ارزهای دیجیتال

Cosmos (ATOM) در میان سکه‌های برتر، سودها را به ارمغان می‌آورد

علیرغم کاهش 2.74 درصدی تا زمان نگارش، Cosmos (ATOM) همچنان در بین سکه های برتر در هفته گذشته پیشتاز است. اینترنت بلاک چین ها در طول هفته به سهم خود از گل رز و خار برخوردار بوده است. با این حال، داده های CoinMarketCap نشان می دهد که ATOM از چندین قله برخوردار بوده و همچنان در سبز معامله می شود.

بلاک چین همچنین در 24 ساعت گذشته حجم معاملات بالایی را تجربه کرده است که 14.93 درصد افزایش یافته است. همچنین با توجه به فعالیت معاملاتی 7 روزه، در برابر سکه های برتر مانند بیت کوین پیچیده، کرونوس و اتریوم کلاسیک پایان خود را حفظ کرده است.

مطالب مرتبط: قیمت XRP به هدف 0.5 دلار می رسد، اما آیا می تواند این مقاومت کلیدی را بشکند؟

ساختار بازه زمانی پایین تر علیرغم توقف ATOM صعودی باقی می ماند

قیمت ATOM طی هفته گذشته یک سری کاهش های بالاتر را ایجاد کرده است. مهمتر از همه، این یک روند صعودی کوتاه مدت با شکستن بالاتر از سطوح پایین قبلی در 12.54 دلار و 12.84 دلار ایجاد کرد. نمودارهای تایم فریم بالاتر این را بیشتر یک جهش می دانستند. به علاوه، با مقاومت قوی در حدود سطح 13.4 دلار مواجه شد.

همانطور که قیمت به خط روند صعودی سفید نزدیک می شود، ممکن است حمایتی در آنجا پیدا کند. بسته شدن جلسه زیر 13 دلار، یک بار دیگر ساختار بازه زمانی پایین‌تر را نزولی می‌کند. این ممکن است باعث شود قیمت ها به منطقه پشتیبانی 12.35-12.4 دلار بازگردد. با این حال، اگر ATOM بتواند به بیش از 13.4 دلار برسد، ممکن است نشان دهنده روند صعودی قابل توجهی باشد. چنین افزایشی به طور بالقوه می تواند ATOM را به منطقه مقاومت 14.8 دلاری که از اواخر سپتامبر برقرار بوده است سوق دهد.

در زمان نوشتن این مقاله، قرائت RSI 46 بود. حتی با وجود اینکه به زیر سطح خنثی 50 کاهش یافته است، هیچ نشانه ای از حرکت نزولی وجود ندارد. OBV نیز صاف بود. این نشان می دهد که نه خریداران و نه فروشندگان در موقعیت قدرت قرار ندارند. همچنین نشان داد که احتمال وقوع یک پیشرفت صعودی کمتر است.

قیمت ATOM در حال حاضر زیر 13 دلار است. | نمودار قیمت SourceL ATOMUSD از TradingView.com

ATOM به لطف DeFi، ارزش کل سهام بالاتری را ثبت می کند

بخش DeFi در Cosmos در هفته های اخیر رونق گرفته است. پس از انتشار “نقشه راه Cosmos Hub 2.0“کازموس مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. علاوه بر این، توکن بومی ATOM شاهد رشد از نظر ارزش کل قفل شده (TVL)، مشارکت توسعه و تعداد دارندگان در سه ماهه سوم سال 2022 بود.

با توجه به الف توییتی که اخیرا ارسال شده است توسط Cosmos Daily، صنعت DeFi یکی از سریع‌ترین بخش‌های اکوسیستم Cosmos در حال رشد است. TVL پروتکل های محبوب مانند شبکه Kava در ماه گذشته به 291.2 میلیون افزایش یافت. منطقه اسمز و THORChain، دو پروتکل دیگر، به ترتیب 209 میلیون دلار و 105.85 میلیون دلار به دست آوردند.

مطالب مرتبط: شاخص نوسانات بیت کوین به زودی حرکت بزرگ قیمت را نشان می دهد

با این حال، در تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای، تعداد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که ATOM را در طول سال داشتند، افزایش پیوسته داشت. با وجود این، افزایش قابل توجهی در تعداد و حجم معاملات مشاهده نشد. بالا را هم دیدیم پلتفرم های DeFi مانند dYdX طی هفته گذشته از اتریوم به کیهان منتقل شوید. می‌توان گفت که بسیاری از سرمایه‌گذاران در انتظار سفر طولانی هستند، به‌ویژه با توجه به حرکت بزرگ dYdX و برنامه‌های بلاک چین که در نقشه راه به‌روز شده آن مشخص شده است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا