ارزهای دیجیتال

Ep07- Moneyland – راهنمای همراه برای پادکست “The Missing Cryptoqueen” BBC

مانی لند چیست؟ این همان چیزی است که نیمه اول این قسمت “The Missing Cryptoqueen” درباره آن است. قسمت دوم درباره فرانکفورت است، شهری که جیمی و جورجیا فکر می کنند ممکن است دکتر روجا پنهان شده باشد. در هر صورت، مانی لند آن مکان افسانه‌ای است که پولی که میلیونرها و شرکت‌های بزرگ می‌خواهند ناپدید شوند، در آنجا می‌رود. این مفهوم از روزنامه‌نگار بریتانیایی الیور بولاف سرچشمه می‌گیرد، که «سال‌های زیادی را صرف بررسی راه‌های جریان غیرقانونی پول در سراسر جهان، از جمله در اروپای شرقی کرده است». او مهمان ستاره این قسمت است.

با این حال، بخش فرانکفورت، هیجان‌انگیزترین بخش از کل پادکست تاکنون است. تیم سازنده واقعاً بازی تحقیقاتی خود را افزایش دادند و بیش از هر اداره پلیسی به دکتر روجا نزدیک شدند. می‌دانیم که خلاصه‌های ما فوق‌العاده هستند، اما توصیه می‌کنیم که همه حداقل به قسمت دوم گوش دهند.

به یاد داشته باشید، می توانید قسمت ها را دانلود کنید مستقیم از بی بی سی، یا از طریق “The Missing Cryptoqueen” گوش دهید سیب، Spotify، یا iVoox.

در هر صورت بریم مانی لند!

درباره “The Missing Cryptoqueen”، قسمت هفتم – “در دید ساده”

آیا دکتر روجا زنده است؟ جورجیا کت، تهیه کننده، حتی قبل از اینکه به مانی لند اشاره کند، حضور احتمالی دکتر روجا را به مجری جیمی بارتلت تأیید می کند. کارکنان یک رستوران آتن فردی را با خصوصیات دکتر روجا به عنوان بخشی از یک مهمانی شش نفره به یاد می آورند. چیزی که آنها در مورد آن مطمئن نیستند این است که دقیقا *چه زمانی* این اتفاق افتاد. جالب هست. احتمال دویدن دکتر روجا در اروپا ممکن است کاتالیزور بخش فرانکفورت این قسمت باشد. اما ابتدا به مانی لند برسیم.

پس از شنیدن حقایق اساسی پرونده OneCoin، روزنامه نگار الیور بولو به جیمی می گوید که روزی روزگاری “آلبانی به دلیل یک طرح هرمی به هرج و مرج فرو رفت.” همانطور که اخیرا دنیای رمزارز تایید کرده است، این کلاهبرداری ها می توانند خطرناک باشند. سپس، بولاف توضیح می دهد که سرزمین پول چیست. افراد ثروتمند و باهوش می توانند دارایی های خود را به گونه ای بسازند که نامرئی شوند. آنها هنوز هم می توانند از آنها برای “خرید نفوذ سیاسی و خانه ها و قایق های تفریحی زیبا” استفاده کنند.

با این حال، وقتی صحبت از افراد دیگری می شود که سعی می کنند آن دارایی ها را پیدا کنند، آنها نامرئی می شوند. بنابراین، «مانی لند همین است، مانی‌لند جایی است که این دارایی‌ها می‌روند». این باعث شکست جیمی می شود، که می پرسد آیا شانس پیدا کردن آنها وجود ندارد. بولو سعی می کند با گفتن این جمله که «شانس صفر نیست.» او را تشویق می کند. این است، بله. منظورم این است که خیلی خوب پنهان شده است، درست است؟» و این ناامیدکننده ترین قسمت اپیزود نیست. پس از آن، آنها به ما اطلاع می دهند که بریتانیا تحقیقات خود را در مورد OneCoin متوقف کرده است. آنها فقط تسلیم شدند.

FTT price chart for 11/18/2022 on FTX | Source: FTT/USD on TradingView.com

Moneyland به فرانکفورت منتهی می شود

وقتی همه چیز تیره‌تر به نظر می‌رسد، تیم تولید “The Missing Cryptoqueen’s” آماده می‌شود. آنها بازوی تحقیق خود را چند درجه بالا می برند و روی اینترنت تمرکز می کنند. ما اکنون چیزهای زیادی را آنلاین قرار داده ایم و این اطلاعات می تواند به ما خیانت کند. و این چیزی است که ما را به جایی برد که فکر می‌کنیم دکتر روجا ممکن است باشد.» آن جایی فرانکفورت است. قهرمانان ما تعیین می کنند که شوهر سابق دکتر روجا و دختر مخفی او در شهر زندگی می کنند. به علاوه، به نظر می رسد بهترین دوست او اخیراً از فرانکفورت دیدن کرده است.

آن‌ها به آنجا می‌رسند و چیزی پیدا نمی‌کنند، حتی یک اثر. این قسمت طاقت فرسا است با این حال، جیمی و جورجیا را به محله‌ای لوکس هدایت می‌کند که احساس می‌کند جایی است که دکتر روجا زندگی می‌کند. اینجا جایی است که Monelyland به آن منتهی می شود. در آنجا، آنها یک پستچی کاریزماتیک اما آزاردهنده پیدا می کنند که ممکن است نام ایگناتوا را به خاطر بسپارد. آنها خط داستانی را باز می گذارند و “The Missing Cryptoqueen” به انگلستان بازمی گردد.

برای پایان دادن به قسمت، جیمی بحث بسیار جالبی با کامرون، «مبلغ OneCoin مستقر در بریتانیا» دارد. آیا او یک مؤمن واقعی است یا فقط از یک تجارت بسیار پرسود دفاع می کند؟ کامرون تمام تلاش خود را می کند و خط حزب OneCoin را تا انتها ادامه می دهد. وای. این ممکن است غافلگیر کننده ترین قسمت کل قسمت باشد.

جملاتی از قسمت هفتم “The Missing Cryptoqueen”:

اولیور بولو، توضیح می دهد که چگونه پول می تواند ناپدید شود:

اگر به اندازه کافی ثروتمند و به اندازه کافی باهوش هستید، دارایی های خود را به گونه ای می سازید که نامرئی شوند. آنها هنوز وجود دارند، شما هنوز هم می توانید از آنها برای خرید چیزها استفاده کنید، هنوز هم می توانید از آنها برای خرید نفوذ سیاسی و خانه ها و قایق های تفریحی خوب استفاده کنید. اما وقتی از سوی کسی که سعی می کند آنها را پیدا کند، چه یک روزنامه نگار یا یک افسر پلیس باشد، دارایی ها نامرئی هستند. و بنابراین این همان چیزی است که مانی لند است، مانی لند جایی است که این دارایی ها در آن می روند.

جیمی بارلت در مورد آنچه آنها را به فرانکفورت سوق داد:

“یک جایی وجود دارد که ما نگاه نکرده ایم، واقعاً نگاه نکرده ایم. و احتمالاً واضح ترین مکان از همه، اینترنت است. ما الان خیلی چیزها را آنلاین گذاشتیم و این اطلاعات می تواند به ما خیانت کند. و این چیزی است که ما را به جایی برد که فکر می کنیم دکتر روجا ممکن است باشد. نه آتن، فرانکفورت. هفته‌ها تحقیق اینترنتی بسیار خسته‌کننده و مرور پر زحمت همه چیزهایی که تاکنون آموخته‌ایم طول کشید.»

مطالب اضافی در مورد “Moneyland”:

که در بررسی گاردین در کتاب «سرزمین پول» اثر اولیور بولاف، آنها تعریفی استعاری از این اصطلاح بدیع را نقل می‌کنند:

او آن را به عنوان دنیایی مخفی و موازی، تقریباً شبیه چیزی از یک افسانه در نظر می‌گیرد: «بسیار ثروتمندترین مردم… به این سرزمین جدید که در زیر همه دولت‌های ملی ما قرار دارد، تونل زده‌اند، جایی که مرزها ناپدید شده‌اند. آن‌ها پول‌هایشان و خودشان را به هر کجا که بخواهند منتقل می‌کنند، قوانین کشوری را که می‌خواهند زندگی کنند را انتخاب می‌کنند.»

گاردین همچنین می گوید:

او به طرز شگفت‌آوری در جلب نظر برخی از معماران دنیای فراساحل موفق است و به این واقعیت حساس است که برخی از کاربران آن دلایل خوبی برای اجتناب از دولت‌ها دارند، مانند مخالفان ثروتمندی که از مصادره دارایی‌های خود با انگیزه‌های سیاسی می‌ترسند. او همچنین استدلالی را می‌پذیرد که اغلب در بهشت‌های مالیاتی بدنام برای او مطرح می‌شود: اینکه کشورهای ثروتمندتر و کمتر مورد انتقاد مانند بریتانیا به همان اندازه در ساخت و نگهداری مانی لند مشارکت داشته‌اند.

اعتبار اپیزود

مجری: جیمی بارتلت
سازنده: جورجیا کت
مشاور داستان: کریس بروبه
ویراستار: فیلیپ سلرز
موسیقی اصلی و طراحی صدا: Phil Channell
موسیقی اصلی و آواز: Dessislava Stefanova و گروه کر بلغاری لندن

راهنمای همراه قبلی برای پادکست “The Missing Cryptoqueen” بی بی سی:

Ep. 01 – https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ep01-dr-ruja-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 02 – https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ep02-btc-killer-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 03 – https://www.newsbtc.com/altcoin/ep03-onecoin-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 04 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep04-onelife-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 05 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep05-mlm-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Ep. 06 – https://www.newsbtc.com/scams-and-fraud/ep06-dealshaker-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/

Featured Image: The Missing Cryptoqueen's logo, from the BBC | Charts by TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا