ارزهای دیجیتال

CFTC در پرونده اخیر دادگاه اتریوم را یک کالا می داند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

ارزهای رمزنگاری شده مانند اتریوم در مورد دسته بندی اختلاف نظر دارند. نهادهای نظارتی دولتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CTFC) در گذشته با سایر دارایی های دیجیتال نبرد داشته اند.

SEC در حال حاضر درگیر یک پرونده طولانی مدت با Ripple Labs، با تمرکز بر تعریف توکن XRP به عنوان یک امنیت است.

CFTC همچنین تمام ارزهای مجازی را به عنوان کالا تحت قانون بورس کالا (CEA) می بیند. با این حال، این موضع توسط نهاد نظارتی بحث برانگیز است زیرا ارزهای دیجیتال به غیرمتمرکز بودن خود افتخار می کنند.

با این حال، با توجه به رویدادهای ظالمانه اخیر در فضای کریپتو، CTFC و SEC بیش از هر زمان دیگری مصمم به افزایش مقررات و بررسی های مناسب هستند.

سرمایه گذاران همچنین خواهان هماهنگی، شفافیت و صداقت بیشتر ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از فجایع آینده هستند.

CTFC در مقابل اتریوم

CTFC طی پرونده اخیر دادگاه، اتریوم را دوباره به عنوان یک کالا معرفی کرد. این موضع با موضع رئیس روستین بهنام در بیانیه خود در 30 نوامبر در تضاد است. به گفته بهنام، بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که باید به عنوان یک کالا طبقه بندی شود.

CTFC، در شکایت خود علیه Sam Bankman-Fried، FTX، و تحقیقات Alameda، بیت کوین، تتر (USDT) و اتر را به عنوان کالاها طبق مقررات قانون ایالات متحده این بدن قانون را از بخش 1a (9) قانون، 7 USC § 1a (9) نقل کرد.

قیمت اتریوم در نمودار ETHUSDT در Tradingview.com رشد می کند

CTFC در هفته‌های گذشته از نظر داخلی به گروه اتر به عنوان یک کالا تقسیم شده است. بنهام گفت که بیت کوین تنها دارایی رمزنگاری است که باید کالا نامیده شود. این دیدگاه در تضاد با بایگانی است.

به SEC قدرت بیشتری اعطا می شود؟

در همین حال، گفته می‌شود سناتور الیزابت وارن، بدبین محبوب ارزهای دیجیتال، در حال آماده‌سازی لایحه‌ای برای اعطای اختیارات نظارتی بیشتر به SEC بر دارایی‌های کریپتو است.

جفری اسپریچر، مدیر عامل صرافی بین قاره ای، معتقد است که دارایی های رمزنگاری شده در نهایت اوراق بهادار نامیده می شوند. در طول کنفرانس خدمات مالی در 6 دسامبر، اسپریچر اظهار داشت که این حرکت حمایت بیشتر از مصرف کننده را تضمین می کند.

با این حال، گری جنسلر، رئیس SEC در حال حاضر در مورد این موضوع تصمیم نگرفته است. جنسلر در مصاحبه ای با جیم کرامر در نمایش Mad Money در 27 ژوئن تایید کرد که بیت کوین یک کالا است. او گفت: “این تنها کسی است که می خواهم بگویم.”

او پیشنهاد کرده بود که اتر پس از عرضه اولیه سکه (ICO) امنیت است. اما غیرمتمرکزتر شده بود و به یک کالا تبدیل شده بود. در ماه سپتامبر، به نظر می‌رسید که او در موضع خود در جریان انتقال اتر به اثبات سهام (POS) تجدیدنظر کند. جنسلر اظهار داشت که توکن های سهام ممکن است تحت آزمون هاوی به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

گروه بندی دارایی های رمزنگاری در ایالات متحده حیاتی است زیرا CFTC کالاها را تنظیم می کند، در حالی که SEC تنظیم کننده اوراق بهادار است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا