود. با این حال، معامله گران و سرمایه گذاران معتقدند که سیستم اثبات سهام یک چرخش اشتباه برای ETH است.

طبق پستی در r/CryptoCurrency در Reddit، مکانیسم اثبات سهام به ضرر افراد فقیر به نفع ثروتمندان است. سرمایه گذاران و فروشندگان به دلیل ترکیبی از شرایط فعلی بازار و شک و تردید پیرامون ارتقاء، تحت فشار فزاینده ای برای فروش هستند.

اندیکاتورهای مومنتوم و تصادفی RSI این اطلاعات را آشکار می کنند. همگرایی فعلی Stoch RSI نزولی است، که نشان می دهد که تمایل سرمایه گذاران در پایین ترین حد خود قرار دارد.

گاوهای اتریوم احساس درد می کنند

علاوه بر این، شتاب ETH 410.90- است. گاوها در بازارهای مالی گسترده تر و ادغام، اضطراب را تجربه می کنند.

اتریوم نیز از نزدیک بیت کوین را دنبال می کند. تا زمان نگارش، ضریب همبستگی 0.69 است که نشان می دهد نوسانات قیمت این دو به دقت یکدیگر را دنبال می کنند.

با روند نزولی بازار کریپتو، به راحتی می توان ادعا کرد که سرمایه گذاران و معامله گران ETH برای مدت طولانی در آن حضور دارند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت که سرمایه گذاری ممکن است اتریوم را به عنوان یک اوراق بهادار طبقه بندی کند و ETH را در معرض مشکلات قانونی قرار دهد.

با این حال، اتریوم تنها ارز دیجیتالی نیست که از اثبات سهام استفاده می کند. ADA، SOL و DOT بر اساس پروتکل اثبات سهام هستند.

اگر اتریوم به عنوان یک اوراق بهادار طبقه‌بندی شود، سایر ارزها می‌توانند تحت بررسی نظارتی قرار بگیرند که منجر به کاهش قیمت بیشتر برای اتریوم و سایر ارزهای اثبات سهام می‌شود.

در کوتاه مدت، 1329.91 دلار ثابت کرده است که سطح قیمتی است که می تواند از یک حمله نزولی جان سالم به در ببرد. فقط زمان نشان خواهد داد که آیا اتریوم از این کاهش باز خواهد گشت یا خیر.

ETH total market cap at $164.5 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Coinpedia, Chart: TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا