ارزهای دیجیتال

CPI قیمت بیت کوین را به 17900 دلار کاهش می دهد، پایین ترین سطح قریب الوقوع است؟

بیت کوین حمایت خود را در 18600 دلار از دست داد و نزدیک به پایین سالانه خود در 17900 دلار کاهش یافت. کریپتوکارنسی توانست خونریزی را در این سطوح متوقف کند، اما به نظر می رسد که احساسات عمومی در بازارها از مشکوک به ترسناک تبدیل شده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با افت 4 درصدی در 24 ساعت گذشته و 9 درصدی ضرر در هفته گذشته با قیمت 18300 دلار معامله می شد، اما در یک ساعت گذشته مجدداً رشد کرده است. سایر ارزهای رمزپایه اصلی قیمت بیت کوین را به ورطه ورشکستگی دنبال کردند و در بازه های زمانی کم ضررهای عظیمی را ثبت می کنند که Cardano و Solana بدترین عملکرد را نشان می دهند.

قیمت BTC در نمودار روزانه نوسانات را تجربه می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

آیا بیت کوین از تورم که هنوز به پایین دست پیدا نکرده است؟

داده‌های شاخص‌های مواد نشان می‌دهد که فشار فروش از سوی همه سرمایه‌گذاران به سمت شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI)، معیار تورم در ایالات متحده، افزایش یافته است. این معیار بالاتر از انتظارات بازار بود و 8.2 درصد برای ماه سپتامبر 2022 چاپ شد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، از خرده فروشی گرفته تا نهنگ ها در افزایش نرخ بهره جدید از سوی فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) قیمت بیت کوین را کاهش می دهند. این موسسه مالی با افزایش نرخ ها و کاهش ترازنامه خود سعی در کاهش نرخ تورم دارد.

نمودار 2 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
سرمایه گذارانی که به CPI می فروشند در بازه های زمانی پایین گزارش می دهند. منبع: شاخص های مواد

با این حال، چاپ CPI امروز تأیید می کند که تورم چسبنده است و احتمالاً در سال 2022 به اوج خود نمی رسد. این واقعیت همراه با معیارهای رشد اقتصادی مثبت در ایالات متحده، پشتیبانی فدرال رزرو را برای ادامه افزایش نرخ بهره که تأثیر منفی بر بیت کوین، بازار کریپتو و سنتی دارد، فراهم می کند. امور مالی.

نمودار بالا واکنش بازار کریپتو به سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو را نشان می دهد، اما بازارهای قدیمی به روشی مشابه واکنش نشان داده اند. تحلیلگر Material Indicators درباره عملکرد قیمت و تورم BTC اظهار نظر می کند گفت:

تورم ممکن است به اوج خود نرسیده باشد، اما افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به شدت ادامه خواهد داشت. 75 BPS برای نوامبر، 75 BPS احتمالاً برای دسامبر TradFi و بازارهای Crypto نزولی هستند.

داده های اضافی ارائه شده توسط Caleb Franzen نشان می دهد که بازار انتظار دارد دو افزایش متوالی 75 واحد پایه (bps) دیگر در کمیته بازار آزاد فدرال آتی (FOMC) باشد. در نتیجه، قیمت بیت کوین نوسانات بالایی را تجربه می کند که ناشی از احساسات شدید بازار است.

به‌نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در حال قیمت‌گذاری در یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب با شانس کمتر و کمتری برای تغییر جهت خود هستند، علی‌رغم فشار عظیمی که بر بازارهای جهانی وارد می‌شود. در زمان نگارش مقاله، 17600 دلار به عنوان حمایت قوی و 20500 دلار به عنوان مقاومت بحرانی باقی می ماند.

اگر بیت کوین بالاتر یا پایین تر از این سطوح بشکند، معامله گران باید انتظار یک پایین ترین سطح جدید یا بازپس گیری در قلمروی که قبلاً از دست رفته باشد، باشند. این فشار بر بازارهای جهانی تا زمانی که روند تورم صعودی باشد ادامه خواهد داشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا