ارزهای دیجیتال

Ankr از بزرگترین ارتقاء خود، Ankr Network 2.0، برای غیرمتمرکزسازی واقعی لایه بنیادی Web3 رونمایی کرد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

سانفرانسیسکو، ایالات متحده، 15 ژوئیه، 2022، Chainwire

آنکریکی از پیشروترین ارائه دهندگان زیرساخت وب 3 در جهان، از معرفی Ankr Network 2.0 که در وایت پیپر جدید به عنوان «بازار غیرمتمرکز برای زیرساخت Web3» توصیف شده است، خرسند است. این ارتقا مجموعه کاملی از محصولات و خدمات غیرمتمرکز را به ارمغان می‌آورد که به عنوان زیرساخت حیاتی پشت رشد Web3 عمل می‌کنند.

مدت‌ها نگرانی وجود داشت که Web3 آنطور که تقویت‌کنندگان آن ادعا می‌کنند غیرمتمرکز نیست، زیرا اکثر زیرساخت‌های سرور (گره) آن برای بلاک چین‌های زیربنایی توسط شرکت‌ها و مراکز داده متمرکز میزبانی می‌شوند. Ankr 2.0 این مشکل حیاتی را با خدمات وب غیرمتمرکز جدید حل می کند – پروتکلی که به اپراتورهای گره مستقل اجازه می دهد تا توسعه دهندگان و dApps را به بلاک چین متصل کنند و در حین انجام این کار، پاداش دریافت کنند.

Ankr 2.0 حلقه مفقوده Web3 است که یک بار برای همیشه غیرمتمرکز شود. اجازه دادن به بلاک چین ها برای کار با چندین ارائه دهنده زیرساخت در یک شبکه واحد، هم برای سرعت، هم قابلیت اطمینان و هم تمرکززدایی، همیشه آرزو بوده است. اکنون با شبکه Ankr، این همه امکان پذیر است. این یک حرکت رو به جلو برای صنعت است که به نوآوری به سمت زیرساختی ادامه دهد که بتواند پذیرش انبوه را در سال های آینده انجام دهد.گرگ گوپمن، مدیر ارشد بازاریابی در Ankr گفت.

شبکه جدید Ankr بیش از یک سال در حال ساخت است زیرا Ankr تجارت زیرساخت متمرکز خود را به یک پروتکل غیرمتمرکز تبدیل کرد و اولین پروتکل زیرساخت گره در نوع خود را برای همکاری صنعت ایجاد کرد. شبکه کاملا غیر متمرکز Ankr ارتقاهای زیر را به نفع همه ذینفعان به ارمغان می آورد:

ارائه دهندگان گره مستقل برای اجرای کامل گره ها

ارائه دهندگان گره مستقل می توانند به ترافیک سرویس دهند و در شبکه Ankr پاداش دریافت کنند. سازمان‌هایی که قبلاً گره‌های کاملی را برای پروژه‌های خود اجرا می‌کنند نیز می‌توانند به شبکه Ankr متصل شوند تا زمانی که پروژه‌شان از آن‌ها استفاده نمی‌کند، جوایزی کسب کنند. گره‌های مستقل به شبکه جهانی موجود Ankr می‌پیوندند تا به تمام روش‌های درخواست بلاک چین، از جمله، خدمات ارائه دهند API های پیشرفته که پرس و جوی داده را ساده و ساده می کند.

توسعه دهندگان به یک لایه RPC غیرمتمرکز متصل می شوند

از آنجایی که ارائه دهندگان گره مستقل شبکه Ankr را تامین می کنند، این بدان معناست که توسعه دهندگان، dApps، کیف پول ها و تمام پروژه های دیگر که از این سرویس استفاده می کنند، اکنون ابزار غیرمتمرکز اتصال به بلاک چین را دارند. همه این طرف‌ها هنگام درخواست برای بلاک‌چین (حدود 7.2 میلیارد در روز در مجموع) پرداخت می‌کنند و این درآمد بین ارائه‌دهندگان نود و جامعه سهامداران تقسیم می‌شود که به ایمن کردن کامل گره‌ها کمک می‌کند.

کاربرد بیشتر برای توکن ANKR و اولین نمونه از staking به گره های کامل

در شبکه غیرمتمرکز جدید Ankr، توکن ANKR نقش اصلی را در همه عملیات ایفا می کند:

  • توسعه دهندگان برای دسترسی به داده های زنجیره ای (درخواست های RPC) در ANKR هزینه می پردازند
  • ارائه‌دهندگان گره مستقل، درخواست‌های بلاک چین را برای کسب ANKR ارائه می‌کنند
  • استکرها ANKR را به گره‌ها کمک می‌کنند تا شبکه را ایمن کنند و در جوایز سهیم شوند

هرکسی می‌تواند در تمام گره‌ها در شبکه Ankr سهام داشته باشد و برای تمام ترافیک RPC ارائه‌شده پاداش کسب کند. با ایجاد یک بازار و اقتصاد زیرساخت غیرمتمرکز، شبکه Ankr به گونه ای مقیاس خواهد شد که میزان استفاده روزافزون از Web3 را در خود جای دهد و به سهامداران بیشتری اجازه دهد از رشد آن بهره مند شوند.

Ankr DAO برای دموکراتیک کردن خدمات

Ankr Network انتقال عملیات به چارچوب جدید DAO را برای ارتقای تصمیم گیری مبتنی بر اجماع آغاز خواهد کرد. Ankr DAO در ابتدا فرآیند تصمیم گیری را در سه حوزه اصلی دموکراتیک خواهد کرد:

  1. تصمیم گیری در مورد محل تخصیص بودجه از خزانه داری آنکر برای ایجاد انگیزه برای رشد پروتکل و پاداش.
  2. تعیین تقسیم قیمت و درآمد برای سیستم‌های مختلف مرتبط با پروتکل مانند Node Providers و Staking.
  3. انتخاب بلاک چین‌هایی که در کنار خدمات RPC پیشرو در صنعت Ankr نصب شوند.

درباره انکر

Ankr بزرگترین شبکه جهانی گره را در صنعت ایجاد کرده است و پایه و اساس آینده Web3 را ایجاد کرده است. در حال حاضر حدود 250 میلیارد درخواست بلاک چین در ماه در 50 زنجیره مختلف ارائه می‌کند و خدمات RPC را برای 17 شریک بلاک چین اجرا می‌کند که آن را به بزرگترین ارائه‌دهنده RPC در صنعت تبدیل می‌کند. Ankr همچنین مجموعه ای از ابزارها را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان dApp قدرت می دهد تا برنامه های Web3 را سریع و آسان بسازند.

مخاطب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا