ارزهای دیجیتال

Dragonfly Fintech برنده چالش G20 TechSprint CBDC – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

سنگاپور، سنگپور، 19 اکتبر 2022، Chainwire

مرکز نوآوری بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و بانک اندونزی تحت ریاست G20 اندونزی اعلام کردند که برندگان مسابقه G20 TechSprint که به طور مشترک برگزار شد، هفته گذشته طی یک جایزه زنده برگزار شد مراسم در جاکارتا این نسخه سوم TechSprint با هدف تسریع توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. بیست و یک فینالیست از بیش از 100 متقاضی در سراسر جهان، بهترین راه حل های CBDC در کلاس خود را توسعه داده و ارائه کردند.

Dragonfly Fintech Pte. Ltd. از سنگاپور برنده شد “موثر و قوی به معنای صدور، توزیع و انتقال CBDCها استرده بندی بالاتر از حدود 100 شرکت کننده در سراسر جهان، از جمله برخی از شرکت های Fortune 500. دیگر فینالیست‌های این دسته شامل BitMint، FIS، Mastercard Asia Pacific، R3، Ripple، Roxe CBDC، Sea (Stellar، eCurrency و ANZ) بودند.

دیگر دسته‌های رقابتی عبارت بودند از «فعال کردن مشارکت مالی و «بهبود قابلیت همکاری». یازده داور متخصص جهانی ارزیابی دقیق و امتیازدهی را برای تعیین برندگان انجام دادند.

سیسیلیا اسکینگزلی، رئیس مرکز نوآوری BIS، با اعلام برندگان امسال گفت:
“این TechSprint به ما این امکان را می دهد که کار عملی خود را در CBDC ها بهبود دهیم. این راه حل های فناورانه به جعبه ابزار بانک های مرکزی می افزاید و سکوی پرشی برای توسعه بیشتر CBDC ها فراهم می کند. صمیمانه ترین تبریک ما به تیم های برنده.»

راه حل آماده تولید برنده Dragonfly ابزاری موثر و قوی برای صدور، توزیع و انتقال CBDC برای استفاده عمده فروشی و خرده فروشی را به نمایش گذاشت. راه حل ارائه شده شامل موارد زیر بود:

  1. nCore: زیرساخت بلاک چین اختصاصی Dragonfly، طراحی شده برای بانکداری دیجیتال، امکان انطباق با مقررات، حفظ حریم خصوصی و کنترل، بانکداری با خبرنگار مستقیم و قابلیت همکاری با سیستم های قدیمی را فراهم می کند.
  2. راه حل بانک مرکزی: یکپارچه با یک شبکه مستقل تحت کنترل بانک مرکزی، یک بانک مرکزی می تواند به طور ایمن CBDC را صادر و توزیع کند، سیاست های پولی را اجرا کند و بر CBDC در گردش نظارت کامل داشته باشد. مؤسسات مالی داخلی (FI) می توانند از شبکه برای تسویه نقل و انتقالات چند ارزی استفاده کنند.
  3. mWallet: راه حل بانکداری تلفن همراه Dragonfly که با یک شبکه FI مستقل کنترل می شود، با یک سیستم مدیریت عملیاتی مدولار شده ارائه می شود که می تواند به سرعت به یک بانک دیجیتال کامل تبدیل شود.

Dragonfly برای ساختن از اصول کلیدی طراحی پیروی کرد CBDC ساده، با راه حل آن:

  • اسقابل کابل‌پذیری: طراحی چند شبکه‌ای توزیع‌شده می‌تواند به سرعت برای ارائه یک CBDC ملی مقیاس‌بندی شود و پرداخت‌های فرامرزی را تسهیل کند.
  • منقابل اجرا: اپراتورها می توانند با دفتر کل بانکداری اصلی و ریل های پرداخت و تسویه خارجی ادغام شوند.
  • مodular: ماژول های بانکداری دیجیتال جدید را می توان به راحتی با استفاده از API ها و SDK های موجود در چندین زبان برنامه نویسی رایج وصل کرد.
  • پrogrammable: قابلیت برنامه ریزی بالا طراحی خدمات نوآورانه را تسهیل می کند و به اپراتورها مزیت رقابتی می بخشد.
  • Layered: راه حل یک پشته آماده برای استفاده از فناوری های لایه یک و دو مقاوم در برابر آینده است.
  • Extensible: تجربه چند نقطه لمسی با قابلیت‌های آفلاین دوگانه که می‌تواند به افراد بدون بانک خدمت کند.

بنیانگذار و مدیر عامل Dragonfly، Lon Wong، نظرات خود را در مورد اجرای بهینه برای CBDC بیان کرد:

برای اینکه هر کشوری CBDC را آغاز کند، من معتقدم که یک پیاده سازی باید بتواند با شبکه موجود سیستم های مالی قدیمی همگرا شود. بار مالی برای راه اندازی قابل توجه CBDC، به ویژه برای مجمع الجزایری وسیع و با فاصله مانند اندونزی، باید از طریق فناوری توزیع شده و غیرمتمرکز، ترجیحاً در یک محیط ابری، به حداقل برسد، و کمترین هزینه ممکن را برای مالکیت بدون هیچ نقطه شکست ممکن می سازد.

جسوانت گیل، عضو هیئت مدیره و مشاور Dragonfly، مراحل بعدی این شرکت را تشریح کرد:

زیرساخت پلت فرم آوانگارد ما به ما اجازه می دهد تا به ساخت پلاگین ها، ویژگی ها و عملکردهای بیشتر ادامه دهیم. طراحی مدولار نوآوری مستمر را تسهیل می‌کند و راه‌حل ما را قادر می‌سازد تا با سرعتی سریع پیشرفت کند و به بلوغ برسد و در این مسیر به عنوان یک رهبر بازار باقی بماند. تمرکز کلیدی در حرکت رو به جلو، تعامل و همکاری با دولت اندونزی برای اجرای راه حل CBDC ما است.

برنده شدن در این چالش به منزله تاییدیه ای است که فناوری پیشرفته را می توان مقرون به صرفه پیاده سازی کرد. Dragonfly برای ارائه راه حل عملی خود به اقتصادهای نوظهور در سطح جهان الهام گرفته شده است.

درباره Dragonfly Fintech

Dragonfly Fintech فناوری پیشگامانه ای را ارائه می دهد که به طور مطلوب مقرون به صرفه است و به راحتی در دسترس است. راه‌حل‌های فین‌تک مبتنی بر بلاک چین قابل تنظیم به شرکت‌ها کمک می‌کند تا درآمد خود را افزایش دهند و پیشنهادات خود را گسترش دهند و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهند. Dragonfly مشکلات قدیمی مانند زیرساخت‌های پیچیده، تراکنش‌های آهسته و قابلیت همکاری کم را با مجموعه‌ای از فناوری حل می‌کند که به شرکت‌ها و دولت‌ها اجازه می‌دهد از فناوری بلاک چین استفاده کنند، راه‌حل‌های فین‌تک پیشرفته را با دسترسی سریع به بازار و حداکثر دسترسی به کار ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات Dragonfly، به سایت مراجعه کنید www.dfintech.com. از طریق ایمیل در تماس باشید [email protected].

مخاطب

مدیر اجرایی
نیکلاس واتسون
Dragonfly Fintech Pte Ltd
[email protected]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا