ارزهای دیجیتال

Cosmos ATOM با نوسانات شدید بازار، سود خود را حفظ می کند

ATOM برای چند روز یک استثنا از روند نزولی کلی بازار کریپتو باقی ماند زیرا علیرغم نوسانات شدید قیمت سایر توکن ها به رشد خود ادامه داد.

اتریوم ادغام در 15 سپتامبر با موفقیت برگزار شد و یک لحظه تاریخی در تاریخ ارزهای دیجیتال را رقم زد. با این حال، همانطور که برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند، آن طور که خوش بینان پیش بینی کرده بودند، منجر به افزایشی نشد. در واقع، اکثر ارزهای دیجیتال، از جمله ETH و BTC، همزمان با رکود مواجه شدند. این تگ “شایعه را بخر، خبر را بفروش” تایید کرد. تحلیلگران رمزارز از قبل در مورد این رویداد صحبت کردند.

مطالب مرتبط: قیمت XRP 7٪ افزایش یافت، آیا برای آزمایش مقاومت بعدی آماده است؟

با این وجود، یک توکن در میان روندهای نزولی بازار، کریپتو بومی پروتکل Cosmos، همچنان برجسته بود. علیرغم نوسانات شدید بازار، ATOM همچنان به روند صعودی خود ادامه داد و در 48 ساعت تا 20 درصد افزایش یافت. ATOM در زمان نگارش مقاله حدود 17 دلار معامله می شود که نزدیک به 20 درصد بالاتر از قیمت 14 دلاری خود در 48 ساعت قبل است. توکن بومی Cosmos برخلاف بازار گسترده تر، در یک خط روند رو به رشد صعودی و نزولی خود را تجربه کرده است.

سودهای ATOM به دلیل فرصت های IBC و Staking بود

دستاوردهای اخیر منجر به هجوم پروتکل های مهاجرت به بلاک چین Cosmos شده است. پس از سقوط اکوسیستم Terra، چندین پروژه عملیات خود را در Cosmos Hub بازسازی کردند. در نتیجه، هر پروژه با مشارکت در سیستم امنیتی بین بلاک چین IBC به ATOM ارزش می‌افزاید.

Cosmos همچنین فرصت های سهام را با APY سودآور نزدیک به 18٪ ارائه می دهد. علاوه بر این، شبکه در حال معرفی ابزارهای مختلف به اکوسیستم خود است که ارزش ATOM را در آینده افزایش می دهد. یکی از این موارد نقدینگی است که پروتکل آماده راه اندازی است. علاوه بر این، پروتکل‌های Cosmos در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی استیبل کوین‌های خود هستند که به احتمال زیاد ATOM دارایی‌های اولیه برای استخراج است.

قیمت ATOM در حال حاضر حدود 16 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت ATOMUSD از TradingView.com

رویدادهای کلان اقتصادی اخیر به افزایش نوسانات بازار کمک می کند

در همین حال، رویدادهای اقتصاد کلان اخیر فشار نزولی را بر بازار دارایی های دیجیتال افزایش داده است. از آنجایی که کریپتوها برای شکستن موانع قیمتی مختلف تلاش می کنند و روند صعودی را تغییر می دهند، این عوامل کاهش می یابد و باعث نوسان دارایی ها می شود. رویدادهایی مانند انتشار اخیر داده های تورم در ماه اوت نشان دهنده ادامه افزایش تورم است.

مطالب مرتبط: Chiliz (CHZ) را می توان با این داده ها برای یک رگه داغ آماده کرد

به عنوان مثال، اتریوم در هفت روز گذشته در محدوده 1700 و 1500 دلار افزایش و کاهش داشته است. منحنی نوسانات آن در هفته گذشته روندی نزولی داشته است. دومین کریپتو بزرگ از نظر ارزش بازار از زمان ادغام 11 درصد کاهش یافته است. ETH در حال حاضر زیر 1500 دلار معامله می شود. در مورد بیت کوین، روز پنجشنبه در واکنش به انتشار داده های تورم روز سه شنبه، کریپتو به زیر مرز صفر 21000 دلار سقوط کرد. سکه اول به طور متناقضی در محدوده 19000 تا 23000 دلار معامله می شود. بیت کوین در زمان نگارش مقاله با قیمت بالای 20000 دلار معامله می شود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا