ارزهای دیجیتال

Chainalysis: اکتبر اکنون ماه پیشرو در “بزرگترین سال” برای هک های رمزنگاری است – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

Chainalysis: اکتبر اکنون ماه پیشرو در "بزرگترین سال" برای هک های رمزنگاری است - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

خوراکی های کلیدی:

  • ماه اکتبر شاهد 718 میلیون دلار سرمایه هک شده در 12 حمله مختلف بود
  • Chainalsys گفت هک های DeFi رایج ترین بوده اند، در حالی که حملات به صرافی های متمرکز در گذشته بیشترین فراوانی را داشته اند.
  • سال 2022 از سال 2021 به عنوان سالی با بیشترین فعالیت هک “با این میزان” پیشی خواهد گرفت.

تقریباً نیمی از ماه گذشته است و ما قبلاً 12 هک مختلف را دیده ایم

در حالی که بخش کریپتو همیشه با اکسپلویت‌های نرم‌افزاری که با استفاده از فناوری نوپا همراه می‌شود، مشکلاتی داشته است، چند هفته گذشته خارج از حد معمول بوده است.

با توجه برای شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، به سختی دو هفته کامل طول کشید تا اکتبر 2022 به ماه با بیشترین “فعالیت هک” در سال جاری تبدیل شود. نکته مهمتر این واقعیت است که Chainalysis حتی نتوانست هک XEN Crypto را در گزارش دیروز بگنجاند. کریپتو تازه راه‌اندازی شده اوایل امروز هک شد و مهاجم با 61 ETH کنار رفت.

تا کنون، سال گذشته با بیش از 3.1 میلیارد دلار در 125 هک، پیشتاز را به عنوان بزرگترین رکورد از نظر کل مبلغ هک شده حفظ کرده است. با این حال، سال 2022 در فاصله قابل توجهی قرار دارد و قبلاً مرز 3 میلیارد دلار را لمس کرده است.

Chainalysis این واقعیت را برجسته کرد که هک‌هایی که پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را هدف قرار می‌دهند، رایج‌ترین هستند، در حالی که سه سال پیش، بیشتر حملات بر روی صرافی‌های متمرکز (CEX) متمرکز بودند:

«در سال 2019، بیشتر هک‌ها صرافی‌های متمرکز را هدف قرار می‌دادند و اولویت‌بندی امنیت راه طولانی را طی کرد. اکنون اکثریت قریب به اتفاق اهداف پروتکل های DeFi هستند.

به عنوان مثال، بیشترین سهم 718 میلیون دلاری از ضرر و زیان وارد شده در ماه اکتبر مربوط به سه هک بریج است. مسلماً پرمخاطب‌ترین مورد در میان آن‌ها، سوءاستفاده ۱۰۰ میلیون دلاری BNB Chain بود که در ۵ اکتبر انجام شد و اعتبارسنجی‌های زنجیره هوشمند بایننس (BSC) را مجبور کرد تا به‌طور لحظه‌ای بلاک چین را متوقف کنند. شایان ذکر است که آسیب‌پذیری نرم‌افزاری در پل زنجیره‌ای متقاطع BSC Token Hub از آن زمان به لطف هارد فورک “Moran” وصله شده است.

یک سوء استفاده عظیم دیگر در 12 اکتبر رخ داد که 118 میلیون دلار از پلتفرم تجاری DeFi Mango مستقر در Solana استخراج شد. مهاجم موفق شد قیمت نماد بومی مانگو، MNGO را به شدت افزایش دهد و سپس در برابر دارایی متورم وام گرفت.

تیم Chainalys بر این باور است که “با این نرخ”، سال 2022 از نظر مقدار کل وجوه هک شده، از سال 2021 پیشی خواهد گرفت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا