ارزهای دیجیتال

Blockstream راه اندازی BOL2: Community for Bitcoin Development

همراه با سایر شرکت‌های بیت‌کوین، Blockstream یک جامعه توسعه‌دهنده را برای توسعه لایتنینگ و لایه 2 رهبری می‌کند.

Blockstream، یک شرکت متمرکز بر مقیاس بیت کوین، در حال راه اندازی یک پلتفرم برای اتصال توسعه دهندگان، کارآفرینان و بیت کوین داران از سرتاسر جهان به منظور ایجاد بر روی Core Lightning و شبکه Liquid، بر اساس نسخه ارسال شده به مجله Bitcoin.

Build On L2 (BOL2) توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا روایت‌هایی را در فضای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال به چالش بکشند که نشان می‌دهد پروژه‌های بلاک چین باید توکن‌های کاربردی داشته باشند. توسعه دهندگان بر روی راه حل هایی تمرکز خواهند کرد که شبکه لایتنینگ را بیشتر می کنند و در عین حال بر روی Core Lightning و Liquid Network ساخته می شوند.

لیزا نیگوت، مهندس Core Lightning توضیح داد: “موفقیت لایتنینگ در نهایت به مشارکت اعضای جامعه آن بستگی دارد.” ابتکار Build On L2 توسعه‌دهندگان، استارت‌آپ‌ها و سایر مشارکت‌کنندگان را در یک گفتگو گرد هم می‌آورد تا دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند و بیت‌کوین را به‌عنوان یک جامعه گسترده‌تر مقیاس کنند.»

شبکه Liquid یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که امکان داد و ستد دارایی های متعدد خارج از بیت کوین مانند USD و استیبل کوین ها را با استفاده از یک زنجیره جانبی فراهم می کند. Core Lightning یک پیاده‌سازی لایتنینگ ماژولار است که پرداخت‌های خرد جهانی بیت کوین فوری، کم‌هزینه را به ارمغان می‌آورد.

اسکات میلار، بنیانگذار SideSwap، گفت: “Liquid به ما امکان می دهد یک سیستم مالی بومی بیت کوین بسازیم. این شامل ابزارهایی برای حفظ یک رجیستری دارایی غیرمتمرکز برای انتشار اوراق بهادار است، جایی که بیت کوین ارز اصلی تسویه حساب است.” جامعه بزرگتر بیت کوین، و ما از هر کسی که به دنبال راه اندازی Liquid از طریق انجمن Build On L2 است، استقبال می کنیم.”

علاوه بر این، جوامع در BOL2 میزبان رویدادهایی مانند هکاتون ها، رویدادهای شبکه مجازی، جوایز پروژه، مسابقات بین المللی سازندگان، برنامه های توسعه شغلی، راهنمایی و AMA با توسعه دهندگان خواهند بود.

در زمان راه اندازی، مانیفست BOL2 قبلاً توسط بیت کوین داران برجسته ای مانند: مدیر عامل Blockstream، دکتر آدام بک، اپراتور معروف CLN Node Zero Fee Routing، مدیر عامل بریز، روی شینفلد، و دیگران امضا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا