ارزهای دیجیتال

ETF ها و تراست های سرمایه گذاری بیت کوین از ماه می کند شده اند

بسیاری از سرمایه گذاران نگران هستند زیرا ارزش بیت کوین از زمان اوج خود در نوامبر 2021 حدود 70 درصد کاهش یافته است. در این بین، به دلیل انتظارات تحلیلگران از یک رکود بزرگ، احساسات بازار در پایین ترین سطح خود قرار دارد. این امر به‌ویژه از کاهش بازارهای سهام که با شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq 100 اندازه‌گیری می‌شود، مشخص است، که تأثیر زیادی بر نحوه سرمایه‌گذاری مردم در BTC در بازارهای تنظیم‌شده دارد.

وسایل نقلیه سرمایه گذاری بیت کوین شکست خورده اند

وقتی به Grayscale Bitcoin Trust نگاهی بیندازیم، قیمت سهام به طور قابل توجهی از اوج خود یعنی حدود 56 دلار به 11.94 دلار کاهش یافته است. در همان زمان، ارزش سهام 3iQ CoinShares Bitcoin ETF و Purpose Bitcoin ETF کانادا هر دو به شدت کاهش یافت.

The Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) has fallen deeply to $11.94 since its peak. Source: TradingView

با وجود تخفیف قابل توجه سهام، حجم معاملات روزانه GBTC به شدت به 3.075 میلیون کاهش یافته است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ممکن است در مورد محصولات مالی مرتبط با بیت کوین در بازار تنظیم شده شک داشته باشند یا ممکن است فقط معتقد باشند که بازار نزولی هنوز به پایان نرسیده است.

1662511504 549 ETF ها و تراست های سرمایه گذاری بیت کوین از

The daily trading volume of GBTC has sharply dropped to 3.075M despite the generous discount of the shares. Source: YCharts

علاوه بر این، با توجه به شرایط فعلی بازار، برخی از تراست ها و ETF ها به تدریج دارایی های خود را می فروشند. به عنوان مثال، از زمانی که در فوریه 2022 به بالاترین حد خود رسید، کل مقدار بیت کوین موجود توسط Grayscale Bitcoin Trust کاهش یافته است. علاوه بر این، از زمانی که بازار در ماه می 2021 به اوج خود رسید، تعداد کل بیت کوین های نگهداری شده توسط تراست ها و ETF های مختلف به شدت کاهش یافته است.

نسبت شارپ نشان می‌دهد که GBTC یک دارایی بد با عملکرد تعدیل شده با ریسک بسیار پایین از نظر بازده سرمایه‌گذاری است. در واقع، نسبت شارپ به تازگی پس از کاهش در طول زمان به 0.453 کاهش یافته است. این نشان می دهد که در حالی که نوسانات GBTC نسبتاً بالا است، بازده سرمایه گذاری پیش بینی شده نسبتاً متوسط ​​است.

از دست دادن پس از باخت

وسایل نقلیه سرمایه گذاری ارز دیجیتال پیشگام فعلی در بازارهای تنظیم شده، از جمله تراست ها و ETF ها، تا حدی سیگنال بدبینانه را نشان داده اند. علیرغم تخفیف قابل توجهی که GBTC در آن فروخته شده است، حجم معاملات روزانه به طور پیوسته در حال کاهش است و چندین تراست و ETF مانند Grayscale Bitcoin Trust به فروش دارایی های BTC خود ترغیب شده اند.

1662511504 350 ETF ها و تراست های سرمایه گذاری بیت کوین از

The total number of BTC held by trusts & ETFs has plummeted since May 2021. Source: CryptoQuant

ابزارهای سرمایه گذاری فعلی بیت کوین در بازارهای تنظیم شده مانند تراست ها و ETF ها تا حدی سیگنال نزولی را نشان داده اند. اگرچه GBTC با زیان قابل توجهی معامله شده است، حجم معاملات روزانه همچنان در حال کاهش است و برخی از تراست ها و ETF ها از جمله Grayscale Bitcoin Trust تشویق شده اند تا دارایی های بیت کوین خود را واگذار کنند.

1662511504 745 ETF ها و تراست های سرمایه گذاری بیت کوین از

Sharpe ratio tells us that GBTC is a poor asset with a very low risk-adjusted performance. Source: YCharts

از آنجا که سهام GBTC فروخته شده یا خریداری شده توسط سرمایه گذاران نهادی به صورت فصلی گزارش می شود، ممکن است بسیاری از معاملات اخیر هنوز فهرست نشده باشند. با این حال، این ارقام بالا می‌توانند سرنخ‌هایی از آنچه ممکن است در پشت صحنه بیت‌کوین در حال رخ دادن است به ما بدهد.

خرده فروشان فقط می توانند آگاه باشند که به پایین محلی رسیده اند که قبلاً اتفاق افتاده است، مانند مورد سرمایه گذاران نهادی که GBTC را در اواخر ژوئن درست قبل از افزایش جولای خریداری کردند.

مهم‌تر از همه، نسبت شارپ نشان می‌دهد که بازده سرمایه‌گذاری GBTC نسبتاً کم است و به نظر می‌رسد که این دارایی کاملاً پرخطر است. بنابراین، در این زمان، سرمایه گذاران آماده هستند تا در برابر افزایش ریسک منفی بیت کوین، پوشش ریسک را آغاز کنند.

Featured image from Unsplash, charts from TradingView.com, Ycharts, and Cryptoquant

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا