ارزهای دیجیتال

ApeCoin (APE) با بیش از 13 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته منجر به سود شد

پس از ظهور امور مالی غیرمتمرکز، توکن‌های غیرقابل تعویض در فضای کریپتو فوران کردند. بخش جدید، قبل از عادی شدن و ادامه گسترش تدریجی، برای مدتی طولانی موج دیوانگی خود را تحمل کرد. یکی از سکه های قابل توجه از بخش NFT، ApeCoin است.

ApeCoin بر روی اتریوم ساخته شده و به Bored Ape Yacht Club NFT که در سال 2021 راه اندازی شد متصل است. در زمان راه اندازی، تنها یک میلیارد توکن ApeCoin بدون برنامه ریزی برای انتشار بیشتر ایجاد و رفع شد.

مطالب مرتبط: Cosmos با 17 دلار مبارزه می کند زیرا قیمت وارد فاز توزیع می شود

در طول راه اندازی، تیم تعدادی توکن فروخت و برخی را برای پراکندگی بعدی رزرو کرد.

دلیل پشت سودهای بالاتر سکه APE

در اوایل سال جاری، تحلیلگران پیش‌بینی کردند که ApeCoin APE می‌تواند تا نوامبر 2022 به 5 دلار برسد. اما این سکه از پیش‌بینی‌ها فراتر رفته و در حال حاضر در 20 سپتامبر با قیمت 5.65 دلار معامله می‌شود. اگرچه ApeCoin APE، در زمان نگارش مقاله، بیش از 7 درصد از دست داده است. در 24 ساعت گذشته، بیش از 10٪ در هفته گذشته اضافه شده است. این دستاوردها آن را بالاتر از بسیاری از سکه هایی که در حال حاضر با رنگ قرمز معامله می شوند قرار می دهد.

بسیاری از سرمایه گذاران اکنون در تعجب هستند که نیروی پشت سر رشد ApeCoin چه می تواند باشد. یک تحقیق کوچک نشان داد که رویداد اخیر در شبکه آن می تواند به افزایش افزایش قیمت کمک کند.

در 17 سپتامبر، خزانه داری ApeCoin 25 میلیون توکن APE را برای راه اندازی مشارکت کنندگان هدیه داد. این توکن‌ها بخشی از توکن‌هایی بودند که پس از راه‌اندازی رزرو شده بودند.

اخبار رویداد، APE را تقریباً بلافاصله قبل از اینکه دوباره مستقر شود، بالا برد. به زودی تا 20 سپتامبر، احساسات بازار برای APE همچنان مثبت است و به تدریج قیمت آن را بالاتر از سایرین در همان لیگ قرار می دهد.

قیمت APE در حال حاضر بالای 5.50 دلار است. | منبع: نمودار قیمت APEUSD از TradingView.com

چرا بازار کریپتو نزولی است؟

در ساعات اولیه 19 سپتامبر، کل بازار ارزهای دیجیتال در قرمز بود. بسیاری از سکه ها افزایش قیمت قبلی خود را از دست دادند و سقوط کردند. این روند در 15 سپتامبر، بلافاصله پس از ادغام اتریوم آغاز شد.

رویدادی که انتظار می رفت بازار را به سمت روند صعودی معکوس کند، اکنون برعکس آن را ایجاد کرد. داده های تاریخی بیت کوین نشان می دهد که بلافاصله پس از ادغام 1000 دلار از دست داده است. از سوی دیگر، اتریوم کنترل خود را بر 1600 دلار از دست داد و در همان روز ادغام به 1471.69 دلار سقوط کرد.

سه روز بعد، قیمت اتر به 1,335.33 دلار کاهش یافت و باعث شد که بسیاری بگویند که ارتقاء بیش از حد منتشر شده است. از آنجایی که بیت کوین و اتریوم افزایش قیمت خود را از دست دادند، سایر ارزهای رمزپایه نیز از این روند پیروی کردند و در 19 سپتامبر بازار را قرمز کردند.

اما دلیل کاهش قیمت چه می تواند باشد؟ این هفته با وحشت زیادی آغاز شد زیرا بازار در انتظار افزایش جدید نرخ بهره بود. به یاد بیاورید که آمار تورم منتشر شده در ماه اوت بالاتر از حد انتظار بود.

در نتیجه، فدرال رزرو قرار است نرخ بهره جدیدی را منتشر کند، یک نرخ سوم متوالی 75 امتیازی.

آیا افزایش نرخ بهره بازار را افت می کند؟

جلسه تصمیم گیری نرخ از 20 سپتامبر آغاز شد و با اعلام این خبر در 21 سپتامبر به پایان می رسد. در حال حاضر، کل بازار مالی با ترس منتظر اطلاعات است.

برخی حتی اشاره کردند که فدرال رزرو ممکن است 100 امتیاز را هدف قرار دهد، سطحی که در 40 سال گذشته به آن نرسیده است. تحلیلگران وال استریت و جی پی مورگان چیس به بحث ادامه می دهند که آیا مبنای 100 امتیازی سطح بعدی خواهد بود یا خیر.

مطالب مرتبط: ETH پس از رسیدن به 1800 دلار قبل از ادغام در هفته گذشته

اما در سمت سرمایه گذاران، به جای سطح ترس، یک امتیاز پایه 75 برای آنها مناسب خواهد بود. از آنجایی که جلسه به سمت پایان پیش می رود، قیمت دارایی ها بسیار نوسان شده است که نشان دهنده عدم اطمینان سرمایه گذاران است.

تا فردا، 21 سپتامبر، تصمیم فدرال رزرو روند رشد در بازار ارزهای دیجیتال را مشخص خواهد کرد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا