ارزهای دیجیتال

5 دلیل برای اینکه من از بایننس مارجین استفاده می کنم و چرا شما هم باید از آن استفاده کنید – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

5 دلیل برای اینکه من از بایننس مارجین استفاده می کنم و چرا شما هم باید از آن استفاده کنید - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 5

بایننس مارجین یک پلتفرم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که معامله گران را قادر می سازد تا با استقراض سرمایه از شخص ثالث، میزان قرار گرفتن خود در بازارهای دارایی دیجیتال را افزایش دهند. پلتفرم معاملاتی حاشیه بایننس مزایای متعددی را نسبت به رقبای رمزنگاری خود ارائه می دهد، از جمله انتخاب گسترده توکن های پشتیبانی شده، کارمزد کم و نقدینگی بالا.

در این مقاله قصد دارم توضیح دهم که چرا بایننس مارجین را به عنوان پلتفرم ترجیحی خود انتخاب کرده‌ام، چگونه از مارجین برای دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌های سودآور استفاده می‌کنم و چه تفاوت‌هایی بین بایننس مارجین و پلتفرم‌های رقیب وجود دارد.

چرا از Binance Margin استفاده می کنم؟

صادقانه بگویم، هیچ دلیل واحدی وجود ندارد که چرا من از Binance Margin استفاده کرده ام. به یاد دارم که اولین بار این پلتفرم را بلافاصله پس از راه اندازی آن در سال 2019 امتحان کردم و بلافاصله تحت تأثیر رابط کاربری، انتخاب بزرگ جفت های معاملاتی و گزینه های اهرمی قرار گرفتم. به نظر می‌رسد که بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال این احساس را داشته‌اند، زیرا راه‌حل حاشیه بایننس به سرعت در رتبه‌ها ارتقا یافته و به پلتفرم پیشرو در این بخش تبدیل شده است.

توانایی قرض گرفتن وجوه اضافی در ازای پرداخت نرخ بهره به منظور ورود به معاملات بزرگتر از حد مجاز پرتفوی من، به سرعت علاقه من را برانگیخت. این امر به ویژه در شرایطی که بازار کریپتو به دنبال سقوط بازار در سال 2018 در رکود طولانی‌مدت قرار داشت، که منجر به معامله بیت کوین و سایر دارایی‌ها برای بخش اعظم 3 سال، بین سال‌های 2018 تا 2021، شد.

در آن زمان که از معاملات آهسته آهسته حوصله ام سر رفته بود، توجهم را به معاملات حاشیه معطوف کردم. این به من اجازه داد تا معاملات اهرمی را دنبال کنم که حرکات کوچک بازار را به فرصت‌های سودآوری مناسب تبدیل می‌کرد. درست است که ابزارهای آتی کریپتو می توانستند نقش مشابهی را ایفا کنند، اما من همیشه از ایده تجارت مشتقات به جای دارایی های فیزیکی تا حدودی غافلگیر می شدم. حدس می‌زنم این فقط ترجیحی است که من دارم.
اگر تفاوت‌های بین پلتفرم‌های Margin و Futures را تا حدودی گیج‌کننده می‌دانید، جدول Binance در زیر می‌تواند به شما در درک بهتر کمک کند.

تفاوت بین مارجین بایننس و پلتفرم های آتی
منبع تصویر: Binance

اگر در رابطه با دو پلتفرم معاملاتی سؤال دیگری دارید، توصیه می‌کنم مقاله عالی بایننس را در این زمینه بخوانید.

بیایید با بحث در مورد مزایای معامله حاشیه در بایننس ادامه دهیم.

5 مزیت استفاده از بایننس مارجین

بیایید بیش از 5 دلیل اصلی را بیان کنیم که چرا باید پلتفرم Binance Margin را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که این انتخاب برگرفته از استفاده شخصی من از بایننس مارجین در طول سالیان است و نباید به عنوان لیستی قطعی از بهترین ویژگی های بایننس مارجین در نظر گرفته شود.

امکان بزرگنمایی سود معاملات

به نظر من، کل هدف بایننس مارجین، و مزیت اصلی آن، این است که به معامله‌گران اجازه دهد بازدهی بالقوه بالاتری نسبت به آنچه در معاملات بدون اهرم ممکن است دنبال کنند.

در عمل به این صورت است: تصور کنید 1 ETH را به قیمت 1000 دلار خریداری کنید. سپس به 2000 دلار افزایش یافت. اگر آن را بفروشیم، یک سود 1000 دلاری. در همین حال، استفاده از وجوه حاشیه برای تامین یک اهرم 2:1 (در واقع قرض گرفتن 1 اتریوم، در حالی که 1 اتریوم موجود خود را به عنوان وثیقه در نظر می گیریم)، ​​همان حرکت بازار باعث ایجاد یک سود 2000 دلار (پس از بازپرداخت 1 ETH که قرض گرفته ایم).

مثال ساده شده در بالا قدرت معاملات مارجین را نشان می دهد. با این حال، یک هشدار وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. هنگام معامله با حاشیه، فعالیت منفی بازار می تواند منجر به انحلال شود. اگر بخواهیم اتریوم طولانی مدت داشته باشیم و در حین استفاده از اهرم 2:1 از 1000 دلار به 500 دلار کاهش یابد، در خطر انحلال بسیار واقعی قرار می‌گیریم و کل موقعیت 1 اتریوم اولیه خود را در این فرآیند از دست می‌دهیم. در این صورت، ما باید با سپرده گذاری وثیقه اضافی برای پوشش زیان احتمالی، به فراخوان مارجین پاسخ دهیم.

نکته اصلی در اینجا این است که معاملات حاشیه حرکت در بازار کریپتو را بزرگتر می کند، چه مثبت و چه منفی. به همین دلیل، ابزارهای مدیریت ریسک، مانند برداشت سود و ضرر سفارشات، بسیار مهم هستند.

گزینه های جدا شده و متقاطع

یک اسکرین شات که گزینه های جدا شده و متقاطع را در بایننس برجسته می کند
5 دلیل برای اینکه من از بایننس مارجین استفاده می کنم و چرا شما هم باید از آن استفاده کنید - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

حاشیه جدا شده با محدود کردن آن به وجوهی که برای یک موقعیت معاملاتی خاص رزرو شده اند، محدودیتی بر حداکثر مقدار وجوهی که می توان برای حاشیه معامله استفاده کرد، ایجاد می کند. وقتی یک معامله بد می شود، تنها موقعیت معاملاتی که تحت تأثیر منفی قرار گرفته است می تواند نقد شود.

از سوی دیگر، حاشیه متقاطع برای جبران ضرر از یک موقعیت خاص در طیفی از موقعیت های دیگر در حساب مارجین معامله گر طراحی شده است. این باعث می‌شود که نیازهای مارجین کمتر مشکلی ایجاد کند، با این حال، یک معامله بد می‌تواند همه موقعیت‌های حاشیه را از بین ببرد.

اگر تازه شروع به کار کرده اید، پیشنهاد می کنم به حاشیه ایزوله پایبند باشید. هنگامی که با نوسانات و پاسخگویی به تماس‌های حاشیه راحت‌تر شدید، می‌توانید برای دستیابی به بازده بالقوه بالاتر، به حاشیه متقاطع بروید.

معاملات “بلند” و “کوتاه” انجام دهید

با بایننس مارجین، کاربران می توانند بدون توجه به جهت حرکت قیمت، سود کسب کنند. احتمالاً قبلاً در مورد آن شنیده اید – طولانی رفتنیا حسرت، به خرید یک دارایی دیجیتال به قصد فروش مجدد آن با قیمت بالاتر در آینده اشاره دارد. تفاوت بین قیمت خرید اولیه و قیمت فروش نهایی سود معامله گر در نظر گرفته می شود.

متقابلا، کوتاه رفتن، یا شورتینگ، به یک عمل تجاری فروش یک دارایی دیجیتال به قصد بازخرید آن با قیمت کمتر در آینده اشاره دارد. تفاوت بین قیمت فروش اولیه و قیمت خرید نهایی توسط یک معامله گر کوتاه مدت به عنوان سود به جیب می رود.

برخلاف معاملات نقطه ای “عادی”، معاملات حاشیه به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از تغییرات قیمت سود ببرند، فرقی نمی کند این تغییرات در منطقه قرمز یا سبز رخ دهد.

تا 10 برابر اهرم

کاربران بایننس می توانند تا 10 برابر اهرم در هنگام معامله مارجین استفاده کنند. به عبارت دیگر، آنها می توانند با استفاده از وجوه قرض گرفته شده، 10 برابر در معرض بازارهای کریپتو قرار بگیرند.

با این حال، همه معاملات را نمی توان با حداکثر مقدار اهرم کرد. در حالی که معاملات مارجین ایزوله دارای اهرمی تا 10 برابر هستند، معاملات بین حاشیه را نمی توان با سطح اهرمی بیش از 3 برابر انجام داد. دلیل این امر تفاوت ریسک ذاتی بین دو گزینه حاشیه است (به گزینه های جدا شده و متقاطع بخش بالا).

بیش از 600 جفت معاملاتی

محبوبیت صرافی ارزهای دیجیتال بایننس عمیقاً ریشه در پشتیبانی آن از ارزهای دیجیتال بی‌شماری دارد. این واقعیت به Binance Margin نیز منتقل می شود. در حال حاضر بیش از 600 جفت معاملاتی موجود است که اکثر آنها دارای نقدینگی بالا و لغزش کم هستند.

برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، بایننس جفت‌های معاملاتی را نه تنها با USDT یا BTC، بلکه با ETH، BUSD و DOGE نیز ارائه می‌کند. این راه‌های بیشتری را برای کاربران بایننس باز می‌کند که به دنبال تجارت ارزهای دیجیتال با کمترین محدودیت ممکن هستند.

نکات معاملاتی بایننس مارجین

من هنگام معامله با مارجین با بایننس چندین دستورالعمل کلی را دنبال می کنم و دلیل این امر ساده است – اهرم. همانطور که همه ما می دانیم، بازار کریپتو مکانی بی ثبات است. قرار دادن خود در معرض نوسانات بیشتر از طریق اهرم باید با نهایت احتیاط و یک طرز فکر استراتژیک انجام شود. من چند نکته را جمع آوری کردم که به من کمک کرد معامله گر سود بهتری شوم. امیدوارم آنها نیز بتوانند به شما کمک کنند.

درک اصطلاحات مربوط به حاشیه

برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را به خود بدهید، واقعاً باید در مورد اصطلاحات و سایر پیچیدگی‌های معاملات مارجین بیاموزید. شما باید دانش جامعی از شرایطی مانند وثیقه، وجوه حاشیه، حفظ حاشیه، مارجین فراخوان و غیره داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، این مقاله مفید از آکادمی بایننس را بررسی کنید.

ذهنیت تحلیلی

توانایی تجزیه و تحلیل نمودارها و شناسایی روندهای بازار برای شکل‌گیری استراتژی‌های ورود و خروج صحیح بسیار مهم است. این لزوماً به معنای تبدیل شدن به یک استاد تحلیل تکنیکال نیست، اما یادگیری در مورد شاخص‌های بازار مانند میانگین متحرک ساده (SMA) و شاخص قدرت نسبی (RSI) می‌تواند در درازمدت به نفع شما باشد. همچنین، تحلیل فاندامنتال می‌تواند دید پرنده‌ای از این بخش ارائه دهد و بینش‌هایی در مورد روندهای گسترده‌تری ارائه دهد که بازار را شکل می‌دهند.

تنوع سبد

به قول قدیمی ها، همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. به عبارت دیگر، اجازه ندهید عملکرد کل سبد رمزنگاری شما به موفقیت یا شکست یک دارایی دیجیتال وابسته باشد. شما باید هر زمان که ممکن است سعی کنید شرط های خود را پوشش دهید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که بخش بازی های رمزنگاری به طور کلی دارای پتانسیل صعودی زیادی در دراز مدت است. به جای اینکه همه چیز را در یک پروژه انجام دهید، در عوض می توانید به مدت طولانی در چندین پروژه بازی باشید. درست است که مقداری از ROI نظری به احتمال زیاد هنگام انجام این کار قربانی می شود، اما خطر خراب شدن نیز بی نهایت کوچکتر می شود.

بایننس مارجین در مقایسه با سایر پلتفرم ها چگونه است؟

در اینجا نگاهی گذرا به سه مورد از محبوب‌ترین صرافی‌های رمزنگاری که از معاملات نقطه‌ای مارجین پشتیبانی می‌کنند، آورده شده است. بیایید ببینیم که بایننس چگونه با پیشنهادات حاشیه کراکن و کوکوین روبرو می شود.

بایننس کراکن KuCoin
هزینه افتتاحیه 0.02٪ 0.02٪ /
بهره روزانه قرض بگیرید 0.017٪ 0.06٪ 0.015٪
حاشیه تعمیر و نگهداری 10% / 5%
حداکثر اهرم 10 برابر 5 برابر 10 برابر
سکه های پشتیبانی شده 150+ 23 100+
جفت های معاملاتی 600+ 141 500+
معامله سکه در برابر USDT، BUSD، BTC، ETH، DOGE، fiat USDT، USDC، BTC، فیات USDT، USDC، BTC، ETH

همه داده‌های جدول بالا در 24 نوامبر جمع‌آوری شده‌اند و کارمزدها بر اساس نرخ‌های معمولی است، بدون در نظر گرفتن پاداش‌های VIP، تبلیغات یا سایر تخفیف‌هایی که ممکن است صرافی‌ها ارائه دهند. همچنین، داده‌ها می‌توانند بین ارزهای مختلف بسیار متفاوت باشند – اطلاعات ارائه‌شده در جدول کمترین مقداری است که برای هر صرافی می‌توانیم پیدا کنیم (در بین جفت‌های جدا شده و متقاطع). نماد “/” به این معنی است که ما نتوانستیم اطلاعات قابل اعتمادی پیدا کنیم.

افکار نهایی

بایننس مارجین بدون شک بهترین پلتفرم برای تجارت حاشیه در صنعت ارزهای دیجیتال است. این ویژگی دارای نرخ های رقابتی، بزرگترین انتخاب دارایی های دیجیتال و گزینه های اهرمی بالا است که فقط برخی از مزایای آن را نام می برد. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا درک بهتری از بایننس مارجین و به طور کلی معاملات مارجین کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا