ارزهای دیجیتال

5 افسانه برتر ادغام اتریوم – رد کردن رایج ترین تصورات غلط درباره ارتقای اثبات سهام اتریوم – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

5 افسانه برتر ادغام اتریوم – رد کردن رایج ترین تصورات غلط درباره ارتقای اثبات سهام اتریوم - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

علیرغم حجم باورنکردنی تبلیغات و یکی از اساسی‌ترین به‌روزرسانی‌ها در تاریخ کریپتو، ادغام اتریوم هنوز در میان عموم مردم کریپتو درک نشده است. بسیاری بر این باورند که The Merge – یک ارتقاء بلاک چین که اتریوم را به یک شبکه اثبات سهام انحصاری (PoS) تبدیل می کند – مقیاس پذیری بهتری ایجاد می کند، هزینه ها را کاهش می دهد و شبکه اتریوم را از طرق مختلف دیگر بهبود می بخشد. حقیقت این است که The Merge هیچ یک از این کارها را انجام نخواهد داد، حداقل در ابتدا. در عوض، The Merge زمینه ارتقای اتریوم در آینده را فراهم می کند که مقیاس پذیری، سرعت تراکنش و هزینه تراکنش را به شدت بهبود می بخشد.

قبل از اینکه به افسانه‌های رایج پیرامون ارتقای مورد انتظار بیشتر بپردازیم، اجازه دهید ابتدا توضیح دهیم که The Merge چیست و چه زمانی می‌توانیم انتظار آن را داشته باشیم.

ادغام اتریوم چیست؟

ادغام نام ارتقاء شبکه ای است که شاهد ادغام شبکه اصلی اثبات کار (PoW) اتریوم (از این رو نام) با Beacon Chain مجهز به PoS، یک بلاک چین است که در اواخر سال 2020 به عنوان پله ای برای پشتیبانی از شبکه اصلی راه اندازی شد. انتقال PoS. اگر می‌خواهید درباره The Merge اطلاعات بیشتری کسب کنید، لطفاً ویدیوی زیر را که توسط کانال YouTube متمرکز Finematics منتشر شده است، بررسی کنید.

هنگامی که The Merge به طور کامل یکپارچه شد، اتریوم دیگر برای امنیت شبکه، اعتبارسنجی تراکنش ها و تولید بلاک جدید به شبکه ای از ماینرها تکیه نخواهد کرد. درعوض، نگهداری عمومی شبکه توسط اعتبار سنجی اتریوم مدیریت می شود که دارایی های ETH خود را در ازای دریافت جوایز به اشتراک می گذارند.

در حالی که تغییر الگوریتم اجماع اساسی شبکه اصلی یک معامله بسیار بزرگ است، این تغییر تأثیر زیادی بر کاربران عادی نخواهد داشت، زیرا ممکن است از شبکه اتریوم برای بهره‌برداری از محصولات و خدمات مختلف مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کنند. توکن‌های قابل تعویض (NFT) یا در انواع فعالیت‌های زنجیره‌ای دیگر که توسط اتریوم پشتیبانی می‌شوند، شرکت کنید.

ادغام اتریوم چه زمانی انجام می شود؟

به دلیل دشواری های مختلف استخراج بلوک های جدید، تعیین تاریخ دقیق The Merge دشوار است. بنیاد اتریوم سختی کل پایانه ای را منتشر کرد که انتظار می رود The Merge را در اواخر این ماه، بین 10 تا 20 سپتامبر رخ دهد.

شایان ذکر است که توسعه دهنده برجسته اتریوم، Time Beiko اخیراً برجسته شده در 15 سپتامبر به عنوان محتمل ترین تاریخ ادغام.

5 اسطوره برتر ادغام اتریوم

با معرفی کوتاه The Merge، بیایید به پنج افسانه برتر پیرامون ارتقای شبکه آینده اتریوم بپردازیم.

1. هزینه های گاز را کاهش می دهد

در حالی که ازدحام شبکه که منجر به هزینه های بالای تراکنش می شود، یکی از مبرم ترین مسائل پیش روی اتریوم است، ادغام کمکی به کاهش این مشکل نخواهد کرد. هزینه گاز، هزینه استفاده از شبکه اتریوم، پس از ارتقای ماه سپتامبر ثابت خواهد ماند. اولین بهبود عمده در توان عملیاتی شبکه در طول The Surge، مرحله ارتقاء بعدی در چرخه توسعه اتریوم، آنلاین خواهد شد.

2. سرعت تراکنش را افزایش می دهد

مشابه اولین تصور غلط در لیست ما، سرعت تراکنش تحت تأثیر تغییر مکانیسم اجماع اساسی پلتفرم قرار نمی گیرد (حداقل نه به هیچ وجه معنی دار). هم کارمزد گاز و هم سرعت تراکنش محصول مقیاس پذیری بلاک چین است که The Merge مستقیماً به آن نمی پردازد. با این حال، شایان ذکر است که پس از ارتقا، هر 12 ثانیه یک بلوک جدید اتریوم تولید می‌شود که نسبت به سرعت فعلی 13.3 ثانیه کاهش می‌یابد که در نتیجه سرعت تراکنش کمی بالاتر خواهد بود.

3. امنیت شبکه را کاهش می دهد

یک ضربه رایج در برابر The Merge این است که امنیت کلی پلتفرم را کاهش می دهد. در هر صورت، شبکه اتریوم احتمالاً پس از ادغام در برابر حملات مخرب مقاومت بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال، پس از ادغام، اتریوم، برای همه مقاصد، دیگر مستعد حملات 51 درصدی نخواهد بود. هر کسی که بخواهد کنترل شبکه اتریوم را در دست بگیرد و تغییرات پروتکلی را اعمال کند، باید 51 درصد از کل اتریوم در گردش (در حال حاضر به ارزش 97 میلیارد دلار) را کنترل کند.

4. Staked ETH بلافاصله پس از The Merge قابل دسترسی خواهد بود

چهارمین افسانه در لیست ما از این واقعیت ناشی می شود که بسیاری از افراد اتریوم 2.0 و The Merge را معادل می دانند. در ابتدا، اتریوم 2.0 به عنوان نام شبکه اتریوم پس از انتقال اثبات سهام استفاده شد. بعداً، بنیاد اتریوم تصمیم گرفت که از The Merge برای انتقال PoW به PoS استفاده شود و اتریوم 2.0 نشان دهنده یک اتریوم کاملاً ارتقا یافته با شاردینگ، Verkle tress و غیره باشد. با این حال، از آنجایی که بسیاری از مردم The Merge و Ethereum 2.0 را یکسان می‌دانند، فکر می‌کنند که ETH سپرده‌شده با ارتقای Merge باز می‌شود.

اینطور نیست. سرمایه‌گذارانی که ETH خود را در قرارداد هوشمند Eth2 یا از طریق استخرهای نقدینگی مانند LidoDAO سپرده‌گذاری می‌کنند، نمی‌توانند حداقل تا چند سال – دقیق‌تر، تا ارتقای Shangai (ارتقای بزرگ بعدی پس از آن) ETH خود را برداشت کنند. The Merge) منتشر می شود.

5. منجر به شورش معدنچی خواهد شد

شاید بحث برانگیزترین و نهایی ترین افسانه در لیست ما ریشه در این واقعیت دارد که زیرساخت استخراج موجود پس از شروع به کار The Merge منسوخ می شود. در حالی که به راحتی می توان فهمید که چرا استخراج کنندگان ETH انگیزه اقتصادی مشخصی برای متصل نگه داشتن شبکه به ماشین آلات اثبات کار دارند، آنها اهرم کمی در تحقق این امر دارند.

اگر برای بحث، گروهی از ماینرها با موفقیت یک هارد فورک از زنجیره PoW موجود را انجام دهند، شبکه جدید به دلیل فقدان برنامه های غیرمتمرکز محبوب (dApps) در جذب کاربران با مشکل مواجه خواهد شد. در نهایت، انتقال به PoS از ابتدا برنامه ریزی شده بود، به این معنی که استخراج کنندگان ETH می دانستند که عملیات استخراج دیر یا زود منسوخ می شود.

بسته شدن

ادغام اولین مرحله از پنج مرحله ارتقای برنامه ریزی شده اتریوم است که اتریوم را به شبکه ای تبدیل می کند که قادر به پردازش تا 100000 تراکنش در ثانیه (TPS). فاز بعدی که The Surge نام دارد، شاردینگ را معرفی می کند و به مقیاس پذیری شبکه می پردازد. در این میان، راه حل های Laye 2 مانند Polygon و Optimism، تنها گزینه های قابل اجرا برای افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش های اتریوم باقی می مانند. امیدواریم این مقاله بتواند رایج‌ترین تصورات غلط در مورد ادغام اتریوم را برطرف کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا