ارزهای دیجیتال

Aptos (APT) چیست و چرا همه در مورد آن صحبت می کنند؟

Aptos (APT) بیش از دو ماه است که در فضای مجازی در رسانه های اجتماعی گردش می کند. این شبکه جدید توجه بسیاری را به خود جلب کرد زیرا دیدگاه این تیم برای شبکه مورد تحسین قرار گرفت. در روز دوشنبه، 17 اکتبر، پروژه اعلام کرد که شبکه اصلی آن بالاخره قبل از فهرست شدن در صرافی ها وارد شده بود. با این حال، آنچه معمولاً دلیلی برای جشن گرفتن است، شک و تردیدهایی را در جامعه ایجاد کرده است.

Aptos Tokenomics

در ابتدای هفته، تعداد زیادی از صرافی‌های متمرکز اعلام کرده بودند که توکن Aptos (APT) را برای معاملات فهرست می‌کنند. اینها شامل بزرگترین صرافی های رمزنگاری مانند Binance، FTX و Coinbase می شود که همه آنها قبلاً گزارش هایی را در مورد لیست خود از توکن منتشر کرده اند. طبیعتاً، حامیان این پروژه از لیست‌ها حمایت کامل می‌کنند، اما برخی شروع به زیر سوال بردن انتخاب‌های Aptos Labs کرده‌اند، مخصوصاً وقتی صحبت از توکن APT می‌شود.

اولین چیزی که توسط جامعه فراخوان شد این واقعیت بود که تیم هنوز توکنومیکس را برای پروژه منتشر نکرده بود، حتی اگر قبلاً لیست های مبادله ای را تضمین کرده بود. کاربران توییتر Cobie و MacnBTC به این موضوع اشاره کردند که از عدم شفافیت تیم Aptos ابراز تاسف کردند.

با این حال، بلافاصله پس از آن، تصاویری از توکنومیکس از Upbit در رابطه با دارایی دیجیتال در توییتر شروع به انتشار کرد. این به سرمایه گذاران بینشی در مورد نحوه توزیع توکن APT قبل از انتشار توکنومیک رسمی توسط تیم داد.

جامعه متقاعد نشده است

توکنومیکس رسمی Aptos که راه‌اندازی شد، اطلاعاتی مشابه با اطلاعات موجود در صرافی خوش‌بینانه ارزهای دیجیتال نشان داد. از 1 میلیارد عرضه توکنی که اعلام شد، 190 میلیون (19 درصد) به مشارکت‌کنندگان اصلی می‌رفت. این بنیاد 165 میلیون (16.5٪) و سرمایه گذاران 134،782،460.233 توکن (13.48٪) دریافت کردند. 51 درصد باقیمانده عرضه برای جامعه محفوظ بود.

با این حال، این تخصیص جامعه همچنان سؤالات بیشتری را از جامعه به دنبال داشت. با توجه به اینکه Aptos ایردراپ انجام نمی‌داد و هیچ راهی برای دریافت توکن‌ها قبل از فهرست‌بندی مبادلات وجود نداشت، برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که چگونه جامعه واقعاً این توکن‌ها را دریافت می‌کرد.

دیگران نیز به انتقاد از این شبکه پرداخته اند، زیرا ظاهراً آنطور که وعده داده شده عمل نمی کند. Aptos قبلاً اعلام کرده بود که تراکنش ها را با سرعت 100000 TPS پردازش می کند اما توییت ادعا می کند که شبکه در حال حاضر تنها 4 تراکنش در ثانیه انجام می دهد.

در حال حاضر، شرکت کنندگان در این فضا منتظر هستند تا معاملات روز چهارشنبه در صرافی های مختلف به صورت زنده انجام شود. اما برخی قبلاً با توجه به توکنومیکس به دارایی دیجیتال به عنوان یک طرح پمپ و تخلیه اشاره کرده اند.

Featured image from Altcoin Buzz, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا