ارزهای دیجیتال

Blue Chip NFT 101 – Down, Down, To Goblintown. یک داستان موفقیت غیر محتمل

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داستان موفقیت Goblintown یکی از کتاب ها است. پرندگان ماه در بازار نزولی مطرح شد، اما گوبلین ها در میانه یک رکود جهانی و اولین زمستان NFT ها قدرت را به دست گرفتند. این نا مناسب ها چطور این کار را کردند؟ استفاده از سردرگمی، هدایت نادرست، FOMO و یک برنامه بازاریابی عالی که همه را غافلگیر کرد. مردم از اتفاقی که می افتد مطمئن نبودند، اما نمی خواستند از مهمانی دور بمانند.

سازندگان Goblintown کار را برای آنها آسان کردند. اول از همه، پروژه یک ضرابخانه رایگان بود. دوم، از مجوز Creative Commons Zero استفاده می کند، که به معنای عدم حق نسخه برداری و امکان تجاری سازی نقشه های Goblin در صورت نیاز است. ثالثاً، حتی با وجود تبلیغات زیاد، آنها از اینفلوئنسرها، تبلیغات متقابل یا لیست سفید استفاده نکردند. شاید به همین دلیل، ضرابخانه مانند بسیاری از پروژه های موفق دیگر جنگ گازی ایجاد نکرد.

پرتاب غیرمعمول Goblintown

این مجموعه تولیدی که در 22 می 2022 راه اندازی شد، روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. از همان ابتدا، گابلین تاون قول داد: «نقشه راه وجود ندارد. بدون اختلاف بدون ابزار. CC0. قرارداد در واقع توسط اجنه نوشته نشده است. جمله دیگری که برجسته است وب سایت گابلین تاون این است: «حرص نخور. اینگونه بود که خودمان را به اینجا رساندیم.» این نشان می دهد که این مجموعه به عنوان تفسیری در مورد بازار و فرهنگ NFT عمل می کند. و این تنها سرنخی نیست که به آن اشاره می کند.

از جنبه منفی، حق امتیاز 10 درصد است و سازندگان 1000 NFT را برای دارندگان پروژه های دیگر خود کنار می گذارند. با توجه به اینکه Goblintown یک ضرابخانه رایگان بود، این دو عامل چندان بد به نظر نمی رسند. تا کنون، مجموعه اصلی 43.9K ETH در کل حجم فروش تولید کرده است و قیمت کف آن 3.1 ETH در Opensea است. برای لحظه ای آنجا، Goblintown آنقدر داغ بود که کلوپ قایق بادبانی Bored Ape را تغییر داد و برای یک یا دو روز به پرفروش ترین مجموعه تبدیل شد.

رمز و راز خالقان گابلین تاون

در ابتدا فکر کردند که بدنام است هنرمند NFT Beeple. سپس، آزمایشگاه بدنام یوگا پشت این پروژه بود. برای مدتی در آنجا، مردم حتی بر این باور بودند که مغز و صدای پشت سر «بیویس و باتهد» و «پادشاه تپه»، مایک جاج، خالق گابلین‌تاون است. و از آنجایی که یکی از گابلین ها به نوعی شبیه اسنوپ داگ است، این شایعه نیز منتشر شد. منطقی بود زیرا مردم هنوز بر این باورند که اسنوپ است کلکسیونر مشهور NFT Cozomo de’ Medici، حتی اگر آن داستان ثابت شد که دروغ است.

تنها کسی که جلو آمد و به شایعات پرداخت بیپل بود. که توییت کرد، “دیوانه باید این را بگویم، اما به هیچ پروژه پمپاژ و تخلیه کم تلاش تکان دهنده ای نپیوسته ام که بی نام بماند.” بعداً، وقتی پروژه Goblintown ارزش خود را ثابت کرد، سازنده آهنگ خود را تغییر داد و قطعه “ظهور و سقوط شهر گابلین” را همراه با هشتگ “#iamthefounder” توییت کرد.

با این حال، بیپل بنیانگذار آن نبود. سازندگان مرموز با دیدن موفقیت عظیم گابلین تاون، مجبور شدند خود را به چالش بکشند. درست در زمان کنفرانس NFT NYC، آنها پیامی را منتشر کردند که در آن اعتراف کردند که آزمایشگاه حقیقت پشت این پروژه بوده است. آن‌ها پشت مجموعه‌های کمی موفق NFT Illuminati Collective و The 187 بودند و با سومین سفر خود موفق به کسب طلا شدند.

بر وب سایت حقیقت آنها خود را اینگونه تعریف می کنند:

ما به اشتراک گذاری شیطنت های لذت بخش بلاک چین، کاوش خلاقانه، توسعه دنیاها و تجربیات غنی و سرگرم کننده (هم در IRL و هم در حوزه دیجیتال) و فراهم کردن بستری برای صداها و دیدگاه های جدید در این فضا اختصاص یافته ایم.

در یک چرخش عجیب و غریب، همانطور که سازندگان خود را به چالش کشیدند، قیمت کف Goblintown از تقریبا 5 ETH به کمی بیش از 3 ETH کاهش یافت.

ETH price chart for 07/16/2022 on Binance | Source: BTC/USD on TradingView.com

را مجموعه ها شمایل نگاری

نام گابلین تاون از هابیت گرفته شده است، به ویژه از شعر جی آر آر تالکین به نام «پایین، پایین، به شهر گابلین». این نام همچنین نشان می دهد که این مجموعه به عنوان تفسیری در مورد بازار NFT در زمستان کریپتو عمل می کند. آیا سرنخ های دیگری وجود دارد؟ چندین. به عنوان مثال، یکی به نظر می رسد دی جی و تهیه کننده استیو آئوکی، که یک کلکسیونر بدنام NFT است. یکی دیگر یکی تی شرت میپوشه که می‌گوید «Phunks, Zunks, Tendies, Azuki»، اشاره‌ای واضح به خالق آزوکی و تمام پروژه‌های ناهموار قبلی‌اش.

با این حال یکی دیگر از ویژگی ها اشاره به خالکوبی بدنام مایک نووگراتز در لونا و در نتیجه تفسیری در مورد فروپاشی Terra است.

و در مورد این تصویر که به بسیاری از پروژه‌های NFT تراشه‌های آبی اشاره می‌کند و عنوان «بالا، بالا، به شهر گابلین‌تاون» دارد، چه می‌شود.

و خوب، صحبت کردن در مورد استیو آئوکی، او دی جی در مهمانی بسیار ارزنده NFT NYC در Goblintown بود. در آنجا، او آهنگ وحشتناک NFT “Piss On the Dance Floor (سرود Goblintown) را برای اولین بار اجرا کرد. قیمت مناسب اینجا. و، صحبت کردن در مورد NFT NYC، برای بهتر یا بدتر، گابلین تاون توانست در تمام مدت کنفرانس مرکز توجه باشد.

عجب داستانی.

Featured Image: Screenshot from their site | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا