ارزهای دیجیتال

Ep08- اوگاندا – راهنمای همراه برای پادکست “The Missing Cryptoqueen” BBC

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

تیم سازنده برای آخرین قسمت «The Missing Cryptoqueen» به اوگاندا پرواز کردند. آنها می خواستند نشان دهند که کلاهبرداری OneCoin چقدر مسافت را طی کرده و با قربانیان خود چه کرده است. نتایج ویرانگر است. همانطور که در سراسر جهان اتفاق افتاد، مردم اوگاندا نمی توانستند یک دلار از دست بدهند و در نهایت به OneCoin افتادند و همه آن را از دست دادند. دکتر روجا ایگناتوا در آنجا یک افسانه است. و در این قسمت، ما همچنین با افرادی آشنا می شویم که هنوز به او و پروژه OneCoin اعتقاد دارند.

به هر حال، اجازه دهید وارد قسمتی با عنوان “تکنولوژی و رویا” شویم.

به یاد داشته باشید، می توانید قسمت ها را دانلود کنید مستقیم از بی بی سی، یا از طریق “The Missing Cryptoqueen” گوش دهید سیب، Spotify، یا iVoox.

درباره “The Missing Cryptoqueen”، اپیزود هشتم – “تکنولوژی و رویا”

در این قسمت سنگین مصاحبه، تیم سازنده خجالت و شرم قربانیان را برملا می کند. امیدهایشان، رویاهایشان و انکارهایی که منجر به این می شود. حجم عظیم ویرانگری که OneCoin در اوگاندا ایجاد کرد، جایی که مردم همه چیز را فروختند تا در طبقات اولیه وارد شوند و برخی از آنها حتی وام گرفتند. همچنین می دانیم که در زمان ضبط، همانطور که در بلغارستان اتفاق افتاد، OneCoin هنوز در اوگاندا فعال بود. سازمان هنوز کار می‌کرد، مردم همچنان سرمایه‌گذاری می‌کردند و بازاریابان هنوز در حال جذب نیرو بودند.

ما با شخصیت های زیادی آشنا می شویم، اما شخصیت برجسته شنبه دیوید است. او یک بازاریاب چند سطحی است که از فروش وان کوین پول زیادی به دست آورد، اما خودش نیز مقدار زیادی خرید کرد. وقتی جیمی بارتلت با او مصاحبه می کند، فروش محصول را متوقف کرده است اما همچنان به دکتر روجا اعتقاد دارد. او همچنین فکر می‌کند که فرصتی برای چند برابر شدن پولی که به افراد بی‌شماری داده است وجود دارد. به علاوه، او همچنان به ارزهای دیجیتال به عنوان یک مفهوم اعتقاد دارد و هدف او ساخت شهری دوستدار رمزنگاری در اوگاندا است.

قسمت اوگاندا آخرین قسمت سریال اعلام شد و با خلاصه‌ای از زندگی و همه چیز شرکت‌کنندگان به پایان می‌رسد. این تا زمانی است که تهیه کنندگان به ما می گویند که “تلفن آنها یک بار دیگر زنگ خورد.” یکی از مشارکت کنندگان ناشناس با خط کمک برنامه تماس گرفت و به آنها گفت که آنها به یافتن دکتر روجا برای ترک کار بسیار نزدیک هستند. او تایید کرد که او در فرانکفورت است، شبیه یک خانم آلمانی است و در این مراسم حضور داشت مسابقه خانم OneLife همانطور که گروه تولید مشکوک بودند.

به نقل از اپیزود اوگاندا “The Missing Cryptoqueen”:

یک مروج نمونه ای از آنچه را که خودی های مدیریت میانی OneCoin فکر می کنند برای دکتر روجا اتفاق افتاده است می آورد:

او به منطقه امن تری رفت زیرا OneCoin بزرگتر از آن چیزی است که مردم فکر می کردند. بنابراین وقتی افراد دیگر متوجه شدند که با روش فعلی بانکداری مبارزه می کند. بنابراین رهبر ما باید خودش را قربانی می‌کرد و به منطقه امن‌تری می‌رفت و روی تحقق این دیدگاه تمرکز می‌کرد.»

بارتلت درباره چیزهایی که دکتر روجا در مورد ماهیت انسان و لحظه تاریخی که در آن زندگی می کنیم می دانست:

«شاید بیش از همه، دکتر روجا حقیقتی حتی دشوارتر را درک کرده باشد. تفاوت بین یک کلاهبرداری ساده و دنیای پیچیده اما قانونی مالی و پول آنقدرها که ما فکر می کنیم واضح نیست. وان‌کوین امکان‌پذیر نخواهد بود مگر اینکه در زمانی زندگی می‌کردیم که مردم واقعاً با شرط‌بندی روی ارزهای رمزنگاری‌شده، مشتقات پیچیده و تجارت ارز با فرکانس بالا میلیون‌ها درآمد کسب می‌کنند. OneCoin برای بسیاری از مردم قابل قبول به نظر می رسد زیرا قابل قبول است.

بارتلت درباره اینکه دکتر روجا «ساتوشی معکوس» است:

ده سال پیش، ساتوشی ناکاموتو بیت کوین، اولین ارز دیجیتال جهان را اختراع کرد. هیچ‌کس نمی‌داند ساتوشی کجاست یا حتی کیست، اما مهم نیست، زیرا ایده‌ای که ساتوشی از آزادی مالی از طریق فناوری رها کرد، بزرگ‌تر از یک نفر است. دکتر روجا ساتوشی معکوس است.

او برای چیزی نیز ایستاده است، چیزی که مهمتر از جایی است که او در آن قرار دارد. او نمایانگر سمت تاریک تغییرات سریع تکنولوژیکی است. هر فناوری جدید فرصت ها و امکانات شگفت انگیزی را برای افرادی که آن را درک می کنند ایجاد می کند، اما همچنین فرصتی برای بهره برداری از افرادی که نمی دانند، ایجاد می کند.

BTC price chart for 12/20/2022 on Coinbase | Source: BTC/USD on TradingView.com

مطالب اضافی درباره اوگاندا:

شش سال پیش، سایت خواهر ما بیت کوینیست اوگاندا را در رابطه با OneCoin ذکر کرد در حالی که پروژه را به عنوان یک کلاهبرداری محکوم می کند:

در همین حال، OneCoin همچنان زنگ خطر را در سراسر جهان به صدا در می آورد. اخیرا اوگاندا بانک مرکزی یک هشدار عمومی در مورد خطرات سرمایه گذاری در آن صادر کرد، اما هیچ تمایزی بین این طرح و ارزهای دیجیتال معتبر مانند بیت کوین قائل نشد.

بعداً، بیت‌کوینیست در حین بحث هیچ ضربه‌ای نزد بازار DealShaker:

«اخیراً یک «بازار» آنلاین ظاهر شد که محصولات و خدماتی را در ازای OneCoins ارائه می‌کرد، که بیت کوینیست به خوانندگان توصیه می‌کند تحت هیچ شرایطی از آن استفاده نکنند.

در همان زمان، OneCoin وب سایت آنلاین، که به عنوان یک “مبادله” ظاهر می شود، در نهایت آفلاین شد و احتمالاً نشان می دهد که کلاهبرداری به نقطه پایانی خود نزدیک شده است.

اعتبار اپیزود

مجری: جیمی بارتلت
سازنده: جورجیا کت
مشاور داستان: کریس بروبه
ویراستار: فیلیپ سلرز
موسیقی اصلی و طراحی صدا: Phil Channell
موسیقی اصلی و آواز: Dessislava Stefanova و گروه کر بلغاری لندن

راهنمای همراه قبلی برای پادکست “The Missing Cryptoqueen” بی بی سی:

Ep. 01 – https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ep01-dr-ruja-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 02 – https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ep02-btc-killer-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 03 – https://www.newsbtc.com/altcoin/ep03-onecoin-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 04 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep04-onelife-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 05 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep05-mlm-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 06 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep06-dealshaker-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 07 – https://newsbtc.com/crypto/ep07-moneyland-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Featured Image: The Missing Cryptoqueen's logo by the BBC | Charts by TradingView

1671540063 344 Ep08 اوگاندا راهنمای همراه برای پادکست The Missing Cryptoqueen


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا