ارزهای دیجیتال

50٪ دارندگان بیت کوین در حال ضرر، چرا این برای BTC مثبت است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

در حالی که نیروهای اقتصاد کلان با تحولات جدید در صنعت کریپتو مبارزه می کنند، بیت کوین به قیمت خرچنگ مانند خود بازگشته است. کریپتو شماره یک از نظر ارزش بازار یکی از خونین‌ترین سال‌های خود را پشت سر گذاشته است، اما چشم‌انداز مثبتی برای سال 2023 دارد.

تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته با 16800 دلار معامله می شود. در بازه‌های زمانی بالاتر، این ارز دیجیتال ضررهایی را ثبت می‌کند زیرا از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در حدود 17800 دلار رد شد.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

بیت کوین روزهای بهتری را در سال 2023 خواهد دید

طبق گزارش اخیر Coinbase، بیت کوین در آشفتگی بازار فعلی انعطاف پذیر بوده است. علیرغم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو)، محیط تورم بالا، و سقوط شرکت های بزرگ در اکوسیستم کریپتو، BTC:

(…) یکی از ارزهای ذخیره اولیه اقتصاد کریپتو باقی مانده است. این موضوع چندین بار در طول سال آشکار شد، زمانی که بازیگران دارای اهرم بیش از حد در سراسر بازار – وام دهندگان CeFi، صندوق های تامینی، و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) – به فروشندگان اجباری تبدیل شدند.

ظرفیت بیت کوین برای مقاومت در برابر سقوط این شرکت ها و نهادها، از جمله برخی از بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین، نشان دهنده “موفقیت طولانی مدت” آن است. صرف نظر از این رویدادها، کوین بیس ادعا می کند که بیت کوین در سال 2022 همچنان شاهد پذیرش و کشش بود.

بیت کوین در چشم انداز اقتصاد کلان عملکرد بهتری از برخی از ارزهای اصلی جهان داشت. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، قیمت BTC عملکرد بهتری نسبت به یورو (EUR) و ین ژاپن (JPY) در سال 2022 داشته است.

نمودار 2 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
قیمت بیت کوین در سال 2022 از یورو و ین ژاپن بهتر بود. منبع: کوین بیس

بر اساس این گزارش، این عملکرد تز بلندمدت صعودی BTC و نقش حیاتی آن به عنوان یک دارایی جهانی را تقویت می کند:

(…) ارزش پیشنهادی بیت کوین امسال تنها تقویت شده است زیرا ارزهای مستقل در سراسر جهان نشانه هایی از استرس را نشان داده اند و بانک های مرکزی همچنان با اعتبار سیاست دست و پنجه نرم می کنند.

BTC به نقطه عطف بحرانی رسید

با مقایسه عملکرد قیمت فعلی بیت کوین و اصول بنیادی، کوین بیس تشخیص داد که بسیاری از دارندگان بیت کوین در ضرر هستند. حدود 50 درصد از سرمایه گذاران بیت کوین در وضعیت قرمز قرار دارند که می تواند پایه محکمی برای پایین بودن بازار کلان باشد.

نمودار 3 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
دارندگان بیت کوین با زیان در حال نزدیک شدن به نقطه عطف صعودی هستند. منبع: کوین بیس

در بازارهای نزولی قبلی، این درصد به طور متوسط ​​به 53 درصد از دارندگان بیت کوین با ضرر رسید. بر اساس این گزارش، BTC و بازار کریپتو ممکن است به سمت یک “نقطه عطف” حرکت کنند:

اینها نشان دهنده نقاط عطف اصلی برای عملکرد BTC، قبل از دوره های بعدی افزایش قیمت هستند، ما معتقدیم که این معیار بینش های مهمی را در مورد موقعیت چرخه فعلی ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا