ارزهای دیجیتال

62 درصد از آدرس ها بیت کوین خود را برای بیش از یک سال نگه می دارند

سال 2022 برای بازار ارزهای دیجیتال نامطلوب بوده است. این صنعت با روند نزولی طولانی مدت روبرو بوده است، به طوری که سکه پرچمدار بیت کوین تقریباً 70 درصد نسبت به ATH آن در نوامبر 2021 کاهش یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران به حفظ دارایی‌های BTC خود حتی در زمستان کریپتو ادامه می‌دهند.

بر اساس آمار مشاهده شده توسط شرکت تحلیلی بلاک چین TipRank، 62 درصد از آدرس های بیت کوین کلکسیون بیت کوین خود را برای یک سال یا بیشتر نفروخته اند. علاوه بر این، داده‌های سایت تا تاریخ 1 سپتامبر نشان می‌دهد که 32 درصد از سرمایه‌گذاران دارایی BTC خود را در طول 12 ماه گذشته فروخته‌اند.

مطالب مرتبط: ذخایر مشتقات بیت کوین افزایش می یابد، نوسانات بیشتر به زودی؟

روند نزولی بازار باعث فشار فروش در بین سرمایه گذاران شد که در آن زمان نیز ادامه داشت. یک گزارش اخیر توسط تحقیقات بلاک چین از glassnode اشاره کرد که سپرده های BTC در صرافی ها بر حسب میانگین حرکت هفت روزه کاهش به کمترین میزان در 2 سال گذشته در 1921 بیت کوین.

قابل ذکر است که زمستان امسال کریپتوها از حمام خون سال های 2017 و 2019 در کاهش قیمت کریپتوها پیشی گرفته است. اگرچه روند نزولی قبلی به دلیل ترکیدن حباب رخ داده است، اما روند نزولی فعلی ناشی از عوامل کلان بوده است.

فروپاشی TerraLuna و فروش 22 درصدی نزدک معمولاً جو بازار را مختل کرد. سپس، فدرال رزرو ایالات متحده به نظر می رسد که با رویکرد جنگ طلبانه خود، تورم را کنترل می کند و از آن زمان تاکنون نرخ ها را افزایش داده است. و همانطور که فدرال رزرو نرخ ها را افزایش می دهد، بازار فروش بیشتری را تجربه می کند و قیمت ها را بیشتر به عقب می کشد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در شرایط فعلی بازار، بیت کوین در تلاش است تا جایگاه خود را در بیش از 20000 دلار حفظ کند. اظهارات فدرال رزرو همچنان یکی از نگرانی های اصلی برای جلوگیری از جهش قیمت بیت کوین است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین 20065 دلار است که در 24 ساعت گذشته 0.70 درصد کاهش یافته است.

با این وجود، بیت کوین در حال حاضر در حال حرکت در محیط تورم در چارچوب اظهارات نامطلوب فدرال رزرو است. در ماه ژوئن، جهش در نرخ فدرال رزرو، قیمت بیت کوین را به زیر 20000 دلار کاهش داد، اما به زودی نشانه هایی از بهبود را نشان داد و BTC ادعای سطح 25000 دلار را داشت.

از طرف دیگر، قیمت بیت کوین در پاسخ به آخرین فعالیت فدرال رزرو پایین می ماند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالای 20000 دلار معامله می شود. | منبع: نمودار قیمت BTCUSD از TradingView.com

تحلیلگران همچنان نسبت به BTC مثبت هستند

در عین حال، برخی از کارشناسان صنعت، جو فعلی بازار را فرصتی برای خرید ارزهای دیجیتال می دانند.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، معتقد است که دارایی هایی مانند بیت کوین و طلا در نیمه دوم سال شاهد مقاومت و افزایش قیمت خواهند بود. مک گلون اشاره شد;

«اگر سهام ضعیف می‌شوند، بیت‌کوین، طلا و اوراق قرضه می‌توانند بر 2H حکمرانی کنند – تمایل بیت‌کوین به عملکرد بهتر از بیشتر دارایی‌های پرخطر و طلا از بیشتر کالاها، ممکن است در 2 ساعت آینده ظاهر شود، به‌ویژه اگر بازار سهام همچنان تسلیم فک فدرال رزرو شود.»

مطالب مرتبط: تماشا کنید: بیت کوین سپتامبر به یاد داشته باشید: خوب، بد، و زشت | BTCUSD 1 سپتامبر 2022

به طور مشابه، برخی معتقدند که برای دستیابی BTC به دستاوردهای قبلی خود به یک دوره طولانی نیاز دارد. مدیرعامل Tallbacken Capital Advisor پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در آینده شاهد کاهش‌های بیشتری خواهد بود. او انتظار دارد که قیمت بیت کوین به سطح 15000 دلار برسد و می گوید حرکت بلندمدت بیت کوین متزلزل شده است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا