ارزهای دیجیتال

6 توکن DeFi برتر که باید منتظر بقیه سال 2022 باشید – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

مالی غیرمتمرکز (DeFi) در نهایت به بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. با موفقیت در سال 2021، جایی که بسیاری از ارزهای دیجیتال DeFi حساب خشک سرمایه گذاران خود را آب کردند، اکنون پروژه های بیشتری شروع به کار کرده اند. جالب توجه است که برخی از این ارزهای دیجیتال نوظهور پیش از پایان سال 2022 عملکرد بهتری نسبت به نسل قبلی دارند.

فقط به همین جا ختم نمی شود. کل ارزش قفل شده این اکوسیستم که در سال 2020 کمتر از یک میلیارد دلار ارزش داشت، تقریباً 60 میلیارد دلار ارزش ندارد. بنابراین، چه پروژه هایی در این فضای ارزهای دیجیتال باید قبل از پایان سال 2022 جمع آوری کنید؟ در این مقاله مفصل، ده مورد از امیدوارکننده‌ترین آنها را بدون ترتیب خاصی برجسته می‌کنیم و دلایلی را پیوست می‌کنیم که چرا می‌توانید آنها را به مجموعه خود اضافه کنید.

1. امور مالی محدب (CVX)

1663920573 362 6 توکن DeFi برتر که باید منتظر بقیه سال 2022

چند سال پیش، این ارز دیجیتال نسبتا ناشناخته بود. با این حال، با ارزش بازار خیره کننده 370 میلیون دلاری تا زمان نگارش این مقاله، CVX به یک انتخاب برتر برای سرمایه گذاران DeFi تبدیل شده است. اما Convex Finance دقیقاً چیست و چرا باید به داشتن برخی توکن‌های CVX فکر کنید؟

Convex Finance به سادگی یک پروتکل DeFi است که به پروژه دیگر DeFi، Curve Finance (CRV) با بازده پاداش می دهد. بنابراین، به عنوان یک دارنده CVX، می توانید از CRV سود کسب کنید در حالی که در دومی سهام ندارید. اگر در مورد نحوه عملکرد این پروتکل CVX سردرگم به نظر می‌رسد، پیوستن به جامعه هوش مصنوعی BitAlpha یکی از راه‌های شکست تیمی از سرمایه‌گذاران با تجربه است. در مورد اینکه چرا باید سرمایه گذاری را در نظر بگیرید، به این دلیل است که CVX در حال حاضر بسیار کم ارزش به نظر می رسد. سرمایه‌گذارانی که این ارز دیجیتال را در اوایل سال 2021 خریداری کرده‌اند، می‌توانند به عملکرد باورنکردنی آن گواهی دهند که تا 500 درصد سود خالص داشته است.

2. Uniswap (UNI)

اگر نام Uniswap را نشنیده اید، به این معنی است که دیر به جشن کریپتو رفته اید. در سال 2021، تیم Uniswap ایردراپ هایی را به مبلغ حداقل 1000 دلار بین دارندگان خود توزیع کرد. در همان دوره، سکه در عرض یک هفته بیش از 200 درصد افزایش یافت. Uniswap که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، صرافی غیرمتمرکز خود را در دو نسخه جداگانه دارد و در عین حال دسترسی به استخرهای نقدینگی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

در سال 2021، سکه UNI سه برابر ارزش خود را داشت. با قیمت فعلی آن تا حد زیادی کمتر از سطح 2021، UNI یکی از سکه هایی است که می توان آن را در حال حاضر کمتر از ارزش گذاری شده در نظر گرفت.

3. Curve Finance (CRV)

با 6 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده، CRV به عنوان یکی از امیدوارکننده‌ترین توکن‌های DeFi در سال 2022 است. Curve Finance یک پروژه منحصر به فرد است که به کاربران اجازه می‌دهد تا استیبل کوین‌ها را در شبکه خود مبادله کنند. علاوه بر این، Curve به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های CRV خود را قفل کنند در حالی که به سایر کاربران اجازه می‌دهد از آن استفاده کنند و ارائه‌دهندگان برای وام دادن دارایی‌های خود پاداش دریافت کنند.

سرمایه گذاران CRV که از ابتدای سال 2021 تا پایان آن را حفظ کرده اند، بیش از 7 برابر بازده بازگشت سرمایه دارند. در حالی که ممکن است این دلیل کافی برای خرید نباشد، دانستن اینکه تعداد پروتکل به اندازه کافی افزایش یافته است، دلیل دیگری نیز دارد.

4. AAVE

Aave با توجه به اینکه ارزش کل قفل شده آن در زمان نگارش این مقاله حدود 6.61 میلیارد دلار است، رتبه سوم را در بازار DeFi دارد. پروتکل منبع باز که به کاربران اجازه می دهد سود کسب کنند و دارایی ها را برای یک دوره مشخص قرض بگیرند، در بلاک چین اتریوم نیز اجرا می شود. در سال 2021، سرمایه گذاران AAVE 2.4 برابر سرمایه گذاری خود را انجام دادند.

با پیشنهاد استیبل کوین خود، AAVE این پتانسیل را دارد که قبل از پایان سال 2022 به یک توکن DeFi بسیار سودآور تبدیل شود. علاوه بر این، AAVE مزایای بی‌شماری را نیز ارائه می‌کند – از عدم کارمزد تراکنش گرفته تا تخفیف‌های معمول، پروتکل AAVE ثابت کرده است که پروژه‌ای «ساخته شده برای مردم» است.

5. Lido Finance (LDO)

Lido Finance یکی از سورپرایزهای برتر این لیست است. در واقع، عملکرد خارق‌العاده خود به سال 2021 برمی‌گردد، زیرا از آغاز سال 2022 عملکرد فوق‌العاده خوبی داشته است. طبق CoinMarketCap، LDO در کمتر از سه ماه در همان سال از 0.56 دلار به 2.72 دلار رسیده است. بنابراین، دقیقاً ایده پشت لیدو فاینانس چیست؟

Lido Finance راه‌حلی برای سهامداری مایع برای اتریوم ارائه می‌دهد. این پروتکل همچنین این راه‌حل را بدون حداقل سپرده ارائه می‌کند، زیرا کاربران مجاز هستند تا حد امکان از طریق زنجیره سرمایه گذاری کنند. LDO دارای ارزش بازار 631 میلیارد دلاری با 312 میلیون توکن LDO در گردش است. با عملکرد LDO از سه ماهه اول تا سوم، احتمال زیادی وجود دارد که سه ماهه آخر سال 2022 دستاوردهای بیشتری برای دارندگان آن به همراه داشته باشد.

6. MakerDAO (MKR)

اگر بخواهید می توانید این پس انداز را بهترین برای آخر بنامید. احتمالاً نام MakerDAO، پروتکل DeFi پشت استیبل کوین، DAI را شنیده اید. مانند سایرین، MRK به کاربران این امکان را می دهد که بدون هیچ زحمتی ارزهای دیجیتال را قرض دهند. یک دلیل محکم که چرا MKR ممکن است خرید خوبی باشد، ثبات استیبل کوین آن است. پس از اتصال به دلار ایالات متحده، گفتگوهایی مبنی بر اینکه DAI در میان USDT، USDC و BUSD با مشکل مواجه خواهد شد، وجود داشت. خوشبختانه اینطور نبوده است، زیرا DAI به طور مستحکمی ارزش دلاری خود را حفظ کرده است. این دلیلی است که بیشتر از هر پروتکل DeFi دیگری با ارزش 8.51 میلیارد دلاری، ارزش کل قفل شده است.

عملکرد MKR در سال 2021 پس از پایان سال با قیمت 2337 دلار، بازدهی 3.5 برابری داشت. در سال 2022، قیمت به 733 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله، MKR با قیمت 747.51 دلار معامله می شد. اگرچه این سطح ممکن است چشمگیر به نظر نرسد، اما بدیهی است که قبل از شروع مجدد بازار صعودی بعدی، فرصت خرید را ارائه می دهد. بنابراین، اگر MKR را تماشا کرده اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که دکمه خرید را فعال کنید.

نتیجه

اکنون که تعدادی از بهترین خریدها در DeFi را می شناسید، همچنین مهم است که اشتباه نکنید و این مقاله را به عنوان مشاوره سرمایه گذاری در نظر بگیرید. برای وضوح، این گزینه ها در نتیجه فعالیت های توسعه و تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال ارائه شده است. در حالی که به طور بالقوه می توانید بازدهی مثبتی از سرمایه گذاری داشته باشید، می توانید همه چیز را نیز از دست بدهید.

در نهایت، توجه داشته باشید که اکوسیستم DeFi بخش مهمی از فناوری بلاک چین است، به خصوص که به ماموریت تمرکززدایی مربوط می شود. همه پروژه های ذکر شده در بالا به اهداف کمک می کنند و هیچ کدام برتر از دیگری در نظر گرفته نمی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا