ارزهای دیجیتال

CZ بایننس: ترس از تورم بالا و رکود باعث پذیرش بیت کوین خواهد شد

به جرات می توان گفت که CZ نسبت به آینده بیت کوین و کریپتو خوش بین است. چانگ پنگ ژائو از Squawk on the Street شبکه CNBC بازدید کرد و روایت نزولی رایج را در ذهن خود تغییر داد. در کمتر از 2 دقیقه. بسیاری از چیزهایی که CZ گفت بر اساس عقل سلیم و درک اولیه از نیروهای بازار است، اما با این حال، شنیدن گفتن آنها از یک رهبر صنعت آرامش بخش است. به خصوص در این مرحله پر از ترس از چرخه ای که در آن قرار داریم.

توجه داشته باشید که حتی اگر تجارت بایننس به عملکرد آلتکوین ها، به ویژه BNB وابسته است، CZ به طور کلی بین بیت کوین و کریپتو تمایز واضحی قائل است. از سوی دیگر، اگرچه مصاحبه در مورد بیت کوین است، CZ کریپتو را اینجا و آنجا پنهان می کند.

در هر صورت، بیایید نظر مدیرعامل بایننس در مورد شرایط فعلی بازار و آینده بیت کوین و کریپتو را تحلیل کنیم.

CZ چه چیزی در تلویزیون ملی ایالات متحده پخش کرد؟

اولین چیزی که مصاحبه کننده به آن علاقه داشت، روشی بود که گاوهای بیت کوین از خط “20Kish” دفاع کردند. به گفته CZ، این “آخرین اوج” بود، بنابراین یک “موانع روانی” در آنجا وجود دارد. تا کنون، قیمت بیت کوین هرگز کمتر از بالاترین قیمت چرخه قبلی نرفته است. این بار متفاوت بود، احتمالاً به خاطر دست های کاغذی تسلا و فروپاشی ترا با این حال، بازار در نهایت از خط 20K دفاع کرد.

سپس مصاحبه کننده در مورد عوامل دیگری مانند افزایش عرضه پول یا همبستگی بیت کوین با نزدک پرسید. به گفته CZ، این دو عامل مرتبط هستند، اما در نهایت “این یک بازار روانشناسی انبوه است” و آخرین ATH مانع است. عادلانه است که برای توضیح در مورد بایننس آکادمی نقل قول کنیم روانشناسی چرخه های بازار:

به طور خلاصه، احساسات بازار، احساس کلی است که سرمایه گذاران و معامله گران در مورد قیمت یک دارایی دارند. هنگامی که احساسات بازار مثبت است و قیمت ها به طور مداوم در حال افزایش هستند، گفته می شود که روند صعودی وجود دارد (اغلب به عنوان بازار صعودی شناخته می شود). برعکس، بازار نزولی نامیده می شود، زمانی که کاهش مداوم قیمت ها وجود دارد.

اخیراً، همانطور که به طور مرتب در NewsBTC انجام می دهیم، ما ترس و حرص معروف را بررسی کرد شاخصی برای بینش در مورد احساسات فعلی بازار. این چیزی است که ما یافتیم:

«هفته گذشته، ارزش این اندیکاتور حتی تا 34 افزایش یافته بود، زیرا قیمت سکه شاهد رشد صعودی بود. با این حال، با پایان یافتن این دوره و سقوط مجدد کریپتو، احساسات سرمایه گذاران نیز افزایش یافت.

این گزارش اشاره می‌کند که این روند نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان در بازار بیت‌کوین (و گسترده‌تر ارزهای دیجیتال) بر این باورند که این رالی اخیر فقط یک جعلی بوده است.

BNB price chart on BinanceUS | Source: BNB/USD on TradingView.com

کاتالیزور بعدی چیست؟

برگردیم به مصاحبه، سوال بعدی این بود که چه عاملی می تواند بیت کوین و کریپتو را وارد فصل بعدی آنها کند. CZ با احتیاط گفت که هیچ کس نمی تواند آن را به درستی پیش بینی کند. “هیچ کس واقعا NFT ها، DeFi و غیره را پیش بینی نکرده بود. که احتمالاً آخرین روند صعودی را به همراه داشت.” و در سال 2017 به نظر می رسید ICO ها کاتالیزور هستند. “شش ماه قبل از وقوع آن اتفاقات، افراد بسیار کمی می توانند آن را پیش بینی کنند.”

سپس و تنها پس از آن، CZ حدس و گمان زد. او فکر می‌کند که این بار بازار بسیار بزرگ‌تر است و برنامه‌های کاربردی جدید زیادی در حال توسعه هستند. کل فضا در جهت مثبتی در حال حرکت است و اکثر کشورها به جای ممنوعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال، چارچوب های نظارتی را اتخاذ می کنند. سخت است که در چنین محیطی صعودی نباشید، حتی اگر بازار همچنان نسبت به قیمت ها هراس داشته باشد.

آخرین عبارت خنده دارترین است و به وضعیت فعلی جهان می رود. “وضعیت اقتصاد کلان، تورم بالا، صحبت در مورد رکود و غیره وجود خواهد داشت. همه این موارد باعث پذیرش بیت کوین … به کریپتو می شود.”

Featured Image: CZ, screenshot from the video | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا