ارزهای دیجیتال

Cosmos نقطه ضعف اصلی سیستم را تشخیص می دهد – ATOM مشکل دارد؟

Cosmos اکنون مطمئن می شود که سیستم آنها سرنوشت مشابه BNB Chain را که هفته گذشته در یک حمله هکری 100 میلیون دلار توکن تخلیه شد، ندارد.

در 13 اکتبر، اتان بوچمن، یکی از بنیانگذاران اکوسیستم ارتباطات بین بلاک چین (IBC) Cosmos، یک نقطه ضعف امنیتی مهم را آشکار کرد که بر تمام زنجیره‌های Cosmos که از IBC استفاده می‌کنند، بدون توجه به نسخه IBC که استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

پروتکل ارتباط بین بلاک چین به کاربران این امکان را می دهد که به طور یکپارچه از یک بلاک چین به دیگری سوئیچ کنند.

42-IBC بلاک چین های متصل در معرض خطر

در حال حاضر، 42 بلاک چین وجود دارد که دارای IBC هستند. از این میان می توان به Cosmos Hub، Osmosis، Cronos و Evmos اشاره کرد.

OKX Chain، Luna Classic و Thorchain برخی از بلاک چین های اصلی هستند که قبلا IBC را ادغام کرده اند. خوشبختانه برای آنها، این عملکرد یا قبلاً غیرفعال شده بود یا هرگز به طور کامل فعال نشده بود.

افشای Buchman در طول انجمن Cosmos Hub را نباید ساده تلقی کرد، به ویژه اینکه همه شبکه های تحت تأثیر ترکیب شده و ارزش کل بازار 8.18 میلیارد دلار را به دست می آورند.

در همین حال، یکی از بنیانگذاران Cosmos گفت که این مشکل از طریق وصله ای حل شده است که بر روی تمام بلاک چین هایی که در حال حاضر در معرض خطر هستند، مستقر خواهد شد.

قبل از اعلام تهدید امنیتی، به توسعه دهندگان و اعتباردهندگان دسترسی خصوصی به وصله داده شد.

یک سوم قدرت رای یک بلاک چین باید اصلاح شود تا از آسیب پذیری مذکور در امان باشد.

قیمت ATOM ضربه می زند

اخبار مربوط به تهدید بالقوه بر ATOM، ارز دیجیتال Cosmos تأثیر گذاشت، زیرا این دارایی در حال تجربه کاهش قیمت است.

در زمان مطبوعات، با توجه به پیگیری از کوینگککوATOM با قیمت 11.58 دلار معامله می شود و در 24 ساعت گذشته 4.4 درصد کاهش داشته است. اصلاح قیمت آن باعث کاهش آن در هفت روز گذشته شد زیرا کریپتو ۱۰- است.

اگرچه پیش‌بینی می‌شود طی پنج روز آینده تا 13.31 دلار جهش کند، طبق Coincodex، احساسات عمومی نسبت به دارایی نزولی باقی می‌ماند.

در واقع، ارائه‌دهنده داده‌های رمزنگاری آنلاین گفت 25 شاخص از 28 شاخص تحلیل تکنیکال برای ATOM سیگنال‌های نزولی را ارائه می‌دهند.

در مورد شاخص ترس و طمع، کریپتو امتیاز 24 را به دست آورد که به ترس شدید تبدیل شد. علاوه بر این، Coincodex گفت اکنون زمان بدی برای خرید دارایی است.

قابل درک است که ارز دیجیتال به توسعه اعلام شده توسط Cosmos واکنش منفی نشان دهد.

اکنون یک بازی انتظار است تا ببینیم آیا راه حل ذکر شده برای تهدید شناسایی شده ترس ها و منفی هایی را که ATOM را به یک رالی نزولی دیگر سوق داده است، از بین می برد یا خیر.

ATOM total market cap at $3.31 billion on the daily chart | Featured image from Zipmex, Chart: TradingView.com

Disclaimer: The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا