ارزهای دیجیتال

ETC در بحبوحه بازیابی بازار کریپتو 14 درصد سود می بیند

اتریوم کلاسیک (ETC) در حال حاضر با قیمت 19.65 دلار معامله می شود که نسبت به قیمت قبلی خود افزایش یافته است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در رتبه ۲۳ قرار دارد CoinMarketCap، نشانه های زندگی را نشان می دهد. حجم معاملات 24 ساعته این توکن 332,995,651 دلار است.

پایین ترین قیمت 24 ساعته ETC در 18.20 دلار و بالاترین آن 20.15 دلار بوده است. ارزش بازار اتریوم کلاسیک نیز بالای 8 درصد افزایش یافت و در حال حاضر 2,704,849,374 دلار ارزش گذاری شده است.

بازار کریپتو به طور کلی روند نزولی داشته است. این هفته مثبت‌تر بوده است و برخی نشانه‌ها مثبت شده‌اند.

معامله گران هنوز در مورد جهت واقعی بازار و اینکه آیا سطوح حمایت در نهایت از مقاومت بهتر عمل خواهد کرد، نامطمئن هستند. معامله گران نهادی در حال افزایش دارایی های رمزنگاری خود در بلندمدت هستند.

در حال حاضر، با از بین رفتن FTX، اعتماد به ارزهای دیجیتال به پایین ترین حد خود رسیده است. با این حال، برخی از معامله گران در حال تثبیت موقعیت ها و خرید افت هستند.

افزایش قیمت اتریوم کلاسیک در میان افزایش احتمالی بازار چیست؟

عوامل کلان اقتصادی عمدتاً مسئول حرکت قیمتی هستند که در ارزهای دیجیتال ذکر شده است. اتریوم کلاسیک به دلیل خوش بینی معامله گران به ارزش توکن در حال افزایش است.

که از هارد فورک اتریوم ساخته شده است، پذیرش گسترده بلاک چین والد نیز به این پروژه کمک کرده است. با این حال، خود اتریوم در حال حاضر در مرحله نزولی قرار دارد. اثبات مهاجرت سهام تأثیر قابل توجهی بر قیمت ETH نداشته است، زیرا همچنان به کاهش خود ادامه داده است.

از سوی دیگر، اتریوم کلاسیک برنامه‌ای برای تبدیل به اثبات سهام ندارد و همچنان در حال استخراج است. انگیزه سود توسط ماینرها حتی در بازار نزولی طولانی سال 2022 به این امر کمک کرده است.

اعلام رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، مبنی بر خرید 1 بیت کوین در روز نیز به رشد بازار کمک کرد.

قیمت ETC در حال حاضر بالای 19 دلار است. | منبع: نمودار قیمت ETCUSD از TradingView.com

ETC به طور آزمایشی صعودی است

اتریوم کلاسیک، علیرغم صعودش، در صورت ادامه روند صعودی، در سطوح 21.7 و 26.5 دلاری با مقاومت مواجه خواهد شد. سطح پشتیبانی دارایی کریپتو 15.9 دلار است. اگر آن را نقض کند، سکه بیشتر به سطح 13.2 دلار سقوط می کند.

مک دی نشانه هایی از حرکت آزمایشی قیمت را نشان می دهد. این به معنای حرکت مثبت ذکر شده در دارایی است. ممکن است پایدار نباشد

شکل گیری یک صلیب طلایی در این نمودار وجود دارد که MA 50 روزه از MA 100 روزه عبور می کند. این نشان می‌دهد که در کوتاه‌مدت برای اتریوم کلاسیک انتظار می‌رود روند صعودی داشته باشد.

نیروهای بازار و احساسات سرمایه گذار نیز نقش مهمی در حرکت کوتاه مدت قیمت خواهند داشت. افراد در حال تعدیل سبد سرمایه گذاری خود هستند که ترس و وحشت در بازار رایج است.

با روند فعلی قیمت، بعید است که اتریوم کلاسیک به این زودی ها به بالاترین حد خود یعنی 176.16 دلار بازگردد. تحلیلگران کریپتو بر این باورند که اتریوم کلاسیک از رکود در ماه‌های آینده بهبود خواهد یافت.

علیرغم وابستگی نزدیک آن به اتریوم، رابطه قیمتی بین این دو دارایی به سختی وجود داشته است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا