ارزهای دیجیتال

500 میلیون دلار شورت بیت کوین در قیمت بیت کوین زیر 20 هزار دلار جمع می شود

بیت کوین یک جلسه معاملاتی با نوسانات کم را تجربه کرده است زیرا ارز دیجیتال در محدوده محدودی حرکت می کند. این ارز دیجیتال در حال معاشقه با یک منطقه حمایتی بحرانی در حدود 19500 دلار است که علیرغم افزایش فشار فروش در هفته گذشته توانسته است آن را حفظ کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین (BTC) در 24 ساعت گذشته و هفته گذشته با حرکت جانبی 19700 دلار معامله می‌شود. با متوقف شدن قیمت بیت کوین، به نظر می رسد سرمایه گذاران کریپتو توجه خود را به سایر ارزهای دیجیتال معطوف کرده اند یا منتظرند ببینند آیا این سطوح باقی می مانند یا خیر.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

برخی از معامله گران جسارت بیشتری دارند و انتظار دارند بیت کوین حمایت بحرانی خود را در پایین ترین سطح چند ساله خود در حدود 18000 دلار دوباره آزمایش کند. در نتیجه، جفت معاملاتی BTC/USDT شاهد افزایش در میزان بهره باز (OI) بود.

به عنوان یک معامله گر با نام مستعار اشاره شد، افزایش بهره باز در هفته گذشته تقریباً نیم میلیارد دلار یا 24000 BTC است. این پوزیشن های فروش “به شدت” انباشته شده اند زیرا قیمت بیت کوین روی دیوار عظیمی از سفارشات پیشنهادی قرار گرفته است.

بیش از 50 میلیون دلار سفارش خرید وجود دارد که بلافاصله زیر سطح فعلی قیمت BTC قرار دارد. قیمت ارز دیجیتال شماره یک نیز از 19500 دلار در طول ماه گذشته کاهش یافته است.

بنابراین، به نظر می‌رسد که شانس‌ها در برابر این 500 میلیون دلار در موقعیت‌های فروش انباشته است، و با تثبیت بیت‌کوین، با حرکت رو به بالا نقدینگی، احتمال یک فشار کوتاه بیشتر می‌شود. فشار کوتاه اغلب توسط شرایط فعلی BTC ایجاد می‌شود: بسیاری از شورت‌ها در سطوح پشتیبانی جمع می‌شوند که در صورت افزایش روند قیمت منجر به آبشاری از انحلال می‌شوند.

این سوخت موشک برای هر افزایش احتمالی است زیرا انحلال ها از حرکت صعودی حمایت می کنند و بیت کوین را بالاتر می برند. تاجر نام مستعار گفت:

این می تواند برای شلوارک جواب دهد، اما اگر نقطه شروع به افزایش قیمت کند، در نهایت باید موقعیت های خود را پوشش دهند. اگر نقطه حرکت به سمت پایین را پشتیبانی کند، مطمئناً راحت می‌نشینند و نیازی به بستن موقعیت‌های خود ندارند. هر چند آنها آسیب پذیر هستند.

چه چیزی می تواند مانع فشار کوتاه بیت کوین شود؟

کریپتو به دلیل تعطیلات طولانی در ایالات متحده نوسانات کمی را تجربه کرده است. فردا، با بازگشایی مجدد بازارهای سنتی، قیمت اولین ارز دیجیتال ممکن است شاهد اقدامات بیشتری باشد.

باز شدن سبز برای شاخص‌های اصلی سهام، مانند S&P 500 و Nasdaq 100، ممکن است قیمت BTC را بالاتر ببرد. برعکس ممکن است منجر به آزمایش مجدد نقدینگی نزولی شود.

علاوه بر این، دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه گیری می شود، اخیراً از مقاومت چند دهه ای خارج شد و سطوح بازپس گیری آن آخرین بار در سال 2003 آزمایش شد. ممکن است این ارز سطوح پایین تر را مجدداً آزمایش کند تا تأیید کند که این شکست را باطل می کند. بنابراین، فضایی برای رشد بازار ارزهای دیجیتال فراهم می شود.

شاخص بیت کوین DXY
شاخص DXY (دلار آمریکا) بالاتر از مقاومت چند ساله در نمودار هفتگی می شکند. منبع: Tradingview


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا